Uzak Yaz

7,9/10  (7 Oy) · 
9 okunma  · 
3 beğeni  · 
574 gösterim
Daha çocuk sayılabilecek yaşlarda birkaç teneke kutuyu ve saksıyı barındıran balkon bütün dünyamken, şimdi giderek eskiyen bir eşya gibi hissettiğim bedenim, dünyayı aramaktan vazgeçti. Rüzgârlarını özlediğim tepeler yeşilliklerini kimlere verdi kim bilir? Cam parçacıklarını güneşe tutup görmek istediğimiz renkli dünya, gökyüzüm -bana ait olmadıysan da hiç- daha bir yakın sanırdım. Uçakların içinden geçtiği ve yollar bıraktığı bulutlar beyaz değiller şimdilerde...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2016
 • Sayfa Sayısı:
  102
 • ISBN:
  9786059782470
 • Yayınevi:
  Yitik Ülke Yayınları
 • Kitabın Türü:
Aziz Erdoğan 
03 Haz 2017 · Kitabı okudu · 8 günde · Puan vermedi

Serkan Türk'ün başından geçenleri yazdığını düşünüyorum.. Öyle ki cümleler "bak, bunları ben yaşadım" hissi veriyor insana.. Bazen, terkedilmiş bir adam çıkıyor karşımıza, bazen de kullandığı ilaçlardan dolayı günden güne hafızası eriyen bir adam. Bazen öyküler en ummadık yerde bitiyor.. Bazen de "bu neydi şimdi?" diyorum..

Bir öyküsünde " bir adam, belki de kadın.. Bir istasyonda. Hayir otobüs durağıydı. Güneşli bir gündü, yoksa yağmurlu muydu? Neyse. Bekliyor.. Elinde palyaço bir bebek. Ona sokulmaya çalışıyor bir diğeri. Konuşmaya yüz bulamıyor. Konuşuyor karşındakinin yerine kendiyle. " Sonra meğer bunlar birinin bir kitapta okuduklarıymış. Sandalyede öylece bekliyor. Ve elinde bir bebek palyaço.