Tılsım

7,6/10  (8 Oy) · 
19 okunma  · 
5 beğeni  · 
684 gösterim
Kaynağı belli olmayan saldırılarla başlayan, Antik Mısırda geçen bir efsanenin entrikalarla dolu, sürükleyici bir kurgusu!

Mısır mezarlarından toplanmış kutsal yıllıklarla dolu bir oda ve bu odaya yapılan kanlı gece yarısı saldırısı, baygın ve kolu kesik bir halde bulunan bir adam... Tanrılar tarafından
lanetlenmiş, eski Mısır kraliçesinin mumyası...

İntikam için yeniden dirilen mumyaların tarihiyle ilgilenenleri akıl almaz bir gerilime sürüklemesi. Ayrıca bu lanet dolu intikamın içinde yer alan iki karakterin bu olaydaki amansız mücadelelerinin, gizem ve korku dolu serüvende yeni boyutlar kazanması.

Asıl amaç, beş bin yıl önce gerçekleştirilen büyük deneyin anahtarına ulaşmaktır. Bunun için de kullanılacak tek silah, bir mezarın ötesinden gelen büyü.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2012
 • Sayfa Sayısı:
  349
 • ISBN:
  978-605-4537-02-0
 • Orijinal Adı:
  The Jevel Of Seven Stars
 • Çeviri:
  Tuğba Ateş
 • Yayınevi:
  Arvo Yayınları
 • Kitabın Türü:
Anıl Ersoy 
01 Haz 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Bu kitap sizi eski mısırın gizemli dünyasına doğru yolculuğa çıkarıyor. Bu yolda sizlere esrarengiz eski mısır büyüleri ve tılsımlar eşlik ediyor. Bram Stoker, kitaptaki betimlemeleri öyle güzel kurgulamış ki, eski mısırın kokusu burnunuza değin gelecek.
Benim kitapta beğenmediğim tek şey, kapağının yayın evince güzel tasarlanamaması, kaldı ki, geceleri çok korkunç olabiliyor ve orjinal ismi "The Jevel of Seven Stars (Yedi Yıldız Mücevheri)" ın Türkçeye "Tılsım" ismiyle çevrilmesi.
Kitabı okumalı ve bu fantastik yolculuklara çıkmalısınız.

LesyevJerry 
24 Ara 2015 · Kitabı okudu · 41 günde · Beğendi · 10/10 puan

Çok güzel bi kitap heycanla okuyacağınızı tahmın edebiliyorum okuyanlar yorumada görüşlerini yazabilir