1000Kitap Logosu

1000Kitap'ın Yeni Konu Sistemi

283 Takipçi
TAKİP ET
Ayda ÖZAYDIN
Halüsinasyon'u inceledi.
420 syf.
·
7/10 puan
#yenibitti Kitabi okumadan once binkitap yorumlari okumayi severim. Spoiller olablar haric . Hmm genelde asla tahmin etmezdim vs yazilmis katil icin. Polisiye sevdigim ve cok okudugum icin sanirim50. Sayfasinda katili cozdum ve kafamdaki katil hic degismedi kitap boyunca;fakat boyle bir son asla tahmin etmemistim. Fazlasiyla surukleyici. Yogun bir tempoda olmama ragmen her firsatta elime alip okudum.
Halüsinasyon
8.3/10
· 2.019 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
2
Miss Yagona
Yine de Sevdik'i inceledi.
160 syf.
·
3 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Aşk
Ben Miraç Çağrı Aktaşin "Yine de sevdik" kitabını okudum. Onun her səhifəsində kendimi buldum. Çok güzel yazdikler, allah allah. Benim için bu kitap her bir derdime derman gibi tatlıdır. Kitabi çok sevdim. Yarim gönüllü sadece yarim gönüller anliyor. Aşkın o kadar çok istirabi, onden kaldırılan elemleri müəllif gibi his etdiyenlerden oluram. Güzel yazdikler için müəllifə çok teşekkür ederim
Yine de Sevdik
Okuyacaklarıma Ekle
2
Aravind
Tehlikeli Diyardan Öyküler'i inceledi.
223 syf.
Masalsı anlatımıyla şeker tadında güzel bir eser olmuş. Büyük Wootton Demircisi ve Hamlı Çiftçi Giles hikayelerini beğendim. Tom Bombadil'in Maceraları diğerlerine göre vasat kalmış. Fakat yine de hikayedeki şiirsel anlatım başarılıydı. Alıştığımız orta dünyaya da sadece bu hikayede atıfta bulunuyor zaten. Dili ve anlatımı yüzüklerin efendisine kıyasla daha yalın.
Tehlikeli Diyardan Öyküler
Okuyacaklarıma Ekle
5
Akademide Yenilik
Hayvan Çiftliği'ni inceledi.
151 syf.
·
8 günde
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Hayvan Çiftliği kitabının incelemesi
George Orwell`ın bu romanında bir çiftlikte yaşayan hayvanların insanlara başkaldırışını anlatılmaktadır. Hayvanların başkaldırmasının sebebi onları sömüren insanlardan kurtulup daha özgür ve eşit bir şekilde yaşamaktır. Burada hayvanlar aslında insanları; çiftlik sahibi ise yöneticileri temsil etmektedir. Yazar bu kitabı dönemin siyasi koşullarını eleştirmek için yazmıştır. Kitabı okurken yazarın hayatı ve düşüncelerini de göz önünde bulundurulmalıdır
Hayvan Çiftliği
7.8/10
· 301,3bin okunma
Okuyacaklarıma Ekle
14
Akademide Yenilik
Veronika Ölmek İstiyor'u inceledi.
248 syf.
·
7 günde
·
Beğendi
·
6/10 puan
Veronika Ölmek İstiyor
Genç ve güzel bir kız olan veronika hayatın rutinliğinden sıkılır ve intihara teşebbüs eder. Teşebbüsü başarısızlıkla sonuçlanınca akıl hastanesine kaldırılır. Orada, kendisine hasta olduğu ve kısa bir ömrünün kaldığı söylenir.
Veronika Ölmek İstiyor
8.4/10
· 37,2bin okunma
Okuyacaklarıma Ekle
13
Akademide Yenilik
Seçilmiş Kişi'yi inceledi.
167 syf.
·
7 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Seçilmiş Kişi kitabının incelemesi
Jonas isimli 12 yaşındaki bir çocuğun etrafında gelişen olaylardan oluşan ‘Seçilmiş Kişi’ adlı kitap, çok gelişmiş bir toplulukta herkesin yetenekleri doğrultusunda iş sahibi olduğu mükemmel işleyen bir sisteme ulaşmak için feda edilecek şeyler olduğunu anlatan sürükleyici bir ütopya. Sade ve akıcı olması sebebiyle bir solukta okunabilecek bir kitap.
Seçilmiş Kişi
8.3/10
· 585 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
8
DAHA FAZLA GÖSTER