Yıldızlar Sönünceye Dek

8,7/10  (9 Oy) · 
24 okunma  · 
5 beğeni  · 
1.697 gösterim
Öldüğümüzde, gökyüzündeki yıldızlardan biri oluruz ve ölmeden gerçek aşkı bulmuşsak eğer, o aşk için tekrar yeryüzüne ineriz; aşkımız sonuza dek sürsün diye...

New York'taki prestijli aile şirketinde genç bir avukat olan Bill, bütün eğitimini ve ailesinin beklentilerini bir kenara bırakıp hayallerinin peşinden gider. Karısı Jenny ise varını yoğunu modaya adamış bir stilisttir. Eşi Bill'le beraber olmak için eski yaşamını terk eder. Birbirlerini çok seven Bill ve Jenny, her ne olursa olsun aşklarının yaşayacağına inanır. 

Kırk yıl sonra...
Yayıncı olan Robert, büyük ses getirecek o eşsiz romanı aramaktadır. Gelen dosyalar arasında Lillibet'in dosyası dikkatini çeker. Fakat kitabı yayımlaması düşündüğü kadar kolay olmayacaktır. Diğer taraftan Lillibet de onu tanıyormuş gibi görünen bu adama karşı engelleyemediği bir çekim hisseder. 

Danielle Steel, Yıldızlar Sönünceye Dek'te gerçek aşkın sonsuza dek sürdüğünü ve eğer gerçekten seviyorsanız, asla o aşktan vazgeçmeyeceğinizi anlatıyor. İki ayrı zamanda yaşayan farklı iki çift üzerinden etkileyici, hatta zaman zaman sarsıcı bir üslupla ölümsüz aşkın öyküsünü dillendiriyor . 

"İki farklı aşk hikâyesi reenkarnatif bir yolculukta bir araya gelerek okurları 'ebediyen' sözcüğüne inandıracak çarpıcı, tutkulu, zamansız tek bir aşk hikâyesine dönüşüyor."
-Publishers Weekly-

"Çetrefilli engelleri aşan ve yıllara yayılan bu romantik hikâye spiritüel bir cazibeye sahip."
-Kirkus-

"Steel'in reenkarnasyon ve ölümsüz aşk hakkındaki iki bölümlük hikâyesi tam da romans severlerin beğenisine hitap ediyor."
-Booklist-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2015
 • Sayfa Sayısı:
  368
 • ISBN:
  9786053485506
 • Orijinal Adı:
  Until the End of Time
 • Çeviri:
  Ilgın Yıldız
 • Yayınevi:
  Novella Yayınları
 • Kitabın Türü:
Bilge KARATAŞ 
31 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 12 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kitap gerçekten anlatımı çok hoş bir yazarın elinden cıkmış. Kolay örgüsü, kurgusu, betimlemeleri ile sizi kitabın içine çekiyor. Kitabı okumak benim için büyük zevk haline geldi. Çevremdeki herkese vermeyi düşünüyorum . Yazarın kalemi hiç fena değil. Farklı kitaplarına göz gezdireceğim ; sizlere de tavsiye ederim.

Figen Şentürk 
23 Eki 2016 · Kitabı okudu · 9 günde · Beğendi · 10/10 puan

İki farklı dönemde yaşanan iki aşk hikayesinin ustalıkla birleştirildiği bir kitap olmuş. Her iki bölümden de ayrı kitaplar çıkarılabilecek konular varken yazar tek bir kitapta birleştirerek çok cömert davranmış.

Kitaptan 3 Alıntı

Serap 
03 Haz 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

''Bazen kötü şeyler yapmış olan insanları affetmek zor oluyor.''
''Evet,biliyorum.Ve bazen de uzun zaman alıyor, fakat bunu yapabilirsen ne mutlu.Sonuçta insanın üzerinden bir yük kalkıyor.''

Yıldızlar Sönünceye Dek, Danielle Steel (Sayfa 121)Yıldızlar Sönünceye Dek, Danielle Steel (Sayfa 121)