Yılmaz Hakkari'den İstanbul'a Bir Şöhret Yolculuğu

8,5/10  (2 Oy) · 
12 okunma  · 
3 beğeni  · 
528 gösterim
Muhsin Kızılkaya, bu biyografik romanda en yakın arkadaşı Yılmaz Erdoğan'ın Hakkari'den İstanbul'a yani şöhrete uzanan hikayesini anlatıyor. Onun aşklarını, özlemlerini, hayallerini, hayatındaki önemli kişileri, yetiştiği çevreyi...

"1985 yılının bir Eylül günü, Kocamustafapaşa'daki evimizin kapısı ürkekçe çalındı. Gelen Yılmaz Erdoğan adında bir çocuktu."
-Muhsin Kızılkaya-

"Parasızdık. Kimde varsa ondan harcıyorduk. Kirliydik, ter kokuyorduk. Ülke sorunlarını konuşarak sevişmelere yol açıyorduk. Ülkemizi ve tenlerimizi seviyorduk. Beyaz çarşafların üstündeki lekeler, aşklarımızın haritasıydı.

Tarihi geçmiş gazetelerin üstüne seriyorduk neyimiz varsa. Kitaplarımızı, parasızlığımızı, sevdalarımızı, türkülerimizi...

Sonra söndürdük sigaralarımızı ekonomi sayfasının hiç okumadığımız bir köşesine, ayrıldık...

Yürüdü zaman sevdasızlığımızın üstüne...Unuttuk!

Şimdi sonunu bildiğimiz sevişmelere başlamıyoruz artık. Koku bizi uzaklaştırıyor, kokularımız birbirine düşman. Hijyene önem veriyoruz ve çarşaflarımız sakız gibi.

O güzelim lekeler, yüreklerimizde kaldı."
-Yılmaz Erdoğan-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2013
 • Sayfa Sayısı:
  264
 • ISBN:
  9786054643509
 • Yayınevi:
  Granada Kitap
 • Kitabın Türü:
Vedat Ayhan 
28 Tem 19:08 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Anadolu'nun en ücra kasabasından , Ülkenin en büyük iline sadece üniversite okumak için gelip , yeteneğini keşfeden , keşfedilen bir kavruk delikanlının hikayesi . Yazarın üslubu da son derece etkileyici . Hayalerinin ardına takılan herkese öneriyorum .

Muzaffer Akar 
16 Nis 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Biyografi okumayı çok severim ancak bu kitap hiç olmamış, nereden başladığı ne anlattığı belli değil. Akıcılık hiç yok. Ben beğenmedim.