Profil
Sahip olduğumuz en büyük özgürlüklerden biri, olaylara nasıl tepki verdiğimiz.
Sayfa 35 - MundiKitabı okudu
Ben bilmek istiyorum,hayat gerçekten bir avuç yerde durmadan dönüp durmak, sonra da yaşlanıp ölüp gitmek mi, yoksa bu dünyada başka türlü yaşamak da mümkün mü ?
268 syf.
·
Puan vermedi
Bir çocuğun hayatını daha ne kadar mahvedebilir bir anne baba, daha çocuk anne karnındayken. Bir şeyleri hissetmek için illa büyük olmak gerekmiyor demek ki. Bir öğretmenin bir çocuğun hayatında ne kadar da büyük bir yeri var insan şaşıp kalıyor.
Benliğini Arayan Çocuk
Benliğini Arayan ÇocukVirginia M. Axline · Panama Yayınları · 20182.717 okunma
Bazen büyükler insanı düşünmekten alıkoyuyorlar. Sanki düşünmeye karşılar!
Bazen "haklı olmak" bir işe yaramaz. Bazen, "haklı olduğunu" gösteren tüm kanıtlar da bir işe yaramaz.
İnsanın içinde en başından beri var olmayan bir şeyi, ne kadar isteseniz de ona kazandıramazsınız.
Sayfa 119Kitabı okudu
160 syf.
·
Puan vermedi
Kraliçeyi Kurtarmak- Vladimir Tumanov Kitap, matematiği yapamadığı için hiç sevmeyen Alexis'in birgün okula giderken yolda sihirli bir kalem bulması ile başlar. Öyle ki bu kalem kendi kendine çözülmesi en zor matematik problemlerini bile çözmektedir. Sonrasında Alexis'in karşına esrarengiz bir şekilde çıkan bir hikaye kitabında, zümrüt Kraliçeyi , onu kaçıran kötü kral Recher'den kurtarması gerekmektedir. Arkadaşları Venassa ve Sam ile birlikte, zümrüt kraliçeyi kurtarmak için tek yöntemleri, kitapta karşılarına çıkan problemleri çözmektir. Kraliçeyi Kurtarma yolunda heyecanlı bir serüven bizi bekliyor. Ben kitabı 7.sınıf öğrencilerim ile okudum ve çok beğendiler. Gercekten kitaptaki çocuklar ile kendilerini özdeşleştirdiler, dayanışmayi fark edip, kendilerine örnek çıkardılar. Onlarla kitabı tartışmak cok zevkliydi. Özellikle çocuğu olanlara ve öğretmenlere önerimdir efendim.
Kraliçeyi Kurtarmak
Kraliçeyi KurtarmakVladimir Tumanov · Günışığı Kitaplığı · 20204.337 okunma
250 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.