Temel Dini Bilgiler

8,3/10  (3 Oy) · 
11 okunma  · 
2 beğeni  · 
1.689 gösterim
Dinî konularda doğru ve yeterli bilgiye sahip olmak her müslümanın başta gelen görevidir.
İnsanın Allah’a karşı ilk vazifesi iman etmek, sonra da ibadetleri yerine getirmektir.
İbadetlerle beslenen iman ağacının meyvesi ise güzel ahlâktır.Olgun bir müslüman Allah’a karşı ibadet görevlerini yerine getiren, insanlara karşı da iyi davranışlar içinde bulunan kimsedir.
Ahlâk konusunda bizim için en güzel örnek sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.s.) dir. Bu sebeple iman ve ibadet konulan yanında, ahlâkî, görevlerimizi ve Peygamberimizin insanlığa örnek olan ahlâk ve fazilet dolu hayatını öğrenmek de ayrı bir önem taşımaktadır.
Kur’an kurslarımızda okutulmakta olan dini bilgilere ait müfredat programı göz önünde bulundurularak hazırlanan ve; itikad, ibadet, ahlâk ve siyer (Peygamberimizin hayatı) konularında temel bilgilerin yer aldığı bu sitedeki konular, özellikle gençlerimizin kolaylıkla anlayabileceği sade bir dille yazılmıştır.http://www.kitaptakipcileri.com
Ayrıca; sitemizde abdestin alınışı ve namazın kılınışı gösterilerek, namaz kılmasını yeni öğrenenlere kolaylık sağ-lanmıştır.
Her yaştaki müslümanın büyük ölçüde yararlanacağı bu sitenin de¬ğerli okuyucularımıza faydalı olmasını Cenab-ı Haktan niyaz ederim.
Çalışmak bizden, başarıya ulaştırmak Allah’tandır.
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  336
 • ISBN:
  9789751902818
 • Yayınevi:
  Diyanet Vakfı Yayınları
 • Kitabın Türü: