Sınır Ötesi

7,7/10  (3 Oy) · 
4 okunma  · 
3 beğeni  · 
476 gösterim
Sabah güneşi Amerikan Büyükelçiliği'nin kuzeye bakan geniş pencerelerinden içeri süzülerek yerdeki bordo renkli makine halısının üzerinde hâreler yaratıyordu. Kocaman odada derin bir sessizlik hüküm sürüyordu; tek işitilen ses klima cihazının belli belirsiz monoton uğultusuydu. CIA'nın Irak bölgesi en üst düzey yetkilisi Michael Edward, odanın serinliğine rağmen alnında beliren ter damlalarını silmeye çalışarak, karşısında oturan ve kahredici nazarlarla kendisini süzen Harry Morgan'ın bakışlarından kurtulmaya çalışıyordu. İnce metal çerçeveli gözlüğünü burnunun üzerine doğru iten Harry Morgan, buz gibi bir ses tonuyla sorusunu tekrarladı. "Demek MİT ajanı yaşıyor, öyle mi?"

Edward bu soruya zaten cevap vermişti, ama Dış Operasyonlar Daire Başkanı sanki kendisine ıstırap vermek istercesine suali yinelemişti. "Üzgünüm efendim, fakat maalesef yaşıyor." Polisiye edebiyatımızın güçlü kalemi Osman Aysu, ustaca kurgulanmış yeni gerilim romanında, okuyucularını soluksuz bırakacak bir yolculuğa çıkarıyor
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2009
 • Sayfa Sayısı:
  376
 • ISBN:
  9789751028464
 • Yayınevi:
  İnkılap Kitabevi
 • Kitabın Türü:
Serdar Poirot 
13 Mar 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Fena değil diyebileceğim bir casusluk romanı.
Daha önceden bir olay yüzünden ıskartaya ayrılan bir MİT ajanına Orta Doğu'da önemli bir görev verilir, ancak sonrasında işlerin ne kadar karışabileceğini kimse önceden kestiremez.
Polisiye severlerin okumasında her hangi bir sakınca olmayan bir roman