Giriş Yap
uğur
@ugurdogan
Kayıp Zamanlar
kitabının yazarı...
Gazeteci, yazar.
üniversite
İstanbul
Ankara
231 okur puanı
25 Şub 2021 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
uğur tekrar paylaştı.
Güzel, etkileyici bir gülüşü vardı. Yüzünü görmeseniz bile, bu gülüşü duyarsanız, güzel bir kadının güldüğünü anlardınız.
·
Reklam
·
Reklamlar hakkında
uğur tekrar paylaştı.
Hiç tanımadığınız birinin size en yakınınızmış gibi davranması mı daha kötü, yoksa en yakınınızın size bir yabancıymış gibi davranması mı?
·
1 yorumun tümünü gör
uğur tekrar paylaştı.
140 syf.
·
9 saatte okudu
·
Beğendi
·
10/10 puan
⏰ KAYIP ZAMANLAR ⏰ “Kişiliğimizi oluşturan şey, yaşadığımız anlar değil, o anlardaki duygularımızdı.” “İçimdeki boşluğa asıl neden olan şey de eksik anılar değil, eksik duygulardı. Heyecanlarım, umutlarım, korkularım, sevinçlerim, kederlerim... Kimse, hangi anda, hangi duyguyu, ne derece yaşadığımı bana anlatamazdı.” Hakan’ın başına gelen olay sonrası hafızasının bir bölümünü kaybetmiş olması, silinen geçmişi hatırlamaya çalışması ve araştırma yaparak kendisi ve ailesi ile ilgili bilgiler öğrenme mücadelesi güzel bir kurgu ile anlatılmış. Hafızasının teknolojinin fazla ilerlemediği bir zamanda kalmış olması o anki yaşadığı ana, geleceğe ışınlanmış gibi olması zor bir durum. Bir de fotoğraf ile ilgili düşüncelerine ben de katılıyorum. Teknoloji ile evlerdeki fotoğraf albümlerinin olmaması ve şimden sonra akrabaların bir araya geldiklerinde albümlerdeki resimlere bakıp anıları yad etmenin olmaması... Karakterin yaşadığı, hissettiği duygular mükemmel derecede okuruna hissettiriliyor. Kitapta konular öyle özenle anlatılmış ki, sürükleyici olan eser kendisini merakta bıraktırarak okutturuyor. Öyle ki okumaya başladığım gün bitirdim eseri. Aslında okumak yetmedi ve devam kitabı olmalı diyorum. Hele ki hiç tahmin edemeyeceğim bir final ile bitmesi beni şok etkisine soktu. Yazarımızın emeğine sağlık diyorum. #uğurdoğan #kayıpzamanlar #okudumbitti #yorum
uğur
Kayıp Zamanlar
8.8/10 · 11 okunma
·
uğur tekrar paylaştı.
"Yapacağınız işler için plan yapabilir ve uygulayabilirdiniz ama düşünceleriniz ve duygularınız için plan yapmak saçma, yaptığınız planı uygulamak ise imkânsızdı."
uğur
·
uğur tekrar paylaştı.
"İçimdeki boşluğa asıl neden olan şey de eksik anılar değil, eksik duygulardı. Heyecanlarım, umutlarım, korkularım, sevinçlerim, kederlerim... Kimse, hangi anda, hangi duyguyu, ne derece yaşadığımı bana anlatamazdı. Kişiliğimizi oluşturan şey, yaşadığımız anlar değil, o anlardaki duygularımızdı." #kitapalıntısı s.63
uğur
#uğurdoğan #kayıpzamanlar #okuyorum 1000kitap.com/ciniusyayinlari #ciniusyayınları
·
Reklam
·
Reklamlar hakkında
2
17
170 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.2