Profil
potansiyel hayvan katilleri...
"Hayvanlar insanlardan daha önemli değildir ve doğadan keyif almak toplumumuz için en kutsal şeydir."
Sayfa 343
"Rengeyiğinizin öldürüldüğünü görmenin nasıl bir his olduğunu biliyor musunuz siz, hem de işkence edilerek. O rengeyiği de kafasına darbe almış ve bacakları garip bir açıyla bükülmüş, bu yüzden muhtemelen uzun süre acı çektikten sonra ölmüş. Hayvanlarını o halde görmenin bir insanı ne hâle getirdiğini anlıyor musunuz? "
Sayfa 251
Reklam
Büyük ya da küçük, tehlikeli ya da evcil tüm hayvanların ölümü beni çileden çıkarıyordu.
Sayfa 16 - Olimpos Yayınları/ Fallon Rossi
Elime düşsen de aynı şeyi ben sana yapsam keşke
Eros isimli kediye eziyet eden ve can çekiştiği 6 dakika boyunca tekmeleyerek katleden İbrahim Keloğlan, iyi halden serbest bırakıldı.
Yazıklar Olsun!!
Öyle bir 'adalet' ki ceza almak için öldürmek bile yetmedi. Öyle bir 'adalet' ki vicdan denen şey semtlerine hiç uğramamış. Haftalardır beklediğimiz davanın sonucunda bu yaratık ''iyi hâl'' denen zıkkımdan dolayı serbest bırakıldı. Bu ve bunun gibi nice katiller aramızda gezmeye , hem de daha cesur gezmeye devam edecekler. Demek ki öldürmek bile yetmedi cezaya, biz ki sokaktaki kedi yemeğini rahat yesin, kuş rahat su içsin diye yolumuzu değiştiren insanlarız; öldürmek eylemini hangi safhaya koyacağız şimdi! Bu ülkede hakim denen şey, bir cinayeti bir katliami meşrulaştırdı ve bunun gibi sapkınlar artık daha rahat suç işleyecekler. Dilerim bir yerlerine gömdüğünüz o adalet kavramını bir gün kendiniz için arayacak duruma düşersiniz. Dilerim yaşattığınızı yaşamadan gebermezsiniz. Bu masumların ahı er ya da geç çıkacak sizden. Sırf bunun için bile, geberdiğinizi, çaresiz kaldığınızı görmek için bile yaşamaya değer artık!! Bir köpeğin kafasına vura vura öldürdüler, ödül verildi. Kafesinde uyuyan bir köpek diri diri yakıldı, ödül verildi. Arabanın arkasında ciğeri patlayana kadar koşturulan köpek öldü, ödül verildi. Bir kedi bir sosyopatın keyfi için dövülerek öldürüldü, ödül verildi. YAZIKLAR OLSUN..!! Etimle kemiğimle NEFRET EDİYORUM..!!
Kaan

Kaan

@siyahyazar_
·
14 Şubat 23:08
HAYVAN DÜŞMANLARINA ;
Küçücük bir canlısın, tek derdin gelen geçen insanların seni sevmesi, karnını doyurması. Isınmak için, her zaman seni doyuranların olduğu binaya giriyorsun. Sonra karşına bir yaratık çıkıyor, cehennemden kovulmuş bir yaratık, şeytan bile korkuyor kendisinden. Önce asansörde sana basıyor, sıkıştırıyor. Bir şekilde asansörden kaçıyorsun ama o
Günün anlam ve önemine ithafen...
Kimi zaman insanda “hayvanca” bir zalimlik olduğundan dem vurulur, ama hayvanlara yapılan korkunç bir haksızlık, bir hakarettir bu. Bir hayvan asla insan gibi zalim olamaz; böylesine ustalıklı, böylesine sanatsal bir zalimlik insanda olur sadece.
Sayfa 316Kitabı okudu
Reklam
Hayvana yapan insana da yapar.
Gerçekten anlam veremediğim şeyler oluyor memleketimde. Caydırıcı cezaların gerekliğini defalarca deneyimliyoruz maalesef. İnsanlarda hükmetme dürtüsü insanlığın bir köşesinde daima var. Kimisi buna id der kimisi kişilik bozukluğu kimisi ise direkt 'zorbalık'. Benim bahsetmek istediğim şey bunların hep kademeli olduğu... Önce emekler
"Mevsim dışı vurduğun kuşun, dört tane yavrusunu da yuvada açlıktan öldürdüğün hiç aklına gelmiyor mu?" "İnsan hakları dilinden düşmüyor hayvanların yaşamaya hiç mi hakkı yok?"
Sayfa 100Kitabı okudu
Kemal'in Hayvan Sevgisi
Foks aslında hırçın bir köpekti. Birkaç yıl Atatürk'ün yanında kalmıştı. Zaman zaman hırçınlaştığı olurdu. Bir gün Atatürk'ün elini sarılı gördük. Foks ısırdı dediler. Olay gece olmuş. Atatürk, ne olmuşsa olmuş, Foks'a kızmış. Kamçıyla başlamış dövmeğe. Vurdukça hayvan geri geri gitmiş. Fakat kamçının dozu artınca da saldırıp elini ısırmış. Elinden kan akmağa başlayınca zile basmış. Hemen koşup kanları oksijenli suyla yıkamışlar. Tendürdiyot sürmüşler. O gün elini sarılı görünce hepimiz meraklanmıştık. Demek ki, meselenin aslı buymuş. Bunun üzerine köpeği Köşkten uzaklaştırdılar, çiftliğe götürdüler. Yakınlarından birkaç kişi «Sahibini ısıran köpekten hayır gelmez,» diye öldürülmesi için Atatürk'e israr ettiler. İzin verdi mi, vermedi mi bilmiyorum ama, Foks o günlerde öldürüldü.
Sayfa 196 - Kaynak: Cemal Granda, Atatürk'ün Uşağı İdim, Yayına Hazırlayan: Turhan Gürkan, Hürriyet Yayınları, İstanbul 1973, sayfa 196.
196 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.