·
Okunma
·
Beğeni
·
3.088
Gösterim
Adı:
Yarasa
Baskı tarihi:
Şubat 2017
Sayfa sayısı:
496
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059545259
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Nemesis Kitap
Baskılar:
Yarasa
Yarasa
Kod adi: Yarasa.

Gizli görevlerin aranan ismi.
Dünyanın herhangi bir yerinde, herhangi bir işi kendine has yöntemleriyle halledebilir.
Onun için imkânsız diye bir şey yoktur.
Her işin altından kalkar.
Bir kere göründüğü yere bir daha gitmez. Gitmez. Gitmezdi…
Ta ki o gece tamamladığı gizli görevin ardından kafa dağıtmak için en sevdiği ritüeli gerçekleştirmek amacıyla o mekâna gidene kadar…
O mekâna gidip Mavi’yle karşılaşana kadar…

Mavi, bugüne kadar üstlendiği en zor görev olacaktı. Üstelik ilk defa, başarılı olacağı konusunda kendine duyduğu güveni, koyduğu yerde bulamıyordu.

Yarasa’nın mavi gecesi, siyah gecelerinden daha uzun olacak gibiydi…
496 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Ve “Yarasa” bitti.. Yaklaşık 500 sayfalık kitabın çoğunu bir gece de bitirdim. Beni öyle içine aldı ki şimdi nolacak diye diye elimden bırakamadım.

Selvi Atıcı kalemini seviyorum ve her kitabını keyifle okuduğum bir yazar.
Bu kitabın da da heyecan eksik olmadı…

Çok fazla içerik vermek istemiyorum zira kitabımız yeni…
Kod adı Yarasa olan ana karakterimiz gizli görevler için eğitilmiş, güçlü, zeki ve teşkilata daha iyisi bulunmayan gizemli adamımız..

Mavi, Annesini kaybetmiş hayatta bir tek Babası ve yakın bir tane yakın dostu olan yalnız bir genç kadın.
Mavi bir kulüpte organizatör olarak çalışıyor.

Görev sonrası kafa dağıtmak için kulübe giden Yarasa ve Mavinin yolları kesişir :) ama enteresan bir şekilde kesişir… Maviye taktığı lakap ise defalarca kahkaha atmama neden oldu :)

Gelişen olaylar ve tesadüfler sonucu, Mavi’nin defalarca hayatını kurtaran Yarasa, aldığı yeni görev sonrasında hayatlarını nasıl etkileyeceğinden habersizdir.

Olaylarda bundan sonra başlıyor…
İnanılmaz heyecan, şahane bir kurgu ve su gibi akan bir hikaye sizi bekliyor…

Macera ve aksiyonun yanı sıra, Yarasanın Maviye olan imkânsız aşkını ve aralarındaki çekişme ve çekimi iç çekerek okuyorsunuz :)
Birde yan karakterler var ki Levent ve Eyüp :) bayıldım onların diyaloglarına... onlar kitabın tadı tuzu eğlencesi olmuş... harikaydılar...

Kurgunun Ordu da geçmesi ve anlatılan o güzel yerlerin Yazarımızın büyüdüğü yerler oluşu, bahsi geçen taş evin Yazarımızın dedesine ait oluşu çok daha anlamlı kılıyor :) gerçekten oraları merak ettim…

Ben çok severek okudum ve herkese tavsiye ediyorum.

