Yasak Tevrat

6,8/10  (10 Oy) · 
27 okunma  · 
8 beğeni  · 
715 gösterim
"1013 yılında, para ve yağma peşindeki Viking korsanları, bir Mısır mezarını talan ettikleri zaman farkında olmadan Tevrat’ın en büyük sırrını yanlarında Norveç’e taşırlar.

Günümüzde, alışılmadık bir arkeolog, runik harflerle ve bilmecelerle dolu antik parşömenler bulunca sıradan hayatı birden altüst olur. Parşömenlerin kaynağını bulmak için çabalarken kendini asırlardır süren, ölümcül bir dini komplonun içinde bulur.
Onu engellemeye çalışan güçlerle mücadele ederken Yasak Tevrat’ı ortaya çıkartabilecek mi, yoksa binlerce yıldır saklanan bu sır tarihin sayfalarına mı gömülecek?

“Muhteşem bir kitap. Okuru sürekli düşündürüyor, şaşırtıyor ve son sayfasına dek hayrete düşürüyor. Sonuna geldiğinizde ise şaşkınlıktan ağzınız açık kalıyor. Yasak Tevrat, sizi sayfalarına hapsedecek.” -Euro crime

“Heyecan fırtınası! Zekâ dolu bir gerilim başyapıtı ve heyecan dolu bir macera. Norveç’ten Japonya’ya bütün çok satan listelerine girmeyi hak ediyor.” -Dagbladet

“Yasak Tevrat, eşsiz bir gerilim romanı.” -Aftenposten

“Antik İskandinav tarihi, Mısır mitolojisi ve Hıristiyan tarikatları üzerine çok boyutlu ve hareketli bir gerilim. Bulmacalar, şifreler, gizli haritalar ve runik sembollerle Tevrat ile İncil’i birleştiren Yasak Tevrat, macera romanı tutkunları için bir hazine.”
-Kate Mosse

“Tekinsiz, gerçekten tekinsiz… Bana güvenin, bu macerayı takip etmek çok heyecanlı.” -Ny Tid

“Sinirlerinizi altüst edecek kadar yüksek tempolu bir macera.” -Femina
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  528
 • ISBN:
  978-605-5360-78-8
 • Orijinal Adı:
  The Guardians Of The Covenant
 • Çeviri:
  Özgü Çelik
 • Yayınevi:
  Pegasus
 • Kitabın Türü:
Serdar DEVRİM 
07 Oca 10:51 · Kitabı okudu · 7 günde · Beğendi · 7/10 puan

Benim açımdan okuması belli bir yerde zordu çünkü iskandinav ülkelerinin tarihine aşina değildim ve karakterlerin isimlerini aklımda tutmak baya zamanımı aldı. Ayrıca kitabın ortalarına doğru parçalar çok dağınık olduğu için kurguda sıkıldım da. Fakat o parçalar kitabın sonunda çok güzel bir şekilde birleşti ve ondan sonrasında kitap aktı ve bitti. Tavsiye eder misiniz diye soracaksınız okunabilecek bir kitap çünkü konusu ilgi çekici. Vikinglerin Mısırda ne işi vardı ve Mısırdan neler alıp götürdüler? Bunun sonucu neler olur ve Mısırdan Vikingler ile gelen yüksek mısır rahibi Asım neyi korumaktadır? Bu sorular kitapta dikkat uyandıran sorular olacaktır okudukça. Daha fazla kitapla ilgili renk vermeyeyim.Vaktinizi alır ancak okumanızı isterim. İyi okumalar. ( Not: Dan Brown benzetmesi yapan arkadaşlara ithafen yazıyorum: kesinlikle katılmıyorum bu görüşünüze!!! )