Yalnızlık Mevsimi Bir Ankara Masalı

8,2/10  (9 Oy) · 
12 okunma  · 
5 beğeni  · 
765 gösterim
~Yalnızlık Mevsimi

1982, Ankara doğumlu. "Cennet Mahallesi", "Cemile", "Bizim Evin Halleri", "Unutma Beni", "Ay Işığı" ve "Arka Sokaklar" dizilerinin senaryo ve öykülerini yazmıştır. Halen sinema ve dizi sektöründe yazarlık yapmaktadır. "Yalnızlık Mevsimi" yazarın ilk
romanıdır.

"Aslında yalnızlığımız, herkesten daha yakındır bize. Günün birinde onu birine yeğleriz. Yalnızlığımız bu noktada aldatılmış olur! Başta her şey güzel gitse de bir süre sonra yalnızlığımız bize kin duymaya başlar. Hayatımızda, birinin ayaklarımızı yerden kestiğini düşünür mutlu olurken, yarı yolda ektiğimiz yalnızlığımızı düşünmeyiz. O, acılar içinde bizi özlerken, biz seçtiğimiz yalnızlığımızı gidermeyi tercih ederiz. Yalnızlığını birine tercih ettin mi, onun muhteşem zarı delinir! Sevgiliden ayrılırsın günün birinde. Yapayalnız kalırsın ve dönmek isteyince yalnızlığın önce suratına bakar. Aldattığın yalnızlığın, o an tokadı basıverir suratına!"


Abdullah Oğuz - Yönetmen
"Bir sinema filmi gibi okuyacağınız büyüleyici bir masal..."

Zeki Alasya - Oyuncu
"Soluksuz okuyacağınız bir kitap. Türk edebiyatına yeni bir soluk, yeni bir renk ve adını sıklıkla duyacağınız bir yazar geliyor."

Zihni Göktay - Tiyatro Sanatçısı
"Tam bir duygu karmaşası... Ağlayacaksınız, güleceksiniz, üzüleceksiniz, şaşıracaksınız. Duygular ve mevsimler iç içe geçmiş. Duyguların yalnızlıkla harmanlandığı nadide bir eser."

Ahmet Yurdakul - Yazar
"Yalnızlığın bütün renklerini bulabileceğiniz usta işi bir roman
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2010
 • Sayfa Sayısı:
  428
 • ISBN:
  9786055711078
 • Yayınevi:
  Postiga Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Serap 
29 Oca 19:00 · Kitabı okudu · 43 günde · Beğendi · 10/10 puan

Yanlizligin çaresizliğin,umutsuzluğu en dibine kadar hissettiğimiz bir kitaptı.Insanın kendini bulabileceği nadir durumlar vardır. Bu kitapta bir çok insanın kendini tamamiyle bulduğu bir hayat hikâyesidir. Tolga aydoganin akıcı anlatımıyla hayat bulmuş arda karakterine hep kızıp hemde hayran kalabiliyor insan keyifli okumalar

Sefa Yasin 
13 Mar 22:16 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 9/10 puan

Sosyal medyada paylaştığım kitap gönderisinden sonra bana güzel dilekler ileten yazar beni çok mutlu etti. Romanda günümüzden uzak, aşkın miktarlardan öte nasıl olması belkide olmaması gerektiği anlatılmış. Sevmekle bir ilişki kurmak arasındaki fark gösterilmiş. Keşke böylesi aşklar yaşasak diyebileceğiniz güzel bir Ankara romanı...

Mine Arseven 
14 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Ankara'da yaşamış birinin mutlaka okuması gereken hüzünlü bir roman. Şehre baska gözle baktırıyor, aşık olma hissi uyandırıyor. Gözleriniz kitabın kahramanlarını sokaklarda arıyor :)

Kitaptan 2 Alıntı

gözyaşı garantili muhteşem bir kitap. kadınların bayılacağı bir aşk hikayesi anlatılmış. arda ile Melis'in büyülü aşkı... Muhteşem.

Yalnızlık Mevsimi, Tolga Aydoğan (Sayfa 41)Yalnızlık Mevsimi, Tolga Aydoğan (Sayfa 41)
Hünkar Betül Kulmaç 
14 Şub 2017 · Kitabı okudu · 1/10 puan

''Yaşamak zorundayız evlat! Hayat ceketini alıp, kapıyı çarpıp çıkacağın kadar basit bir yer değil. N'aparsın...''

Yalnızlık Mevsimi, Tolga Aydoğan (Sayfa 118 - postiga yayınları)Yalnızlık Mevsimi, Tolga Aydoğan (Sayfa 118 - postiga yayınları)