Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Keşfet
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
İletiler
Dergiler
Çevirmenler
Kitap Türleri
Hedefler
1000Kitap Android UygulamasıÜCRETSİZ – Google Play'den indirin
1000Kitap iOS UygulamasıÜCRETSİZ – App Store'dan alın
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
Profil
Bu 1k Kadir Mısıroğlu aşkı nerde çıkmış bilmiyorum ki,
Öz Eleştiri
VAİZ TAKIMININ ZIRVALARI
- "Bizim vaiz takımının çoğunlukla ağzından çıkanı kulağı duymaz. Bir şey düşünür (veya gibi yapar) ama bir düşünceyi kafasında 2 sn’den fazla tutamadığı için söz başka yere atlar. Ne mantıklı bir cümle, ne zekice bir nükte, ne bilgece bir söz… Akım diyecekken -diyemez-...devamını oku
Öz Eleştiri
○Izutsu, temel Kur’anî kavramların anlam içeriklerine dair tespitlerde bulunurken ‘nötr’ bir üslup kullanmaya çalışsa da, içeriğe bakıldığında, Cahilî dünya görüşünün ‘sevimli’ bir imajla sunulduğu görülmektedir.
Öz Eleştiri
Elimizde olan veya olmayan kendi yanlışlarımızı düzeltmekten niçin kaçınalım ve kendimizi düzeltmekten niçin gocunalım? Hele bu tavrı kendimize güvensizlik anlamına niçin çekelim? Kendini düzeltmeye kararlı kimse, başkasına güvensizlik yerine güven duygusu vermeli değil midir?...
Öz Eleştiri
Kendini eleştirme, aslında açık kafaların ve açık ruhların işidir. Kendini eleştirebilen kimse, kendisinin başkalarınca eleştirilmesine de açık ve tahammüllü bir kafa yapısına ulaştığını kanıtlamış olur. Böyleyken, kendini eleştirebilen kimsenin bu tutumu, eleştiriye tahammülü olmayan kimse tarafından, yanlış istikametlere saptırılabilmektedir.
Öz Eleştiri
2348
109 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.