Simyacı

7,2/10  (16 Oy) · 
60 okunma  · 
9 beğeni  · 
1.448 gösterim
Helen, bir sanat taciri olan babasının ona bir anahtar bırakarak, sakladığı gizli bir şeyi ele geçirmesini söylediği gizemli bir notu bulduğunda, kendisini müthiş bir ikilemin içinde bulur.Helen ve arkadaşı Jake, Floransa'dan başlayıp İstanbul Yerebatan Sarayı'na kadar uzanacak bu macerada nelerle karşılaşacaklar, hangi zorlukları atlatacakalr ve Helen'in babasının istediği şeyi bulabilecekler mi? İyi okumalar...
 • Baskı Tarihi:
  2011
 • Sayfa Sayısı:
  320
 • ISBN:
  6055422028
 • Çeviri:
  Selim Yeniçeri
 • Yayınevi:
  Kalipso Yayınları
 • Kitabın Türü:
Sadettin TANIK 
23 Nis 2015 · Kitabı okudu · 4 günde · 8/10 puan

Fantastik roman sevenler için güzel bir kitap. İnsanı oradan oraya alıp götürüyor. Macera ve heyecan son safhada. Bitirmeden elden bırakmak mümkün değil.

Alev Kalen Arslan 
31 Tem 15:35 · Kitabı okudu · 8 günde · 6/10 puan

Çok doğru bir tespit.
"Dürüst olmayan bir insan nasıl yeminlere sığınır? Basit bir 'evet' ya da 'hayır' onun için asla yeterli değildir; sözlerinde daima etkileyici ve görkemli bir şeyler olmalıdır: 'Tanrı tanığım olsun ki' ya da 'ölmüş büyük annemin mezarı üzerine yemin ederim ki.' Elbette, kendisine karşı dönecek herhangi bir çelişki yaratmamak için çok dikkatlidir. Ama başını kaldırıp yukarı baksa ve büyük annesinin kendisine öfkeyle baktığını görse ne çok şaşırırdı değil mi?"

Gökçe Nur 
03 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

okumaya başladığım andan itibaren elimden bırakamadığım büyüleyici ve bir o kadar da dehşete düşürücü mükemmel bir kitaptı. okurken eğlenmemek elde değil ve sonunda ne olursa olsun bir şey anlamıyorsunuz ama yinede okunması gereken bir roman

Betül 
26 Haz 15:10 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bir sayfası diğer sayfasını tutmuyor. Okuması keyifli ancak bazı yerlerde okumak için zorlandım. Olay başladığı an elinizden düşürmek istemiyorsunuz.