Abdullah Reha Nazlı

Yazar 8,7/10 · 24 Oy · 3 kitap · 33 okunma ·  12 beğeni

Yazarın Bilgileri

Yazar İstatistikleri

12 okur beğendi.
24 puanlama · 36 alıntı
0 haber · 470 gösterim
33 okur kitaplarını okudu.
17 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
3 okur kitaplarını şu anda okuyor.
0 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Abdullah Reha Nazlı'ın Resimleri Resim Ekle

Henüz yazara ait resim eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Abdullah Reha Nazlı'ın Biyografisi

Mühendislik fakültesi mezunuyum.

Strateji, psikoloji, felsefe, eğitim sistemi, mühendislik gibi konularda pek çok yazının sahibiyim. 2 kitap ve 1 avangart kitap yazarıyım.

10 yıldan beri web tasarım, 5 yıldır video&animasyon, grafik ve 3D tasarım, 3 yıldır medya sektöründe hizmet vermekteyim. Bu süre içinde freelance veya çeşitli kurumlar için çalıştığım olduğu gibi ajans ve stüdyolar da kurma fırsatı buldum.

Kişi ve kurumlar için 2011'den beri sosyal medya danışmanlığı, 2013'den beri basın danışmanlığı çalışmalarını sürdürmekteyim.

Kitabevi, kitap-cafe, kütüphane-cafe, kitap okuma bahçesi, 12.000 üyeli bir kitap okuma sistemi kurucusuyum.

Abdullah Reha Nazlı'ın Kitapları Kitap Ekle

2. Beyin Nasıl Özgürleşir (Sistem,Strateji,Amaç)
8,9/ 10  (8 Oy) ·  11 Okunma
3. Bilgi Çağını Anlayamadık (Teknoloji, internet, sosyal medya)
9,3/ 10  (4 Oy) ·  5 Okunma
Beyza, bir alıntı ekledi.
04 Nis 17:12 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İçine tohum koymadığınız sürece, toprağı kazma işini ne kadar artırdığınız sonucu etkilemez.

Beyin Nasıl Özgürleşir, Abdullah Reha Nazlı (Sayfa 135)Beyin Nasıl Özgürleşir, Abdullah Reha Nazlı (Sayfa 135)
Kitapları Fazla Seven Kadın, bir alıntı ekledi.
07 Mar 15:50 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Yüzme öğrenmenin en hızlı yolu birinin sizi suya itmesidir.

Gıda Mühendisi Gibi Düşünmek, Abdullah Reha Nazlı (Sayfa 20 - Kamer Yayınları)Gıda Mühendisi Gibi Düşünmek, Abdullah Reha Nazlı (Sayfa 20 - Kamer Yayınları)
Kitapları Fazla Seven Kadın, bir alıntı ekledi.
23 Eyl 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Aya bakarken taşa takılmak
Gıdayı yemek ile eş anlamlı kullanan insanımızın lügatında gıdanın bir karşılığı yok. Gıdanın manası, kutsallığı,uğruna savaşılan bir şey oluşu falan unutuldu, elimizde sadece lezzet ve kalori hesabı kaldı.

Gıda Mühendisi Gibi Düşünmek, Abdullah Reha Nazlı (Sayfa 12 - Kamer yayınevi)Gıda Mühendisi Gibi Düşünmek, Abdullah Reha Nazlı (Sayfa 12 - Kamer yayınevi)
Beyza, bir alıntı ekledi.
03 Nis 15:11 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bilmemek ne kadar doğalsa cehalet de o kadar yanlıştır. Cehalet bilmemek değildir, bilmediğin halde konuşmaktır.

Beyin Nasıl Özgürleşir, Abdullah Reha Nazlı (Sayfa 85)Beyin Nasıl Özgürleşir, Abdullah Reha Nazlı (Sayfa 85)
Büşra Azgören, bir alıntı ekledi.
26 Nis 2017 · Kitabı okuyor

Baştan doğru yapmak bir tercihtir. Yanlış yapma hakkı bizi bir şeyler başarmaktan alıkoyar.

Gıda Mühendisi Gibi Düşünmek, Abdullah Reha Nazlı (Sayfa 20)Gıda Mühendisi Gibi Düşünmek, Abdullah Reha Nazlı (Sayfa 20)
Kitapları Fazla Seven Kadın, bir alıntı ekledi.
06 Mar 12:18 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

John Steinbeck'in Gazap Üzümleri, Konut Hamsun'un Açlık'ı, Yakup Kadri Karaosmanoğlu'nun Yaban'ı raflardaki klasik eserler. Tarihe not düşülmüş bile olsa, okunmayan kitap sadece kağıttır.

