Abdullah Reha Nazlı

Yanılgının İcadı yazarı
Yazar
8.9/10
196 Kişi
587
Okunma
89
Beğeni
8,4bin
Görüntülenme

Hakkında

1987'de Kütahya'da doğdu. Mühendis, girişimci, tasarımcı, yazar. Sosyal medyanın yarattığı çağ değişimine dair notları ile yazarlık hayatı başladı. Mühendisliğin farklı disiplinleri bir araya getirmesi üzerine örneklerini kitaplaştırdı. Çok yönlü bakış ve genel resmi görmek konusunda çalışmaları oldu. Tüm kitaplarında kendini eğitim konusunda odaklanmaktadır. Eğitim sistemi ile bugünkü bilim arasındaki uyuşmazlıkları kitap haline getirmiştir. Bilim okurluğu ve yazarlığını beyin bilimleri alanında yoğunlaştırmıştır. Bu alandaki ilk kitabı Yanılgının İcadı; evrimsel psikoloji, biyoloji, antropoloji ve sosyoloji gibi bilim dallarını herkesin anlayabileceği tarzda birleştirmiştir. Yazarlık süreci pozitif bilimler ile sosyal bilimler arasında bir köprü görevi görüp bilimi herkesin anlayacağı tarzda anlatacak kitaplar haline getirme amacında devam etmektedir.
Unvan:
Türk Gıda Mühendisi, Girişimci ve Yazar
Doğum:
Kütahya, Türkiye, 1987

Okurlar

89 okur beğendi.
587 okur okudu.
54 okur okuyor.
572 okur okuyacak.
17 okur yarım bıraktı.
Reklam

Sözler ve Alıntılar

Tümünü Gör
Bir şeyi yapmazsanız sizi şiddetle eleştirecek elalem, yaptığınızda ise ortadan kayboluyor ve kendi seçimlerinizin sonuçlarını yaşadığınızı anlayıveriyorsunuz.
Bugün tüm dünyadaki sistemin amacı da budur; ömrünüzün başında tembellik etmenizi sağlayıp sonra ömür boyu çalışmanızı sağlamak.
Reklam
Reklam