1000Kitap Logosu
Resim
"Size dediler ki dikkatli olmalıymışsınız çünkü güya ben iyi bir konuşmacıymışım ve bu sayede hepinizi aldatacakmışım. Ben daha konuşmaya başlar başlamaz söyledikleri kadar iyi bir konuşmacı olmadığımın ortaya çıkacağını biliyorlardı, buna rağmen hiç utanmadan bu yalanı söyleyebildiler. Tabii iyi konuşmacı olmakla kastettikleri doğruları dile getirmekse, o zaman başka. İşte o zaman gerçekten de iyi bir hatip olduğumu kabul ederim ama onların sözünü ettikleri manada değil!"
Sayfa 9 - Panama Yayınları, Klasikler, Çeviri: Emre Alagöz
"Beni suçlayan kişilerin duruşma sırasında yaptıkları konuşmalar size ne düşündürdü bilmiyorum ama kullandıkları ikna edici kelimeler az kalsın bana bile kim olduğumu unutturuyordu."
Sayfa 9 - Panama Yayınları, Klasikler, Çeviri: Emre Alagöz
Katılmasam da ilginç...
"Ama seyahat da bilgi kazandırır insana" "Asla. Sokrates'e şehrin surları dışında dolaşma ve doğanın güzelliklerine dalma teklif edildiğinde, cevabı: Doğa ve ağaçlar umurumda değil, onlardan hiçbir şey öğrenemem. Benim artık tek ilgimi çeken seyahat insan ruhuna olan seyahattir. Ve burada, Atina'da, bu kadar çok insan olduğuna göre, bu mekanı neden terk edeyim bilmiyorum."
10bin öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.