Sonsuza Kadar

7,4/10  (21 Oy) · 
87 okunma  · 
15 beğeni  · 
1.250 gösterim
Kırılganlığımız güce, kader bilgeliğe, trajediler aşka, zifiri karanlık içsel aydınlığa dönüşebilir.
“Öyle bir an oldu ki, ikimizin minik taşları düzgün biçimde yan yana düştüler. Ben bir adım atıyordum, sen de aynı uzunlukta bir adım atıyordun. Ben seni bekliyordum, sen bana yetişiyordun, ben sana ulaşıyordum, sen beni bekliyordun. Sonsuza kadar böyle gideceğimizi sanıyorduk. Oysa ben şimdi ormanda yürüyorum ve ayak izlerimden başka iz yok. Kimse yürümüyor yanımda, kimse izlemiyor beni, ya da önümden gitmiyor...”
Matteo ve Nora... biri ateştir diğeri su, biri akıldır diğeri yürek, biri sürekli harekettir diğeriyse durgunluk ve huzur; biri düşüncedir diğeri sezgi, biri zamandır diğeriyse sonsuzluk...
Ancak bir gün bu mükemmel uyum dünyanın trajik yasaları karşısında dağılır gider... Matteo bir anda içinde dipsiz bir boşlukla tek başına kalır. Ama yollar onu asla bırakmaz ve hiçbir şekilde tahmin edemeyeceği bir geleceğe taşır.
Zamanla doğa yasalarının gizemini keşfeden Matteo, insanların kendilerini bulmak, hayatı tanımak için ziyaret ettiği bir tür keşiş olup çıkar. Hayatın ve aşkın gizeminin, Nora’nın ardında bıraktığı bu büyük soru işaretinde yattığını, Matteo bir gün anlayacaktır...
Sonsuza Kadar kimi zaman yok eden, kimi zaman da arındıran içimizdeki ateşi anlatıyor...
 • Baskı Tarihi:
  2011
 • Sayfa Sayısı:
  168
 • ISBN:
  9750713514
 • Orijinal Adı:
  Per Sempre
 • Çeviri:
  Eren Cendey
 • Yayınevi:
  Can Yayınları
 • Kitabın Türü:
Salih Çermik 
29 Oca 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 7/10 puan

Dr. Matteo'nun hayatından anıların bulunduğu bir Susanna Tamaro romanı. Susanna Tamaro'nun roman türündeki okuduğum ikinci kitabı 'Sonsuza Kadar'. Sanırım yazarın roman konusundaki tarzı anısal roman. Dr. Matteo'nun hamile eşini ve çocuğunu bir trafik kazasında kaybetmesinin ardından, uzak ve yakın geçmişinde yaşadığı şeyleri yazmasını barındırıyor kitap. Bazen sitem, bazen özlem. Kitapta en çok dikkatimi çeken şey ise Matteo'nun ailesine, yaşama vs. dair sorduğu sorular. Bazı sorular gerçekten can alıcı ve insanı düşünmeye, yorumlamaya iten tarzda. Mutlaka okunmalı mı, bilemiyorum. Ancak okunduğunda da bir kayıp söz konusu olmaz.