Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol

nil

nil
@nillimsi
Sıkı Okur
ne sevgi kalmış dünyada ne de saygı
Sabitlenmiş gönderi
Eskisi kadar özlemiyorum seni Ve ağlamıyorum olduk olmadık zamanlarda Adının geçtiği cümlelerde, gözlerim dolmuyor...
Özdemir Asaf
Özdemir Asaf
Reklam
bugün oturdum ölümü düşündüm bir darağacında ya da yolda yürürken bugün oturdum ölümü düşündüm yirmi yaşında ve hayat bu kadar güzelken
Ahmet Erhan
Ahmet Erhan

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
nil

nil

, bir kitabı okumaya başladı
Sana Gül Bahçesi Vadetmedim
Sana Gül Bahçesi VadetmedimJoanne Greenberg
7.9/10 · 14,1bin okunma
nil

nil

, bir kitap okudu
74 syf.
8/10 puan verdi
Dönüşüm
DönüşümFranz Kafka
7.8/10 · 223,4bin okunma
Reklam
insan bazen kıyısı olmayan bir deniz gibi hisseder ya her şeyi yapabilir her yere uzanabilirmişsin gibi ama aslında ulaştığın hiçbir nokta yoktur. sonunu bilmeden düşünmeden gider durursun. bazen bu iyi bir şeymiş gibi gelir insana. oysaki yürüdüğünü sanarken bir de bakmışsın ki tepetaklak yuvarlanıyorsun ve yolda ne seni yavaşlatıcak bir tümsek ne de durduracak bir dost var.
“…Çünkü sonra hayatıma biri giriyor ve ben her şeyin yeniden yolunda gittiğine inanıyorum. Sanki bu ilaçları içmeme gerek yokmuş ve o kişi her şeyi düzeltebilirmiş gibi.”
burda değilsin belki burda değilsin belki ama bazen kapının önündeki kedi kadar yakın bazen hiç gitmediğim bir şehir kadar uzaksın her gün konuştuğum bir insansın bazen bazen de hiç tanışmamışız biz hiç tanışmamışız zaten sen beni hiç görmemişsin bile
“O günler en iyisiydi ya da en kötüsüydü, akıl çağıydı ve aptallık çağıydı, inançlar zamanıydı ve inançsızlıklar zamanıydı. Işık mevsimiydi ve karanlık mevsimiydi, umut baharıydı ve umutsuzluk kışıydı; yaşayabilmek için her şey vardı önümüzde ve yaşayabilmek için hiçbir şey yoktu önümüzde; hepimiz doğrudan cennete gidiyorduk, hepimiz doğrudan cehenneme gidiyorduk. Kısacası o günler, tıpkı şimdiki gibi o kadar uzaktaydı ki, kimileri iyi ve kötü şeylerin üstünlük derecelerini karşılaştırdığında, o günlerin gelmiş geçmiş en iyi günler olduğunda ısrar ediyorlardı.”
“Tutkular yerine bencillik adına fedakarlıkta bulunmak daha mı iyidir, daha mı bilgece bir tavırdır, daha mı uygundur?”
Reklam
“Erdem bir kuruntudan ibarettir,erdeme ibadet etmek sürekli fedakarlık demektir, mizacımızın esinlerine karşı sayısız isyanı gerektirir.”
Sayfa 38
nil

nil

, bir kitabı yarım bıraktı
Altıncı Koğuş
Altıncı KoğuşAnton Çehov
8.2/10 · 70,2bin okunma
bize en çok zarar verenin düşmanımız değil de en yakın dostumuz olması çok ironik değil mi?
86 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.