Sevgili Selvi Atıcı kalemine - yüreğine sağlık…

Yeni kitap için çok bekletme bizi….
496 syf.
·3 günde·Beğendi·8/10
Bayıldım ama Levent ve Eyübe.:) her diyaloglarına kahkahayla güldüm. Kitabın cok çok güzel olmasını sağlamışlar. Kurguyu da beğendim elimden bırakamadım bir türlü. Ama kendimi baş kızın yerine koyamadım bi türlü ben aşamazdım böyle bir durumu. Aşması cok enterasan geldi. Sonunda heralde ya babası babası çıkmayacak ya da babası oldukça kötü biri çıkacak diye düşündüm ki öyle olmadi. Son bölümlerde çöpe giden 3 yıl olamasaydı daha memnun olurdum. Yazık ya 3 yıl sonuçta. Bizim yapımcılar bu senaryodan 72 sezon dizi çıkarır ama.
496 syf.
·4 günde·7/10
Tamamı için https://expectokitabum.blogspot.com.tr/...-selvi-atc.html#more
Selvi Atıcı ise okurum diyordum ama Yarasa'nın arka kapak yazısı da hiç ilgimi çekmemişti. Çekmemekte de haklıymış. Kitabın yorumlarına baktığımda Selvi Atıcı her zamanki gibi mükemmel diyenleri de gördüm, bu kitabı gerçekten Selvi Atıcı mı yazmış diyenleri de. İki gruba da katıldığımı söyleyemem ama kitapta Selvi Atıcı üslubu belirgin olsa da ne konusu, ne derin teşkilatlar gerçekçi gelmedi.
496 syf.
·12 günde·8/10
Bir yerli dizi izliyormuş gibi bir hava vardı kitabı okurken. Romanın başı ve sonu güzeldi ama orta kısmında çok sıkıldım. Hep aynı şeyler gerçekleşti. Kendini tekrar etti bir süre sonra. Bu yüzden kitabı bitirme sürem uzadı. Ama okuduğunuz zaman pişman olmayacağınız bir kitap. Biraz daha güzel olsa süper olurdu.
496 syf.
·Beğendi·10/10
Seviyorum bu yazarı, kitaplarının hepsi güzel. En sevdiğim "Sen" di ama "Yarasa " yı da çok beğendim.
Kitabın konusuna gelince : Devlet için çalışan karanlık bir kişilik Yarasa.
Kendi küçük dünyasında hayatını sürdüren Mavi.
Yarasa öldürmesi gereken kişinin Mavi olduğunu anlayınca ne yapacak ?
Hayatta söylemem, buyurun okuyun.
496 syf.
·4 günde·9/10
Şöyle bir aşk, macera karışık bir şeyler okuyasım vardı bu ara. Baktım Yarasa bana göz kırpıyor oradan. Dalmamla çıkmam bir oldu neredeyse. Bırakamadım elimden. Aktı gitti ve bitti...

Mavi adında genç, güzel, akıllı ve adı gibi mavi saçlı bir kadın karakter başrolde. Karşısına ise ummadığı bir rezaletle çok acayip bir adam çıkıyor. Olaylara hiç değinmeyeceğim. Çünkü sevgili Selvi Atıcı cidden zor bir kurgunun altına imza atmış bu romanda.

Mavi'nin başına çok çok çok acımasız bir olay geliyor çünkü. Bir yerde Uğur'un içinden 'şimdi değil!' diye bir dua kopuyor ki aynı yerde bende aynı şeyi söyledim desem yeridir.

İşte o sayfalardan önce 'e ben nasıl seveyim, düşmanlık beslemeyeyim bu karaktere?' diye düşünüyordum. Ama öyle ılıman öyle ince ince gitti ki herşey, bir okur olarak Mavi'den farkım kalmadı sanki.

Yarasa karakterini ise yazarın çok net ve güzel anlattığını düşünüyorum. Adamın yaptığı hiçbir davranışı söylediği hiçbir sözü yadırgamadım. Yalnızca finalde Mavi'den ummadığım bir tavır okudum (orada bir tokat gelir mi acaba diyordum) o kadar.

