Siyah Elbisenin İtirafları Bachelor Chronicles Serisi 4

7,5/10  (11 Oy) · 
22 okunma  · 
7 beğeni  · 
1.209 gösterim
Thalia Langley onu ilk kez gölgelerin arasında görmüştü…

Görür görmez de bir aziz olmadığını anlamıştı. Adam, Hollindrake Dükü'nün taşralı kuzeni olduğunu iddia ediyor olabilirdi, ama o kadar çekici bir adamın saf bir taşralı olamayacağı açıktı; olsa olsa acımasız bir hovarda olabilirdi. Zarif yürüyüşü ve güçlü vücudu, Tally'nin aklını yasak düşüncelerle dolduruyordu. Bu adam ona kim bilir ne "fenalıklar" yapardı…

Gerçekten de Lord Larken sakar bir taşra rahibi falan değil, Majesteleri'nin hizmetinde çalışan usta bir casustu. Ve oraya cüretkâr bir planla hapishaneden kaçırılan tehlikeli bir korsanı öldürmek için gelmişti. Vatanına sıkı sıkıya bağlı olan Larken, işine çomak sokan bir Mayfair kızının, kendi acımasız planlarına engel olmasına izin verecek değildi. Ama o küçücük elbisesiyle kendisini bile baştan çıkarmayı başaran bu kıza nasıl direnecekti ki?

"Nükteli bir anlatım tarzı, sevimli orijinal karakterler ve son derece yaratıcı bir olay örgüsü." Booklist
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2014
 • Sayfa Sayısı:
  376
 • ISBN:
  9789944828956
 • Orijinal Adı:
  Confessions of a Little Black Gown
 • Çeviri:
  Belgin Hoşsu
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınları
 • Kitabın Türü:
Neşeliyorumlar 
14 Mar 2016 · Kitabı okudu · 7 günde · 10/10 puan

Babasının vatan hainliği suçu ile hayatını kaybetmesi nedeniyle tüm yaşamını babasının ismini temizlemek uğruna dış işlerinin kendisine verdiği ve ruhunu

angelsbooks 
07 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 8/10 puan

Tarihi aşka doyamadım, hemen bir yenisine daldım ☺️ Seriye ortadan giriş yapmışım yalnız. Bu yazar bana biraz Nora Roberts'ı anımsattı. Kurgu itibariyle tabii, yoksa tarzlarının birbirine benzediğini pek düşünmüyorum. Biraz macera, biraz suç, biraz polisiye karışımı ve oldukça heyecanlı bir tarihi aşk romanı. Çok olmasa da komedisi de var.

PINAR DEĞİRMENCİ 
29 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · 9/10 puan

Evet serinin son kitabını da okudum.
Kitap baştan sona soluksuz okudum diyebilirim nasıl olcak adam kim kız ne yapacak onu kaçıran gerçekten kim pip aslında kimi seviyor ve binlerce soru. Harikaydı bence ikinci ve dördüncü kitaba bayıldım diyebilirim serinin tamamlamasini bekliyorum dört gözle şimdi başka kitaplara yelken açma zamanı

Nur D. 
19 Mar 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · 5/10 puan

Serinin ilk iki kitapla sınırlandırılması gerektiğini düşünüyorum.
Evcilik Oyunu'nda Emmaline'i başta cüretinden dolayı sevememiş sonradan ısınmıştım. Bunun dışında ilk iki kitapta da ne karakterler ne konu açısından sorun yaşamamıştım. Ama özellikle bu kitapta konunun ana karakterlere bir türlü odaklanamadığını düşünüyorum. İkili arasında düzgün bir etkileşim olmadı ve diyaloglar sıkıcıydı.

Kısaca; Dash ve Pippin'in hikayesinin arka planını okuyup durmak bunaltıcı.

Ayrıca bu durum (en azından benim için) Dash ve Pippin karakterlerinin heyecanını da öldürdü. Pippin'e karşı sempatimi çok fazla kullandım ve Dash'de kitapta ilk bahsedildiği zamanki karizmasını yitirdi. Gelecekleri ile ilgili de çok fazla ipucu aldık. Öyle ki kitaplarını okursam daha önce okuduğum bir kitabı okuyacakmışım gibi hissedeceğimi düşünüyorum.

Yani diyecek fazla bir şey yok aslında öyle bir kitaptı ki sözde ana karakterler hakkında diyecek bir çift laf bulamadım.