Mevlana Çağırınca

8,0/10  (26 Oy) · 
48 okunma  · 
21 beğeni  · 
1.321 gösterim
Hz. Mevlânâ bugüne,
21. yüzyıl Türkiye'sine gelse,
kapınızı çalsa ve sizi çağırsa…
Kalbinize dünün sözleriyle değil,
yeni, bugüne ait sözlerle dokunsa…

Mevlânâ Çağırınca, Hz. Mevlânâ'nın, bir genç kızın kanayan kalbine uzanabilmek için günümüz İstanbul'una gelişinin öyküsüdür.Kitapları 44 dilde 100'ü aşkın ülkede okunan, ilk romanı Kayıp Gül ile, Amerika'dan Japonya'ya, Brezilya'dan Çin'e yüz binlerce okura ulaşan Serdar Özkan'ın kaleminden
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2014
 • Sayfa Sayısı:
  200
 • ISBN:
  9786051424552
 • Yayınevi:
  Artemis Yayınları
 • Kitabın Türü:
Çalışkanarı Çiğdem Özdemir 
 25 Şub 12:12 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 8/10 puan

Serdar Özkan anlatımı basit, kalemi yumuşak bir yazar. Seviyorum O'nu okumayı.
Bu kitapta bir çeşit dine ya da Mevleviliğe değil de sanki yumuşak yumuşak Allah'a çağrı idi. Bak, gör, hisset diyordu her sayfada. Özel hissettim kendimi, sıcak ,rahat, huzurlu, çünkü Allah her yerdeydi, bizimleydi ve her şey mucizeydi.
Kanımca ara ara okumak gerek, depresifken, mutsuzken, yetersizlik yaşarken. Hatırlamak için tüm evrenin bir mucize hatta insanın mucize olduğunu.
Ve diyebilirim ki bu kitap son dönem kişisel ve dinsel gelişim kitabı olarak piyasaya çıkan bir çoklarında yazanlara göre çok daha romansı, çok daha güzel ifadelerle anlatılmış Allah'ı, insanı, mucizeyi ve kendine inanıp güvenmeyi. Kesinlikle okunmalı kategorisinde olmalı, mutlaka okunmalı.

Şah Şkr 
31 Tem 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Ben çok severek okudum. Eğer çok fasavvufi bir kitap arıyorsanız bu kitap öyle değil. Daha romanımsi. Çok akıcı sıkılmadan kısa sürede bitiriliyor.

Sevda Sevda 
02 Mar 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

okurken pek etkilemedi beni,yuregimi titretmedi ama sıkmadi da. Sanirim mevlana ve tasavvufla ilgili daha etkili kitaplar okudugumdan olabilir.

Seyid Ahmet GÜLTEKİN 
12 Ara 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Serdar Özkan farklı bir kurgu ile karşımıza çıkmış bu kitabında, Mevlana' nın günümüz İstanbul' unda babasını kaybeden genç bir kıza yardımını konu alıyor kitap. Biraz daha tasavvuftan uzak, daha romansı bir eser. Okuyucuyu sıkmayan ve kısa sürede bitirebilinecek bir kitapla karşıkarşıyayız...

CANAN 
31 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Düz bir kitap akıcı hiç sıkmıyor insanı mevlanadan fazla hikayeler yok zaten baş kahraman. Bize yine herşeyin kalbimizde olduğunu ona iyi bakmamızı tavsiye ediyor.

oguz teker 
02 Nis 14:12 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 8/10 puan

Mevlana nın günümüze gelmesi ilginç bir fikir olmuş. Daha önce oduğum kitaplarında da genel olarak yine aynı konu vardı. Birbirinin devamı olmasa da her kitapta biraz eski kitaplara göndermeler oluyor.
Mevlana nın bir kız için günümüz İstanbul uluna gelmesini ve bu konu çevresinde biraz tasavvuf, Mevlevilik konu edinilmiş kısa bir kitap, içinde altını çizdiğim cümleler var de var ancak genel olarak beni çok etkilemedi ve birazda bana yanlış gelen şeyler vardı.
Okunsa da olur okunmasa da olur siz bilirsiniz :)

MELİKE GÜL ÖZKAPLAN 
06 May 19:27 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Herkesin , belki de sadece benim ihtiyacım olan şey kurtarıcı , destekçi ama öyle normal kurtarıcı değil kalbi güzel zihni berrak davranışları pak biri tarafından , Mevlana tarafından kurtarılmak ç. Çoook güzeldi...

Mehmet Arda 
08 Eki 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Serdar Özkan ın çok beklediğim ve bi solukta okuduğum kitabı. Mevlana nin günümüze gelmesi gayet güzel anlatılmış. Tasavvuf ve Empati ikisinide içinde bulacaksınız...

Kitaptan 4 Alıntı

Seyid Ahmet GÜLTEKİN 
12 Ara 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Gözler ilginçtir. Benim gözüm bana ait olduğu halde beni görmüyor, Bedrettin Dede ' yi görüyor. Bedrettin Dede ' nin gözüde ona ait olduğu halde, onu görmüyor, beni görüyor. İşte kalp gözü de böyledir. Kendisini görmez.

Mevlana Çağırınca, Serdar Özkan (Sayfa 45 - ARTEMİS)Mevlana Çağırınca, Serdar Özkan (Sayfa 45 - ARTEMİS)
Mehmet Arda 
12 Eki 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

Tasavvuf aşktır, aşk da tasavvuf. Aşk sen der. O yüzden "sen" dedirtmeyen tasavvuf, tasavvuf değildir.

Mevlana Çağırınca, Serdar Özkan (Sayfa 68)Mevlana Çağırınca, Serdar Özkan (Sayfa 68)
Mehmet Arda 
12 Eki 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

Kulun manevi derecesini, yanı Allah'a yakınlığını, ancak onun yüreğinde taşıdığı aşkın büyüklüğü gösterir .

Mevlana Çağırınca, Serdar Özkan (Sayfa 68)Mevlana Çağırınca, Serdar Özkan (Sayfa 68)