Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol

Sudaki İz

Ahmet Altan

Sudaki İz Gönderileri

Sudaki İz kitaplarını, Sudaki İz sözleri ve alıntılarını, Sudaki İz yazarlarını, Sudaki İz yorumları ve incelemelerini 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.
«Kapanmamış, altına çizgi çekilmemiş hesaplaşmalarla dolu yaşamımız. Çirkin bir bıçak yarası gibi gittikçe büyüyüp derinleşen, sonunda bizi kendi karanlığının içine çekip yutan hesaplaşmalarla.»
İnsan, çocukluk aşkının hep çocuk kalacağını sanıyor.
Reklam
Sonbahar daha güzel
         - Bence sonbaharda hem insanın duygularını kıpırdatan bir canlılık, hem de yalancı duyguların yaşamasına izin vermeyen bir olgunluk var, diriliğini yitirmemiş, ama olgunlaşmış… Bizim gibi… Biz de biraz sonbahara benzemiyor muyuz? Henüz genciz, canlıyız, ama olgunlaştık da. Kışın tohumlarını taşıyoruz içimizde, bundan hoşnudum ben, ilkbaharın çocukça kıpırdaklığını pek sevmiyorum. Sonbahar daha güzel. Sen öyle düşünmüyor musun?       
Sayfa 107
Korku yoktu içinde, ürküntü, kızgınlık, pişmanlık yoktu. Yalnızca bir ses, saatin kaç olduğunu söyler gibi, sakin ve donuk bir tonla ona otuz üç yaşında olduğunu söylüyordu.
Pdf
"Ama halk olmadan halk için mücadele etmek çok güç, başarıya ulaşamayız böyle."
"Yok olan her şey, aynı zamanda varolmayı da sürdürüyordu."
Reklam
"Bir zamanlar aptalca bulduğum her şeyi istiyorum şimdi. Akıllılıktan usandım."
"Karanlıkta uyumaktan başka bir şey istemiyordu."
"- Ölümden korkmuyor musun? - Hayır. Nasıl olsa öleceğiz. Bir gün önce, bir gün sonra benim için fark etmez. Yeter ki eğlenceli bir ölüm olsun... ... Ölecek olursam beni asık yüzlü heriflerin gömmesine izin vermeyeceksin. Neşeli herifler kahkahalar atarak gömsünler beni."
"Sen çok soru soruyorsun; insan kendini böyle sorguya çekerse doğru dürüst yaşayamaz ki, soru sormaktan yaşamaya vakit kalmaz. Sen hep sorular soruyorsun, her şeyin dibini görmek istiyorsun, belki hiçbir şeyin dibi yoktur, ne biliyorsun? Ne yaşadığını anlamaya çalışırken, o anda yaşadığını da elden kaçırıyorsun bence."
1.000 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.