Yasak Tevrat

6,9/10  (7 Oy) · 
24 okunma  · 
5 beğeni  · 
673 gösterim
"1013 yılında, para ve yağma peşindeki Viking korsanları, bir Mısır mezarını talan ettikleri zaman farkında olmadan Tevrat’ın en büyük sırrını yanlarında Norveç’e taşırlar.

Günümüzde, alışılmadık bir arkeolog, runik harflerle ve bilmecelerle dolu antik parşömenler bulunca sıradan hayatı birden altüst olur. Parşömenlerin kaynağını bulmak için çabalarken kendini asırlardır süren, ölümcül bir dini komplonun içinde bulur.
Onu engellemeye çalışan güçlerle mücadele ederken Yasak Tevrat’ı ortaya çıkartabilecek mi, yoksa binlerce yıldır saklanan bu sır tarihin sayfalarına mı gömülecek?

“Muhteşem bir kitap. Okuru sürekli düşündürüyor, şaşırtıyor ve son sayfasına dek hayrete düşürüyor. Sonuna geldiğinizde ise şaşkınlıktan ağzınız açık kalıyor. Yasak Tevrat, sizi sayfalarına hapsedecek.” -Euro crime

“Heyecan fırtınası! Zekâ dolu bir gerilim başyapıtı ve heyecan dolu bir macera. Norveç’ten Japonya’ya bütün çok satan listelerine girmeyi hak ediyor.” -Dagbladet

“Yasak Tevrat, eşsiz bir gerilim romanı.” -Aftenposten

“Antik İskandinav tarihi, Mısır mitolojisi ve Hıristiyan tarikatları üzerine çok boyutlu ve hareketli bir gerilim. Bulmacalar, şifreler, gizli haritalar ve runik sembollerle Tevrat ile İncil’i birleştiren Yasak Tevrat, macera romanı tutkunları için bir hazine.”
-Kate Mosse

“Tekinsiz, gerçekten tekinsiz… Bana güvenin, bu macerayı takip etmek çok heyecanlı.” -Ny Tid

“Sinirlerinizi altüst edecek kadar yüksek tempolu bir macera.” -Femina
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  528
 • ISBN:
  978-605-5360-78-8
 • Orijinal Adı:
  The Guardians Of The Covenant
 • Çeviri:
  Özgü Çelik
 • Yayınevi:
  Pegasus
 • Kitabın Türü:
ibiaryu 
13 Eyl 16:32 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Tarzı konusu anlatımı muhteşem bir roman daha faydalanmanızı salık veririm. Kurgusu güzel bir dille ele alınan konusuyla bir hayli ilgi uyandıran bu romanı fazlasıyla beğendim.

Neslihan Aldogan 
21 Mar 2013 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kitabı dün bitirdim şifreler bulmacalar seviyorsanız son derece keyifli tavsiye ediyorum

Bu kitaba 2 puan vermenin mantığını çözemedim. Muhtemelen okumadan "tuhhh bak elin adamına, yasak tevrat demiş, çarpılacak" diye düşünüp 2 vermiş. Neyse, ben de puanını biraz yükseltmek adına 10 verdim. Tarihi roman tadında, okuması çok keyifli bir macera romanı olduğunu söyleyebilirim. Çeviri güzel, anlaması ve okuması kolay. Bunun dışında, İskandinav tarihine değiniyor olması da kitabı ilgi çekici kılan unsurlardan biri. Bu türü seviyorsanız (demeyi hiç sevmiyorum ama popülerliğin gözü kör olsun; Da Vinci Şifresi tarzı kitaplardan hoşlanıyorsanız), bence bunu da keyifle okursunuz.

Hakan Komut 
10 Nis 2014 · Kitabı okudu · Puan vermedi

son zamanlarda okuduğum , da vincinin şifresine ralip olabilecek bir kitap. vikinglerin mısırda ne işi varmış, cevabı bu kitapta

Kitaptan 3 Alıntı

ibiaryu 
13 Eyl 16:40 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

1905'te Albert Einstein zamanın izafi olduğunu ispatladı. Haklıydı. Dişçi koltuğunda veya kurşuna dizilirken zaman , plajda otururken geçtiğinden daha ağır ilerler.

Yasak Tevrat, Tom EgelandYasak Tevrat, Tom Egeland
ibiaryu 
13 Eyl 16:36 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

Ressamlar ve matbaalar için siyah bir renktir. Fizikçiler için siyah renksizliği temsil eder . Biz insanların acıyı farklı şekillerde algıladığımız ve erkeklerin doğum sancısına asla katlanamayacakları söylenir. Buna katılıyorum. Gribe zor dayanıyoruz.

Yasak Tevrat, Tom EgelandYasak Tevrat, Tom Egeland