0

03:29

0 üye
Zev/r/k
Birdenbire, beklenmedik olandan… Beklemeyene: Dilegelen bir dünya. Vahiy gibi, en çok O’na benziyor. Baharın karnını öptüğüm rüya. O yüzden “ayak”landım, aşağı yükseldim, yukarıdan , Ay’dım hep karanlığa karılan. Ben ne desem şimdi, benden değiller. Benden fazlalar. Sana var’dım. Dünyayı dolduran sözü olduran: Sana var daha ... Ama sana varım. Var’ım.
191 syf.
10/10 puan verdi
·
1 saatte okudu
İyi ki....
Sevmekten aşık olmak tan kaçmayın belkide sizi iğleştirecek olan sevgi olacaktır. Bağırmak haykırmak mı istiyosun bağır haykır ama kaçma sabahattin Ali'nin dediği gibi "Tesadüf seni önüme çıkarmasaydı, gene aynı şekilde, fakat her şeyden habersiz, yaşayıp gidecektim. Sen bana, dünyada başka türlü bir hayatın da mevcut olduğunu, benim bir de ruhum bulunduğunu öğrettin."
Kürk Mantolu Madonna
Kürk Mantolu MadonnaSabahattin Ali · Olympia Yayınları · 2018317,5bin okunma
Reklam
330 syf.
·
Puan vermedi
Zülfü Livaneli deseniz direkt 'Kardeşimin hikayesi' derim. Çoğu insan Serenad ı bilir över fakat benim için bu kitap hepsini tek geçer. Hem olay akışı hem de ters köşe yapması muazzam.
Kardeşimin Hikayesi
Kardeşimin HikayesiZülfü Livaneli · Doğan Kitap · 2019106,2bin okunma
351 syf.
9/10 puan verdi
·
Beğendi
·
1104 günde okudu
Herkesle konuşmamız gereken bir doğum meselesi var!
Kadınların bilgeliği, içindeki maymunu nasıl keşfedebileceğini doğumla harmanlayan sadece doğum ile kalmayıp bir sürü güzel alana değinen modern ebeliğin ebesi Ina May Gaskin! Bir ebelik öğrencisi olarak elime aldığım kitap sayfalarını çevirdikçe tüm insanlığa yazılmış bir eser olduğunu anladım! Herkes okumalı, herkes!
Ina May'in Doğum Meselesi
Ina May'in Doğum MeselesiIna May Gaskin · Akademisyen Kitabevi · 2018143 okunma
424 syf.
7/10 puan verdi
·
Beğendi
·
9 günde okudu
Aynı çatı altında yıllar sonra ilk kez bir araya gelen üç kadının keşfedeceği çok önemli sırlar ve gerçekler vardır: Bir anne ile kızı arasındaki sevgi asla tükenmez, aşkın doğası yağmur gibidir ve kadınlar sevdikleri için en büyük zorluklara bile göğüs gerebilir.
Yağmurdan Kaçarken
Yağmurdan KaçarkenJojo Moyes · Pegasus Yayınları · 2017754 okunma
128 syf.
7/10 puan verdi
·
5 saatte okudu
Bu dergi uzun yıllardır süren bir emeğin eseri. Bir yasakmeyve değil ancak edebiyat üzerine gayretleri aşikar. Abonesiyim sayıları aradan zaman geçtikçe okusam da beğeniyorum
Lacivert Öykü ve Şiir Dergisi- Sayı 74
Lacivert Öykü ve Şiir Dergisi- Sayı 74Lacivert Öykü ve Şiir Dergisi · Periyodik Yayınları · 20172 okunma
Reklam
27 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.