Yorumsuz

5,0/10  (2 Oy) · 
7 okunma  · 
3 beğeni  · 
607 gösterim
Belki de bu yüzyılda insanın en çok kullanması gereken kelime "Hayır!" olmalı. Ne var ki, 'Evet'in revaçta olduğu bir zamana tanıklık ediyoruz. Bu anlamda Alev alatlı'nın yazılarıyla zamanını yorumlayarak çizdiği haritada; işaretlenmiş ne çok "Hayır!" olduğunu göreceksiniz.
Yazarın çağına tanıklığı vicdani bir sorumluluk iken, ülkemizdeki çoğu güçlü kalemin, aksine bir yönelişle Batılılaşma heyecanı içinde hazır gündemler peşinde durduğunu söylemek üzüyor bizleri.
Alev Alatlı'nın bakışı ve duruşuyla gündemdeki olayları yeniden okuyabilmek için bir araya gelen bu yazılar, "Şimdi Değilse Ne zaman?" sorusunu da yineleyerek tanımlıyor kendini. 'Hayır Diyebilmeli İnsan'la yeni bir pencere açılıyor zihinlerimizde... Bu kitapta, yüksek sesle, inançla ve inatla söylediklerini bir şekilde bizlere duyurmayı başaran yazarımızın, ulusal ve uluslararası gündemlere ilişkin tezlerini açık ve net duruşlarla yaptığı eleştirel yaklaşımlarını okurken; yine, Zaman'da yayımlanmış uzun soluklu bir röportajı da bulma imkanımız olacak...
 • Baskı Tarihi:
  2008
 • Sayfa Sayısı:
  178
 • ISBN:
  9786055799014
 • Yayınevi:
  Zaman Kitap
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 1 Alıntı

Kadim değerlerle rabıtası kesilen özgürlüklerimizin şerden yana bükülmelerini önlemenin yollarını bulmak zorundayız.
Yasaların tanıdığı haklardan, insanlık veya Allah adına feraket etmenin  garipsenmediği bir yeni düzen getirmek zorundayız.
İnfaz yasalarının uygun olması gereken ulkemizde ölen çocukların hesabının sorulamadığı bir nizam inşa edildi ve yerleştirildi.

Yorumsuz, Alev AlatlıYorumsuz, Alev Alatlı