Okuyanlar benle aynı fikirde midir bilmiyorum ama bu romanın en sevdiğim ikilisi Levent ve Eyüp oldu. Cidden herkese lazım bu çocuklardan. Çok eğlendim onlar sayesinde.
496 syf.
·5 günde·Beğendi·10/10
Bu kaleme bayılıyorum vesselâm. Sevgili @selviatici 'nın her bir yazdığı kitap birbirinden güzel ve okunası. Diğer beş kitabı birbirine bağlantılı olsa da bu kitabın diğerlerinden bağımsız yazıldığını belirteyim. Yarasa ve Mavi okurun kalbine işleyen karakter tanımları ile yaşadıkları olay akışları kitabı elinizden bırakamadan okumaya sevk ediyor. Levent ve Eyüp adlı bitirim ikili ise sürekli tebessümle okunacak sahnelere yer veriyor. Gerçek imkansız aşk bu işte, anlatılan olaylar öyle inandırıcı ve zekice sıraya konulmuş ki hayran bırakıyor. Hele olayların geçtiği doğal mekanlar öyle güzel betimlenmiş ki karakterler ile birlikte ben de Hamzabey yaylasında onlarla gezdim diyebilirim. Aksiyon, mecburiyet, heyecan, merak, kan olmadan can olmak, ölümüne sevmek, kaybettim sandığınız anda mucize yaşamak, aile olmak gibi bir çok duyguları içinizde hissediyorsunuz okurken bu kitabı.
496 syf.
·9 günde·Beğendi·9/10
Bu Selvi Atıcı’nın okuduğum 5. kitabıydı ve yine çok keyif alarak okudum. Sınav haftam araya girdiği için biraz geç okumuş olabilirim ama olsun. Kitaba gelirsek... Yarasa.. Galiba hayatımda senin kadar güzel seven bir adam tanımayacağım. Mavi’ye olan sevgisini sonuna kadar hissettim. Yazarımız o kadar güzel kurgulamış,hislerini bize yansıtmış ki...Bir de kitapta geçen mekanların yazarımızın çocukluğundaki mekanlar olması kitabın bize geçmesini daha iyi sağladı bence. Kitap hakkında diyeceğim çok şey var ama okumayan arkadaşlara da saygısızlık etmek istemiyorum. Diyebileceğim Mavi’nin yerinde olsak aynısı yapabilir miydik? Affedebilir miydik? Ben son ana kadar Mavi’nin babasının öz babası olmayacağını düşündüm ama olmadı. Gerçekten çok zor bir şey. Onu da anladım. İçinde hiç geçmeyecek bir öfke var haklı bir öfke.. Ama aşkları gerçekten çok güzeldi. Yarasa’nın yeteneklerine hayran kaldım. Her şeyi önceden hissedip,anlayabilmesine... kitabın diğer sevdiğim kısmı ise Levent ve Eyüp ikilisi :) kitaptaki bütün karakterler gerçek olsaydı da ben de onlarla arkadaş olabilseydim keşke :) kitabın eleştireceğim kısmı sonunda yaşanan ayrılığın 3 sene gibi bir uzunlukta olması ve birbirlerini bulduktan sonra kitabın hemen bitmesi üzdü. Son olarak diyebileceğim ben okuduğum her Selvi Atıcı kitabını heyecanla ve büyük bir zevkle okudum. Yarasa’nın yeri bende ayrı oldu ama. Kesinlikle okumalısınız.
496 syf.
·3 günde·9/10
Aksiyon filmi izlermiş gibi okudum resmen. Kitabı konusunu beğendiğim için almıştım ve okuduktan sonra iyi ki almışım dedim. Yerinde, sıkmayan ve abartısız bir aksiyon vardı. Yarasanın kızı eğitmesi, iki şapşal, silahlar, teşkilat vs. Özellikle bu kitaptan sonra acayip derecede Karadenize gitmek istiyorum bilhassa da Ordu'ya o kadar güzel anlatılmış ki gözümde canlandırmak, kafamda hayalini kurmak çok iyiydi. Tabii ki bundan sonra Selvi Atıcı kitapları okuyacağım. / Ne zaman sana dokunsam, şuurumu kaybediyorum.
496 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Hayat sadece bir koşturmacadan ibaretti. Ay sonu nasıl gelecek? Sevdiğim çocuk bugün bana göz kırptı. Şu ayı da atlatayım, her şey düzene girecek! Kızım şu sınavı atlattığında çok rahatlayacağım. Herkes yaşamlarına kendilerine göre değer biçiyordu. Farklı kelimelerin oluşturduğu farklı, karmaşık hayatlar... Aslında her şey yanı başımızdan geçip gidiyordu ve arkaya bakma gereği bile duymuyorduk. Sonra hayat aniden bitiyordu. Sen ne zaman bittiğini bile anlayamadan Azrail’in soğuk nefesiyle tanışıyordun. Ya da belki tanıştırılıyordun.
496 syf.
·95 günde·Beğendi·10/10
Mavi ve siyah yan yana hiç bu kadar anlamlı olmamıştı.....
GECE GIBİ KARANLIK BIR ADAM.....
KALABALIKLAR İÇERİSİNDE YANLIZ KALMIŞ BİR KADIN.....
Onlar iki farklı bedende bir ruh gibiydiler. Öfkeleri ve aşkları başkaydı. Öyle ki aşk kelimesi aralarında olan şeyi anlatmak icin bile yetersiz kalıyordu. Ve ne yazık ki kaderleri bir acı üzerine kurulmustu.
Uğur nam-i diğer Yarasa Mavinin canını öyle bir yakmıştı ki, şimdi karşısında onu boyle naif düşünceli sadece sözleri ile değil gözleri ve hareketlerinde bile her an sevdiğini haykıran bu adama aşkı da, nefreti de aynı orandaydı. Ne nefreti onu terkedecekti, ne de sevdası. Yarasa ilk defa kendisi için bir şey yapıyordu. Hayatın ona yasattiklarina karşı ilk defa duygularına yenik düşüp bu minicik kadina sevdalanmıştı. Tabii ki yine kendine has sevdasıyla. Onların hikayesi MAVİ YARASA'YDI
Gelelim benim naçizane fikrime @selviatici daha önceden de kalemini okuduğum yazarlardan. Ve tek kelime ile bayılıyorum kitaplarına. Hatta ayaklarımı yere vura vura ne olur okuyun diye ısrar edebilirim.Kaleminin ve olayların akıcılığı o kadar güzel ki. Kesinlikle gözüm kapalı tavsiye edebileceğim kitaplar arasında yer alıyor. Aslında Levent ve Eyüp içinde bir çalışması var mı? diye merak ediyorum. Umarım onları da en kısa zamanda kitap olarak okuyabiliriz
496 syf.
·3 günde·10/10
Çok ama çok güzel bir kurgusu olan harika bir romandı.
Yarasa kod adlı bir ajan, teşkilatın en iyi elemanı olup kendine verilen her görevi layıkıyla yerine getiren biridir.
Mavi de bir barda organizasyon işi yapan genç bir kadın. Çocukluğunda yaşadığı bazı sıkıntıların etkisini hala görmektedir. Hayatında fazla insana yer vermez ve kendi kabuğunda yaşar bir nevi.
Yarasa için aynı yere ikinci kez gitmez. Mavi’nin çalıştığı barda trajikomik bir olay ile mavi saçlı kızımıza tutulur ve o kuralı bozar. Çünkü onu görmek için defalarca aynı yere gider.
Bir süre sonra Mavi, Yarasa'nın karşısına bir görev olarak çıkar. Yarasa'nın Mavi'yi öldürmesi gerekmektedir. Bakalım neler olacak daha fazla spontai vermek istemiyorum. Kitaba puanım 10 üzerinden 12 arkadaşlar. İyi okumalar
İnsanlar tuhaf yaratıklardı. Öyle çabuk unutuyorlardı ki! Bu şaşırtıcı derecede bir hızdı. Televizyonda bir genç kızın tecavüzünün ardından gelen ölümüne kanlı gözyaşları dökebilirken, bir an sonra başka bir olayla bir anda unutabiliyorlardı. Ya da belki gerçekten unutmuyorlardı fakat üzerini çok çabuk örtebiliyorlardı.
Hayat sadece bir koşturmacadan ibaretti. Ay sonu nasıl gelecek? Sevdiğim çocuk bugün bana göz kırptı. Şu ayı da atlatayım, her şey düzene girecek! Kızım şu sınavı atlattığında çok rahatlayacağım. Herkes yaşamlarına kendilerine göre değer biçiyordu. Farklı kelimelerin oluşturduğu farklı, karmaşık hayatlar... Aslında her şey yanı başımızdan geçip gidiyordu ve arkaya bakma gereği bile duymuyorduk. Sonra hayat aniden bitiyordu. Sen ne zaman bittiğini bile anlayamadan Azrail’in soğuk nefesiyle tanışıyordun. Ya da belki tanıştırılıyordun.
Sen hastalıksın. Benim hastalığım.
Sana baktım. O anda bana işledin. Sonra yavaş yavaş içime yayıldın. Görmeyeceğim dedim. Görmeye geldim. Bakmayacağım dedim. Ama baktım. Bu son dedim. Fakat aslında hiç sonum olmadın.
Bilmediğim, başlangıcım olduğundu.
Sen hastalıksın. Benim hastalığım. Sana baktım. O anda bana işledin. Sonra yavaş yavaş içime yayıldın. Görmeyeceğim dedim. Görmeye geldim. Bakmayacağım dedim. Ama baktım. Bu son dedim. Fakat aslında hiç sonum olmadın. Bilmediğim, başlangıcım olduğundu.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Yarasa
Baskı tarihi:
Şubat 2017
Sayfa sayısı:
496
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059545259
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Nemesis Kitap
Baskılar:
Yarasa
Yarasa
Kod adi: Yarasa.

