Giriş Yap
“Toplumun dayattıklarına maruz mu kaldınız, yoksa kendi seçimlerinizi kendiniz mi yaptınız? Kim bilir belki de yapmak zorunda kaldığınız seçimlerinizle barışmayı öğrettiniz kendinize.”
Hayır Diyebilme Sanatı, Müthiş PsikolojiSayfa 75 - Destek Yayınları
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Paradoks
Tatmin olmadığı bir yaşam süren orta yaşlı bir adamın karşısına bir cin çıkıverir ve ona yeniden başlama fırsatı verir; üstelik bir önceki yaşamında yaptıklarını olduğu gibi hatırlayabilecektir de. Tabii, adam bu fırsatın hemen üstüne atlar. Ama şaşkınlık ve korkuyla fark eder ki eski yaşamının tıpkısını yaşamaktadır; aynı seçimleri yapmakta, aynı yanlışları tekrarlamakta ve aynı sahte hedeflere sarılmaktadır.
Hayatta nerede olacağınızı yaptığınız seçimler belirler. İnsanın tüm hayatı yaptığı bir seçimle altüst de olabilir zirveye de çıkabilir. Yaptığı seçimler gösterir insana Allah katındaki değerini ve yine o seçimler belirler ahiretteki yerini...
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Edebi yazım
Oldum olası seçim yapmayı sevmemişti en sevdiği renk sorulduğunda mesela; kırılırdı diğer renkler birini seçerse diye susardı, en güzel yemek hangisi dendiğinde de konuşmazdı, gündüz ya da geceden birini bile seçemeyecek kadar naifti o, şimdi ise her şey olup bittikten sonra anne ya da babasından birisini yalnız birisini "tercih etmesi" gerektiği söyleniyordu tek ve başka hiçbir şey yoktu.
"Senin yanındayken sanki hep bir seçenek var karşısında insanın. Ya seni ya dünyanın geri kalanını seçmek söz konusu. Ben bu tür bir seçim yapmak istemiyorum. Dışarıdaki biri olmak istemiyorum. Bütünün parçası olmak istiyorum. Dünyada basit ve hoş olan öyle çok şey var ki!"
Reklam
·
Reklamlar hakkında
2
8
76 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.27.30