Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol

12 Mart İstiklal Marşımızın Kabulü

İstiklal Marşı: Bir Milletin İman ve Direniş Destanıdır.
🇹🇷İstiklal Marşımız, Türk milletinin bağımsızlık mücadelesini en güçlü şekilde ifade eden, vatan sevgisi ve direniş ruhunu yücelten bir destandır. 12 Mart 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilmiştir. Bu anlamlı şiiri yazan Mehmet Akif Ersoy, milli bir şair olarak Türk milletinin kalbinde özel bir yer
103. yılı kutlu olsun! Bugün bütün profillerde asılı dursun!
İSTİKLÂL MARŞI 🇹🇷 -Kahraman Ordumuza- Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak; Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak. O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak; O benimdir, o benim milletimindir ancak. Çatma, kurban olayım çehreni ey nazlı hilâl! Kahraman ırkıma bir gül… ne bu şiddet bu celâl? Sana olmaz dökülen kanlarımız
Reklam
Dünyanın En Güzel Ulusal Marşı Kutlu Olsun!
İstiklâl Marşı'mızın kabulünün 103. yıldönümü kutlu olsun 🇹🇷 İstiklal Marşımızın yazarı Mehmet Akif Ersoy'u Bu güzel sözlerin bestecisi Osman Zeki Üngör'ü Mustafa Kemal Atatürk'ü ve Aziz Şehitlerimizi... Saygı ve Minnetle anıyorum 🙏🇹🇷
İstiklal Marşımızın kabulünün 103. yılında Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u rahmet ve minnetle anıyoruz. 🇹🇷🇹🇷🇹🇷 "Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın"
Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım, Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım. Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım, Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.
Mehmet Akif Ersoy
Mehmet Akif Ersoy
Reklam
Bastığın yerleri “toprak” diyerek geçme, tanı, Düşün altındaki binlerce kefensiz yatanı. Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır atanı, Verme, dünyaları alsan da bu cennet vatanı. 🇹🇷
Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u da rahmetle anıyorum
Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü, Kız kardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü, Işık ışık, dalga dalga bayrağım! Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.
İstiklal Marşı 103 yaşında 🇹🇷 #MehmetAkifErsoy saygı, minnet ve rahmetle 🙏🏼
Reklam
KORKMA!
İstiklal Marşımızın kabulünün 103.yılı Rahmet ve minnetle
Mehmet Akif Ersoy
Mehmet Akif Ersoy
“Allah, bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın.” Mehmet Akif Ersoy İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabulünün 103. yılında, Vatan Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u saygı, minnet ve rahmetle anıyorum.
Unutma Türk, "Korkma!" diye başlıyor senin İstiklal Marşı'n.
Dua
Biz, kısık sesleriz... Minareleri, Sen, ezansız bırakma, Allah'ım! Ya çağır şurda bal yapanlarını, Ya kovansız bırakma, Allah'ım! Mahyasızdır minareler... Göğü de Kehkeşansız bırakma Allah'ım! Müslümanlıkla yoğrulan yurdu, Müslümansız bırakma, Allah'ım! Bize güç ver... Cihâd meydanını, Pehlivansız bırakma Allah'ım! Kahraman bekleyen yığınlarını, Kahramansız bırakma, Allah'ım! Bilelim hasma, karşı koymasını; Bizi cansız bırakma, Allah'ım! Yarının yollarında yılları da, Ramazansız bırakma, Allah'ım! Ya dağıt kimsesiz kalan sürünü, Ya çobansız bırakma, Allah'ım! Bizi sen sevgisiz, susuz, havasız Ve vatansız bırakma, Allah'ım! Müslümanlıkla yoğrulan yurdu, Müslümansız bırakma, Allah'ım!
Arif Nihat Asya
Arif Nihat Asya
259 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.