Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol
Gönderi Oluştur

6 Şubat - 04.17 - Deprem

"Ben zaten o ilk acıyla ölmediğimde çok gücenmiştim hayata."
Tüm kayebettiğimiz sevdiklerimize
"Allie öldü." "Öldü, biliyorum! Bilmediğimi mi sanıyorsun? Ama, onu yine de sevebilirim, değil mi? Bir insan öldü diye onu sevmekten vazgeçmek zorunda mısın, Tanrı aşkına; özellikle de, hayatta olanlardan bin kez daha iyi kalpli bir insansa?"
Sayfa 161Kitabı okudu
Reklam
Her bir dertten alâ yaman ayrılık...
Başımız sağ olsun. Allah, hiç bir millete böyle bir acı yaşatmasın!
Zehra
Zehra… Benim öğrencim olur kendileri... Depremin üçüncü günü bağ evinden Doğukent’e inmiştim. Herkes için ne zor günlerdi. Bu kızımızı gördüm, yanıma geldi. O an beni sanki normal bir günde görmüş gibiydi. Beni gördüğü için yüzü gülüyordu. İşte o an Kahramanmaraş’tan gitme fikri benden gitti. Kendime getirdi öğrencim beni. Ben öğrencilerimi bırakıp gitmeyeceğim artık dediğim andı Zehra’nın bana baktığı an. Kararımın üstünden 13 ay geçti. İyi ki görmüşüm o gün Zehra seni. Her şeye rağmen ben Kahramanmaraş’ta kalma kararımı hala hayatımda verdiğim birkaç iyi karardan sayarım…
Kelimelere dökülemeyen çetin bir savaşa tutuşmuştuk.
Fenalıkların olduğu gecelerdi bunlar: İnsanların durduk yere öldüğü, sebepsizce dilsizleştiği, âşıkların aklına uzakların düştüğü, lohusa kadınların delirdiği, ihtiyarların altına işediği geceler. Saatlerdir pencerenin bitişiğindeki çimen yeşili, kadife kumaşlı, kolçakları eprimiş, yaşı benden büyük kapitone berjerde oturmuş dışarıyı seyrederken,
Sayfa 16
Reklam
Tahkimat
Şimdi bir tahkimat kurmak zamanı kaburga kemiklerimize hatırlatmak için Modern denen rehaveti aşka değişmek için Kelimelerle mi tahkimat kuralım Duygu desek sulanır burası Üşür çakallar cep telefonlarıyla arkadan çalmaya başlar Le trio Joubran
Tahkimat
Bir apartman gördüm Yan yatmasın diye eylem kısma Volvo koymuşlar fiyakalı Ne lüks
Tahkimat
Bol sonralı yaşıyoruz ağlayıp sızlayarak Ne yaptıysak yine kendimize Göz boyamalar, yalanı bir rimel gibi ... Bir şeyleri bir şeyleri kapar gibi ... Gibilerden sürmeler Bir sonra tespihi işte ağlayıp sızlayarak ...
10/10 puan verdi
İlk İzlenim
Kitabı okumaya başlayalı birkaç saat oldu. Depremi yaşayan biri olarak okumakta o kadar zorlandım ki her bir kısımda uzun aralar vermek zorunda kaldım. Kitabı sindirmek, gerçekten böyle olayların yaşandığını kabullenmek o kadar zor ki
Acı Yoruldu
Acı YorulduSerhan Asker · Alfa Yayınları · 202469 okunma
753 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.