Aşkın Resmi Bir Kayıp Gül Romanı

7,8/10  (36 Oy) · 
97 okunma  · 
26 beğeni  · 
1.462 gösterim
Aşkın resmini yapabilen var mıdır?
Otuz üç yıl uğraştıktan sonra aşkın resmini yapmayı başaran esrarengiz bir adam. Hayatı ve aşkı anlamaya dair kendi yolculuğuna çıkan genç ressam Mathias. İkisinin hikayesi, aşkın sonsuz ve çözümsüz yolunda kesişiyor.

Kaliforniya'dan Yunan Adaları'na, İstanbul'dan Efes'e uzanan, okuru, aşkın ve düşlerin büyülü dünyasına çağıran, bir solukta okuyacağınız sıra dışı bir serüven.

Serdar Özkan Kayıp Gül ile Türkiye'de satış listelerini alt üst ederek dikkatleri üzerine çekti. Daha sonra dünyanın en büyük yayınevleri Random House (İngiltere) ve Penguin (Amerika) tarafından yayınlanan Kayıp Gül, haklı başarısını 65 ülkede 44 dile çevrilerek kanıtladı.
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2013
 • Sayfa Sayısı:
  204
 • ISBN:
  9786051422770
 • Yayınevi:
  Artemis Yayınları
 • Kitabın Türü:
Çalışkanarı Çiğdem Özdemir 
08 May 12:57 · Kitabı okudu · 7 günde · 6/10 puan

Vaktiyle Kayıp Gül'ü sade dili, anlatımdaki basitliği ve etkileyici hikayesşyle sevmiştim, yazarı da sevdiğim içim bu kitabı serinin devamı olduğunu bilmeden aldım. Okurken farkettim tam bir devam kitabı olduğunu. Serdar Özkan'ın basit üslubunu sevsem de bu kitap biraz vasattı. Sayfa sayısı çok azdı, hikaye yavaş ve akıcı değildi. Etkileyici bir sondan ziyede derin bir içsel dönüş planlanmış olsa da ne yazık ki ben bu duyguyu da yaşayamadım.
Ha sizi yormayan, belli bir felsefe de ilerleyen, yumuşak okunumlu bir kitap onu da bilin.

Semiha E. 
24 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 9/10 puan

Tereddütlü başlayıp severek bitirdim. Beklediğimden çok farklı, çok daha ilginç bir konuydu. Bir sonraki sayfayı merakla bekledim. Kitabın konusu hakkında çok fazla detay vermek istemiyorum ki ön yargılı olarak kitaba başlanmasın.
Amerika da başlayıp Türkiye de biten gezide bir ressamın arayışlarını anlatıyor. Kısa kısa bölümler halinde yazıldığı için sıkılmadan okuyabiliyorsunuz.

CANAN 
25 Tem 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Askin resmi; evet diger serinin devami, tekrari, yinelemesi ama tekrar tekrar bizim hayatta geri donup donup kalbimize bakmamizi dogrularin orda oldugunu hatirlatan bir kitap

Ahsen B. 
03 Tem 2015 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Kayıp Gül'ü zamanında çok sevmiştim, ama şimdi yazarın neredeyse tüm kitaplarını okuyan biri olarak serinin aslında çok da iyi olmadıklarını fark ettim. Aşkın Resmi bir çok yönden vasattı, hikaye öncekilerin tekrarı gibiydi. Serinin anlatımı zaten basit, karmaşık ya da çok düşündüren cümleler yok ama en azından Kayıp Gül'ün olay örgüsünde bir şaşırtmaca vardı burada o da yoktu. Hikayenin de biraz zorlama olduğunu hissettim çoğu zaman. Kısacası biraz ortaokul ya da belki lise seviyesi bir kitap olduğunu söyleyebilirim. Zaman geçirmek için okunabilir.

Arife TAŞKIN 
23 Şub 2016 · Kitabı okudu · 8 günde · 7/10 puan

Yazarın Kayıp Gül ile başladığı serinin devamı niteliğindedir. Kendini, aşkı aramak için sevgilisini terk eden bir ressamın, aşkın resmini yaptığını iddia eden bir ressam ile tanışması sonucu çıktığı yolculuğu anlatıyor. Kayıp Gül'den sonra okunmasını tavsiye ederim.

Nadiye Aksu Bozan 
29 Şub 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · 8/10 puan

Yazarın okuduğum ikinci kitabı olması itibarıyla üslubu ve konu bakımından çok şaşırdığımı ve bana çok bir katkı sağladığını söyleyemeyeceğim maalesef. Konu güzel olmasına rağmen anlatım sığ kalmış birazcık. En güzel tarafı da duru ve akıcı bir anlatımı olması sebebiyle her yerde rahatlıkla okunabilir olması. Beni hiç yormadigi gibi ara sıra konu hakkında dusunmeye de sevk etmedi degil. Emege saygi diyoruz yazarın ellerine yüreğine sağlık.

gökmen kılıçoğlu 
31 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

romandan ziyade uzun hikaye denebilir. Kayıp gül hikayesinin bir devamı. Etkileyici ve rahat okunan bir eser. İnsanı aşk hakkında düşünmeye yönelten, bazı cümleleri ile şaşırtan bir kitap.

