Giriş Yap
"Yaşam öyküsünü anlatan kadın hemen hemen her zaman "Küçüklüğümde..." diyerek söze başlar. Bir özlem duyar o çağa. Çünkü o çağda bağımsızlığın tadını çıkarmaktadır. Ancak o küçük kızlar, kadın haline getirilerek şimdiki zamanın birer hizmetçisi ya da nesnesi halinde yaşamaya zorlanırlar. Kadın doğulmaz, kadın olunur."
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Feminizmin ev ödevi olduğunu söylüyorum çünkü bir dünyada kendimizi evimizde hissetmiyor olmamızdan çıkarmamız gereken çok şey var.
Feminist bir yaşam sürmek, her şeyi sorgulanabilir bir şeye dönüştürmektir.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Biyoetiğin sorunları ve cinselliğin önemi hakkındaki tartışmalar, günümüzde Kilise'nin kesin bir vahiy adına değil de, insanlık adına konuşma iddiasının, en kuvvetli şekilde öne sürüldüğü mıntıkayı oluşturuyor. Ne var ki bilimle ilişki sorunu, tek sorun değildir: Müminlerin geniş kesiminin özgürleşme talepleri de, papanın tarihsel dayanaklar üzerinden yönelmediği bir sorunu teşkil ediyor. Örneğin kadınların papaz olma taleplerinin reddedilmesi, sadece katı ve ortaçağa özgü, metafizik bir refe rans yapısı İçinde ciddi olarak ele almabilen, kilisenin kadının "doğal" yaratılışına olan sadakati tarafından motive edilmektedir.
Dinin Geleceği, Gianni VattimoAyrıntı Yayınları
127 syf.
·
9 saatte okudu
·
Beğendi
·
9/10 puan
“Bana göre bir feminist, ‘evet, günümüzde bir toplumsal cinsiyet sorunu var ve onu çözmeliyiz, daha iyisini yapmalıyız’ diyen kişidir. Kadın erkek, hepimiz daha iyisini yapmalıyız.” Gerçekten feminizmi çok güzel ve öğretici bir dille anlatmış. Akıcı bir dili var ve hiçbir erkeği de yermiyor. Kadın ve erkek eşitliğini en küçük yaşlardan başlayarak anlatıyor. Bir oturuşta okudum kesinlikle kadın erkek herkesin okuması gereken bir eser.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
2
110
1.095 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.27.30