Giriş Yap
Şekibe Öksüz
@sekibeoksuz
Okumayı , yazmayı, bilgiyi paylaşmayı seven bir öğretmen Instagram: sekibeoksuz
Sınıf öğretmenliği
Lisans
İstanbul
86 okur puanı
29 May 2021 tarihinde katıldı
Şu anda okuduğu kitap
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Sabitlenmiş gönderi
Ah , bu insan yüzleri! Her şeyimize bağladığımız, durmadan yanıldığımız, istediğimiz kadar bol hasletler, adilikler, iyilikler, kötülükler, delilikler, akıllılıklar, sevdalar yüklediğimiz insan yüzleri! Yanılsak da zararı yok! Bu yüze olmazsa ötekisine yükleriz saydıklarımızı. Yanılmamız muayyen bir insan içindir, insanlar için değil. O halde yanılmıyor sayılırız.
bir kitabı okumaya başladı
Amsterdam
7.2/10 · 50 okunma
Reklam
·
Reklamlar hakkında
ve bir kitap okudu
250 syf.
·
93 günde okudu
·
Beğendi
·
10/10 puan
Kafa Dergisi - Sayı 91 (Nisan 2022)
8.5/10 · 81 okunma
49 syf.
·
Beğendi
·
8/10 puan
Zacharius Usta olağanüstü ince bir işçilikle ürettii kusursuz saatlerle Cenevre şehrinin gururudur .ünü İsviçre sınırlarını aşıp Fransa ve Almanya’ya kadar uzanmıştır. Birçok icadı olmuştur. İcatlarının ardından gelişen ünü ile kibre de sahip olmaya başlamıştır. Ve bu kibir başını döndürür. Tanrı sonsuzluğu yarattıysa kendisi de zamanı yaratmıştır. Kibrine yenilip ölümsüzüm peşine düşen ve ruhunu kaybeden ustanın çöküşü kaçınılmazdır.
Zacharius Usta
7.5/10 · 15,2bin okunma
Kibir, dedi keşiş misafirlerine, iyilik için yaratılmış bir meleği yok etti. İnsan oğlunun kaderinin tosladığı engeldir o. Bütün kötülüklerin anası olan kibre hiçbir mantıkla karşı konulamaz; Çünkü kibirli insan, tabiyatı gereği, o mantıklı sözlere kulak tıkar…
Tuttukları dilek için bile para verir insanlar. Havuzlara, kuyulara para atarlar. Dileğini bile satın almaya çalışmış insanlara Barış hediye edilmez, satılır. Ama benim durumum biraz farklı. Ben hiçbir yere para atmıyorum. İçimde bir kuyu var onun içinde , ne zaman içime bir şey atsam bir dilek tutuyorum.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
2
23
224 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.17