niluferinkitapligi 
 08 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Kendi içine yolculuk yapmak üzere;sevgilisi Diana'dan ayrılıp küçük bir koya giden bir ressamın;orada aşkın resmini yapmaya çalışan başka bir ressamla karşılaşması;aşkın ve hayatın anlamını sorgulaması üzerine yazılmış kitap.Yazarla geçen yıl ''Ölümsüz Kalp'' kitabı ile tanışmış,fakat kitabı ve kalemi sevememiştim.Tek kitapla yargı oluşturmamak adına bu kez ''Aşkın Resmi''ni okudum fakat benim için sonuç değişmedi.Sözcükler,yazım üslubu gerçekten güzel;akıp gidiyor,ama akarken de avcunda bırakılan kaydedeğer bir iz bulamıyor insan.Fantastik esintiler taşıyor;ama ne uçuyor o tarafa,ne de gerçekliğe değiyor.Issız bir koyda deniz kenarına oturup,günler aylar boyu aşkın resmini yapmaya çalışan bir karakterde kendi kimliğini göremiyor insan.Ben olsam ne yapardım diyemiyor,çünkü yerinde olmak istemiyor.
Serdar ÖZKAN 44 ülkede okunan bir yazar;bunu takdir etmekle beraber,benim okuma öncelik ve tercihlerimden değil.Anladım ki sürrealizm bana göre değil.

_cassandra_ 
29 Mar 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · 8/10 puan

ölümsüz aşktan sonra bir daha Serdar Özkan okumam demiştim ama tesadüf kitabı görünce dayanamadım iyiki de dayanamamışım çok güzel ve çok dinlendiriciydi

Kitaptan 16 Alıntı

Alev 
06 Eki 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Çünkü aşk kıvılcımının değmediği kalp, ölü bir kalptir.

Aşkın Resmi, Serdar Özkan (Sayfa 134)Aşkın Resmi, Serdar Özkan (Sayfa 134)
Alev 
06 Eki 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Yan yana olan dostları, gözler, eller, kollar, birbirine bağlar. Uzakta olanları ise kalpler."

Aşkın Resmi, Serdar Özkan (Sayfa 118)Aşkın Resmi, Serdar Özkan (Sayfa 118)
Alev 
06 Eki 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bazen bir dostun bakışı bile, kalbinizdeki cevabı duymanıza yeter.

Aşkın Resmi, Serdar Özkan (Sayfa 116)Aşkın Resmi, Serdar Özkan (Sayfa 116)
Alev 
04 Eki 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"... Bir şeyin anlamı çoğaldıkça, anlaşılması güçleşir, belki de imkansız olur. Sanırım bu durum en fazla aşk için geçerli."

Aşkın Resmi, Serdar Özkan (Sayfa 62)Aşkın Resmi, Serdar Özkan (Sayfa 62)
Arife TAŞKIN 
17 Şub 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Sevgiyi sevdiğinden uzaklaşarak öğrenemezsin, kendini, aynana sırtını dönerek bilemezsin. Hayatı da, kendini tanımadan anlayamazsın

Aşkın Resmi, Serdar Özkan (Sayfa 82)Aşkın Resmi, Serdar Özkan (Sayfa 82)
Nur-AL 
21 Eki 2014 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Kimimiz aşka aşığız, kimimiz aşka dokunduk, kimimiz aşkta yok olduk, her birimizin aşkını ancak Tanrı bilir. Çünkü aşk, Tanrı'dan bir sırdır.

Aşkın Resmi, Serdar Özkan (Sayfa 140)Aşkın Resmi, Serdar Özkan (Sayfa 140)
Nur-AL 
21 Eki 2014 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Siz, aşık olanın ayakları yerden kesilir, dersiniz ya, bu böyledir çünkü aşk yeryüzüne ait bir şey değildir. Göğe aittir. Ulu, yüce, gözlerin erişemediği bir aleme aittir, oradan gelir.
İşte ben, onun için aşık olmak istiyorum. Yere ve yeryüzüne ait şeyler bazen kalbimi incitiyor ve onları yerde bırakıp gitmek istiyorum. Gövdem yeryüzünde kalsın, ama kalbim, ruhum göğe yükselsin.

Aşkın Resmi, Serdar Özkan (Sayfa 136)Aşkın Resmi, Serdar Özkan (Sayfa 136)
Arife TAŞKIN 
17 Şub 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Tüm insanlığın bir olduğuna, farklılıklarımızın yüzeyde kaldığına, içimizin derinliklerine indikçe, farklılıklarımızın birer birer kaybolduğuna ve nihayetinde, aynı yerden geldiğimizi, aynı bütünün uzantısı olduğumuzu fark ettiğimize inanırım.

Aşkın Resmi, Serdar Özkan (Sayfa 76)Aşkın Resmi, Serdar Özkan (Sayfa 76)
Nur-AL 
20 Eki 2014 · Kitabı okudu · 7/10 puan

...Fabio'nun da dediği gibi, önemli olan neye niyet ettiğindi. Sevgiye mi, gurura mı? Cesarete mi, korkuya mı? Bağlılığa mı, kopukluğa mı? Birliğe mi, ikiliğe mi?

Aşkın Resmi, Serdar Özkan (Sayfa 87)Aşkın Resmi, Serdar Özkan (Sayfa 87)
2 /