Gıda Mühendisi Gibi Düşünmek, Abdullah Reha Nazlı (Sayfa 13 - Kamer Yayınları)Gıda Mühendisi Gibi Düşünmek, Abdullah Reha Nazlı (Sayfa 13 - Kamer Yayınları)
ÖMER CAN KOÇ, bir alıntı ekledi.
 12 Oca 09:45 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

....Ama eğlenceli yıllarımızı bitiren zor bir dönem geldi. O ilgisiz sırf eğlence için internette olan büyük kalabalıkların önemli olduğu bir çağ , sosyal ağlar çağı.
Artık onların varlığı yeterliydi kimse onlardan bir şey beklemiyordu. Onlar tüketiciydi.Birileri internete bir söz koyar onlar paylaşır. Birileri video yükler, onlar indirir, Birileri dizi çeker onlar izler.
ONLAR %99 du

Bilgi Çağını Anlayamadık, Abdullah Reha Nazlı (Sayfa 23)Bilgi Çağını Anlayamadık, Abdullah Reha Nazlı (Sayfa 23)
Bütün Alıntıları Göster

Abdullah Reha Nazlı kitap incelemeleri

Fırat APA, Gıda Mühendisi Gibi Düşünmek'i inceledi.
24 Oca 03:58 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 8/10 puan

Gıda mühendisi olarak ilk düşündüğüm içerisinde ağır bilgiler olan sadece gıda mühendisleri vede ona yakın alanlarda eğitim alan, çalışan insanlara hitap eden bir kitap olacağı idi. ( Kabul edelimki önyargılardan tamamen arınmak çok mümkün değil ) Fakat alakası yokmuş okuyunca anladım eğitiminiz yada mesleğiniz ne olursa olsun rahatlıkla okuyabilirsiniz ismine aldanıp içerisinde mesleki ağır terim ve bilgi vardır diye düşünmeyin sakın benim gibi, günümüz gıda sektörünün durumunu anlamanızı sağlıcak bir kitap ve bu sektör tüm insanlığı ilgilendiriyor unutmayalım ki hastalıkların dahi temeli beslenmede yatıyor. Bu sektörüde arz talep doğrultusunda insanlık düzelticek, yada batırıcak. O yüzden bir göz atmanızı tavsiye ederim bir çırpıda okunuyor zaten gayet sade ve akıcı.

ÖMER CAN KOÇ, Beyin Nasıl Özgürleşir'i inceledi.
18 Ara 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Kitap tek kelime ile harka. Böyle bir kitabın bizim ülkemizden biri tarafından kaleme alınması gurur verici. Reha Bey sistemi sorguluyor, ama sorgulamakla kalmıyor, kendi hayatından kesitlerle çıkış yoluda gösteriyor, Hani klasik şunu yapma bunu yap diye kitap yazanlar vardır ya, bilirsiniz onları dereye düşse , geçen arkadaşlarla rafting yapıyorduk diye anlatırlar. Bu adam onlardan değil, Ne yapmak gerektiğine değil nasıl yapmak gerektiğinide gösteriyor Diğer kitaplarını da muhakkak okuyacağım. Bizim ülkemizin perspektifinden bakarak kısır döngümüzü çok güzel anlatmış. Kitaptan bir alıntı , ^^Hiç bir şey yapmadan , yapabileceğine dair kanıt göstermeden ; her şeyi yapabilecek potansiyeli olduğunu ispatlama yarışı, toplumun ortak belası oldu .^^

ÖMER CAN KOÇ, Bilgi Çağını Anlayamadık'ı inceledi.
13 Oca 21:39 · Kitabı okudu · 3 günde · 8/10 puan

Reha Bey' in okuduğum ikinci kitabı. Bu eseri de gerçekten okunmaya değer. Kitapta ; teknoloji ve sosyal medya ile ilişkimizi ele alan yazar, Dijital devrime yani Endüstri 4.0 'a adapte mi olduk yoksa onun kölesi mi olduk sorusunu zihnimde canlandırdı. Acaba teknoloji bizim için bir nimet mi? Yoksa esiri olduğumuz bir bağımlılık mı? Sosyal medya platformlarını kuruluş amaçlarını uygun mu kullanıyoruz yoksa tamamen ego tatmini ve sürü psikolojisi ile mi? Peki Dijital Devrim'in gerçek fonksiyonu ve amacı nedir? Nasıl esas amaca geri dönebiliriz?
Hepsi birbirine benziyor. Her biri ötekilerin yaptığını yapıyor. Biriyle konuştum mu, hepsiyle konuşmuşum gibi geliyor. Diyor Andre Gide . Sahi biz sosyal medyayı, teknolojiyi ve interneti yanlış mı anladık?

Kitabın Gıda mühendisi ile alakası ne anlamadım.Zaman ayirdigina değecek bir icerik yok içinde,zaman harcadaginiza değmez.Bunun yerine kaliteli bir kişisel gelişim kitabı daha iyi olur.