Gizli görevlerin aranan ismi.
Dünyanın herhangi bir yerinde, herhangi bir işi kendine has yöntemleriyle halledebilir.
Onun için imkânsız diye bir şey yoktur.
Her işin altından kalkar.
Bir kere göründüğü yere bir daha gitmez. Gitmez. Gitmezdi…
Ta ki o gece tamamladığı gizli görevin ardından kafa dağıtmak için en sevdiği ritüeli gerçekleştirmek amacıyla o mekâna gidene kadar…
O mekâna gidip Mavi’yle karşılaşana kadar…

Mavi, bugüne kadar üstlendiği en zor görev olacaktı. Üstelik ilk defa, başarılı olacağı konusunda kendine duyduğu güveni, koyduğu yerde bulamıyordu.

Yarasa’nın mavi gecesi, siyah gecelerinden daha uzun olacak gibiydi…

Kitabı okuyanlar 186 okur

  • Gulay tabar
  • GÇil
  • Arzu K
  • Burcu dede
  • İremsu Göknur
  • Deniz778
  • A
  • Hayata Bakışım
  • turuncubi'hayal
  • Asiye Pınarcı

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%36.8 (32)
9
%11.5 (10)
8
%13.8 (12)
7
%9.2 (8)
6
%0
5
%0
4
%0
3
%1.1 (1)
2
%0
1
%1.1 (1)