Tüm Çağların Gizli Öğretileri

9,3/10  (9 Oy) · 
8 okunma  · 
11 beğeni  · 
485 gösterim
"Tüm Çağların Gizli Öğretileri" adlı bu hacimli eser, bütün parapsikoloji konularını ele alan, resimli bir ansiklopedidir. 800 sayfalık bu ansiklopedi kendi türünün tek örneğidir ve dünyada bir benzeri bir daha yazılmamıştır. Parapsikoloji ile ilgili neredeyse her ciddi kitabın alıntı yaptığı bu eser, Türkiye'de yıllardır bilinmesine rağmen, ancak bugün çevrilebilmiştir. Türkçede bir benzeri olmayan bu eser, parapsikoloji raflarında çok önemli bir boşluğu dolduracak ve astroloji, tarot, kabala, büyü, fal konularıyla ilgilenen herkes bu eseri kütüphanesine katmak isteyecektir.
Bu kitap, basıldığı tarih 1928 yılından itibaren ezoterik bir klasik olmuştur. Yirminci asrın bir benzerine tanık olmadığı bu eser, bütün çağların ezoterik, okült sırlarını, kadim ritüellerini ve sembolizmini büyük bir ustalıkla anlatan ansiklopedik bir şahaserdir. Mitolojiyi, din ve felsefeyi nadir eserlerden alınmış şekil ve renkli resimlerle zenginleştirerek ayrıntılarıyla açıklayan bu kitap bütün gizemcilerin kütüphanesinde baş köşeye oturacaktır.
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2008
 • Sayfa Sayısı:
  696
 • ISBN:
  9789944085717
 • Orijinal Adı:
  Secret Teachings of All Ages
 • Çeviri:
  Murat Sağlam
 • Yayınevi:
  Mitra Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Erim Asya 
18 Kas 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Manly p. Hall için bir bilge veyahut bir ezoterik üstat diyebiliriz. Ama bu kitapla düşünce sistemini dayandırdığı metafizik i tamamen yıkmış gibi görünüyor. Bu kitabı alıp ilk okuduğunda kendinizi Indiana Jones gibi hissedebilirsiniz ama bundan daha fazlası olduğunu göreceksiniz. Çünkü Pisagor matematiğinden, Fibonacciye, Atlantisin kadim tanrılarından simya ilmine oradan Britanya topraklarının kadim halkı olan druidlere ve tarih öncesi Yahudilere durmak bilmeyen tozun toprağın içinde Mısıra doğru yolculuğa çıkacaksınız.