Abdullah Reha Nazlı

Abdullah Reha Nazlı
@reha37
Mühendis, Girişimci, Tasarımcı, Yazar
Lisans
Kütahya
Kütahya
183 okur puanı
Ekim 2017 tarihinde katıldı
Bu sitede gördüğüm kadarıyla insanlar Montaigne'yi, Cioan'ı, Fernando Pessoa'yı edebiyatçı zannediyorlar, edeyat etiketiyle paylaşıyorlar.
Reklam
256 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
"Okulsuz eğitimi" değil "kendini eğitimi" anlatan bir kitap. 200 yıllık sistemin düzelmesini bekleyecek vakit kimse için yok ve sosyolojik nedenlerle okuldan bağımsız bir toplum düşünemiyoruz. Ama başta neyi yanlış yaptığımızı, bu düzenin öğrenme metodumuza nasıl zarar verdiğini, nasıl yeniden her şeyi öğrenebilen bir akla kavuşabileceğimizi keşfedebiliriz. Bilim, bireysellikten yana ve ortalama biri gibi öğrenmek için hayat çok kısa. Bugünden başlayarak kendini eğitmenin adımlarını atabilir, sistemin etkilerini geri alabilir, kendi kendine öğrenmenin keyfini ve hayata getireceği avantajları yaşayabiliriz.
The Sistem
The SistemAbdullah Reha Nazlı · Kamer Yayınları · 201898 okunma
335 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
Bilincin Evreni
Bilincin EvreniGerald M. Edelman
8.5/10 · 15 okunma

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
262 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
Oliver Sacks, yıllar boyunca karşılaştığı ilginç vakalarını bu kitabıyla dünyaya duyurmuştur. Vakalar anı niteliğindedir ve bu açıdan herkes için ilginç bir kitap olabilir. Yine de Oliver Sacks'ın döneminde çaresi yok gibi görünen bu ilginç hastalıklar sonradan bilim ilerledikçe açıklanmaya başlamıştır. Son 20 yıldaki müthiş gelişmeler, bu sorunların bazılarının nedenlerini anlama imkanı doğurdu. Bu kitabı okuyup keyif alan herkesin, zorlansa bile mutlaka Ramachandran'ın "Beyindeki Hayaletler" kitabını okuyarak, Oliver Sacks'ın sahip olmadığı imkanlar nedeniyle açıklayamadığı nörolojik konuların derinlemesine açıklamasını görmelerini tavsiye ederim.
Karısını Şapka Sanan Adam
Karısını Şapka Sanan AdamOliver Sacks · Yapı Kredi Yayınları · 20204,494 okunma
563 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.