ve İşte Onu Böyle Kaybedersin

5,0/10  (4 Oy) · 
12 okunma  · 
2 beğeni  · 
539 gösterim
"Kötü biri değilim. Bunun kulağa defansif, ilkesiz geldiğini biliyorum; ama doğru. Herkes gibiyim; zayıf, hata dolu, fakat temelde iyi. Magda aynı fikirde olmasa da."
2012 National Book Award finalisti; 26 dilde yayımlandı.
New York Times, Amazon, Time, People, Goodreads, Huffington Post, Publishers Weekly, Kirkus "2012 YILININ EN İYİ KİTABI" seçkilerinde.

Modern edebiyatın en özgün ve etkileyici seslerinden biri.
-New York Times-

Bu kitabın tek bir kusuru var; bitiyor.
-Boston Globe-

Öylesine gerçek ki can yakıyor.
-Flavorwire-

Yalın, samimi ve yeniliklerle dolu bir dil. Okurken neden bugünlerde herkesin Diaz gibi yazmaya çalıştığını anlıyorsunuz.
-Publishers Weekly-

Ve İşte Onu Böyle Kaybedersin'de ana karakterlerin ortak bir becerileri var: İlişkilerini mahvetmek. Bu kitap zafer, pişmanlık ve yakarışlarla kaplı bir itiraf günlüğü; kaybedilen aşkların ve artık onarılamaz olanı onarmaya çalışan insanların öyküsü. Pulitzer ödüllü Junot Diaz insan yüreğinin bitmeyen özlemini ve kaçınılmaz kofluğunu öylesine içten ve etkileyici bir dille sunuyor ki, satırlarda gezerken siz de "kaybetmek" istiyorsunuz, ama mümkünse Yunior gibi.
Yirmi altı dile çevrilen, yayımlandığı tüm ülkelerde okur ve eleştirmenlerden büyük övgü toplayan, National Book Award 2012 finalisti Ve İşte Onu Böyle Kaybedersin bize "aşkın yarı ömrünün sonsuz olduğunu" hatırlatıyor.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2013
 • Sayfa Sayısı:
  224
 • ISBN:
  9786054729142
 • Çeviri:
  Avi Pardo
 • Yayınevi:
  Domingo Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Özge Uzun 
30 Mar 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Roman tam da adında bahsedilen şeyi anlatıyor. Birini nasıl kaybedebileceğini. İnanılmaz derece kolay okunan bir kitap olmasına rağmen aşırı basit değil. gerçekçi. Tam ayarında yani. İlişkiler hakkında söyledikleri dikkate alınmalı diye düşünüyorum.

Kitaptan 3 Alıntı

Utku 
 01 Eyl 11:56 · Kitabı okudu · 3/10 puan

Kötü biri değilim. Bunun kulağa defansif,ilkesiz geldiğini biliyorum; ama doğru. Herkes gibiyim; zayıf,hata dolu fakat temelde iyi.

ve İşte Onu Böyle Kaybedersin, Junot Diaz (Sayfa 3 - Domingo)ve İşte Onu Böyle Kaybedersin, Junot Diaz (Sayfa 3 - Domingo)
Gizem Aksoy 
20 Kas 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Yitirinceye kadar hiç kafa yormaz, terk edinceye kadar asla sevmezsin.

ve İşte Onu Böyle Kaybedersin, Junot Diaz (Sayfa 60)ve İşte Onu Böyle Kaybedersin, Junot Diaz (Sayfa 60)
Utku 
 01 Eyl 12:26 · Kitabı okudu · 3/10 puan

Kademeli olarak ölmekte olduğumu hissediyordum, fakat bunu dillendirdiğimde bana paranoyak olduğumu söylüyordu.

ve İşte Onu Böyle Kaybedersin, Junot Diaz (Sayfa 7 - Domingo)ve İşte Onu Böyle Kaybedersin, Junot Diaz (Sayfa 7 - Domingo)