Necmettin AYDIN, bir alıntı ekledi.
13 Mar 23:19 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Benim şimdi ve bundan sonra gülümseme nedenim sensin ve hep sen olacaksın...

Aşık Kim?, Vefa Enver (Sayfa 536 - Mert'ten Nehir'e...)Aşık Kim?, Vefa Enver (Sayfa 536 - Mert'ten Nehir'e...)
Necmettin AYDIN, bir alıntı ekledi.
11 Mar 14:28 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Bir kadının bir erkeği bu kadar sevmesi mümkün müydü? Daha da önemlisi, sevginin bir ömür boyu devam etmesi mümkün müydü?

Aşık Kim?, Vefa Enver (Sayfa 493 - Nehir)Aşık Kim?, Vefa Enver (Sayfa 493 - Nehir)
Sena Şişman, bir alıntı ekledi.
18 Şub 13:07

Bir yerlerde yüzümün güleceğine olan inancımı hiç kaybetmesemde, bazı günler çıldırma noktasına çok yaklaşıyorum.

Not: Seni Sevmiyorum, Vefa EnverNot: Seni Sevmiyorum, Vefa Enver
Sena Şişman, bir alıntı ekledi.
17 Şub 12:59

Ve eğer yalnız kalabilirsem hayatımın bu noktaya nasıl geldiğini detaylıca düşüneceğime dair kendi kendime söz veriyorum.

Not: Seni Sevmiyorum, Vefa EnverNot: Seni Sevmiyorum, Vefa Enver
Sena Şişman, bir alıntı ekledi.
17 Şub 12:57

Bir zamanlar bir şeyi yanlış yapmış olmalıyım ve cidden kafayı buna takmış olmalıyım.

Not: Seni Sevmiyorum, Vefa EnverNot: Seni Sevmiyorum, Vefa Enver
Nur-AL, bir alıntı ekledi.
08 Şub 01:23 · Kitabı okudu · 6/10 puan

“Evet ama madem ben kendimi yaktım, sizin de yanmanızı izlemekten mutluluk duyarım. Bu tıpkı şişmanın duası gibi; Allah’ım ben zayıflayamıyorsam, bari arkadaşlarım şişmanlasın.”

Aşık Kim?, Vefa Enver (Sayfa 318 - Ephesus Yayınları, 1. Baskı)Aşık Kim?, Vefa Enver (Sayfa 318 - Ephesus Yayınları, 1. Baskı)
ROMANTİK AŞK, Bana Öyle Bakma!'ı inceledi.
26 Ara 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Vefa Enver'in kitaplarını çok beğeniyorum ama bu kitabı başka güzel çıktı ya....
Bana Öyle Bakma, yazarın yazmış olduğu diğer kitaplardan farklı bir kurguya sahip. Yine ayakları yere sağlam basan bir kadın var. Ne istediğini bilen ve kariyer sahibi bir kadın. Kendine güveni tam, ne yapacağını bilen erkek karakter var yine.
Pınar tam bir iş kolik, hayatında varı yoğu kariyeri. Çılgın bir teyze si var.. Teyzesi Onu büyütmüş.
Kerem ise, bilinen bir karakter aslında. Aileden gelen bir zenginlik var ve sorumlulukları da buna doğru orantılı olarak artmakta. Göz önünde olup başarılı olmak zorunda olan bir adam. Bir de ailenin müdahalesi halı hazırda mevcut.
Pınar çok başarılı bir reklamcı ve aylarca çalıştığı fikri çalınıyor rakip firma tarafından Onlardan önce reklama koyuluyor. Pınar büyük bir şok ve ardından iş yerinde bir sinir krizi geçiriyor. İş yerinin zorunlu tutması sebebi ile psikolojik destek almak zorunda kalıyor ve bunun yanında zorunlu izne de çıkartılıyor. Ne zaman psikolojik onay verirse işe geri dönebilecek.
Ama Pınar fikrini çalanı bulmakta ve intikam da karalıdır, Pınar işini geri almak için maceraya atılırken kendini amansız bir durumun tam ortasında bulur. Aşkın. Aşk öyle beklenmedik anda, öyle beklenmedik bir adam tarafından geliyor ki, prensipleri, kariyeri, gerçekleri ve doğruları bir düğüm halini akıp karışıyor. Ama en kötüsü yalanlar üzerine kurulan bu aşk ne kadar süre ayakta durur O ayrı bir mesele tabi ki Düğümler elbette ki çözülüyor ve tadına doyum olmayan romantik komedi bir kitap ortaya çıkıyor.
Okurken keyif aldığım, canımın sıkıldığı her an elime alıp yeniden okuyacağım bir kitap. Kesinlikle tavsiye ediyorum.
Hala Vefa Enver kitabı okumadıysanız, Bana Öyle Bakma ile mükemmel bir başlangıç yapabilirsiniz. Keyifli okumalar...

ROMANTİK AŞK, Aşık Kim?'i inceledi.
12 Ara 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Vefa Enver çok beğendiğim yazarlar arasındadır.
Nehir; yirmi iki yaşına kadar ikiz kardeşi Irmak'ın ihtişamlı varlığının gölgesinde kalmış, sade ve duru güzelliğine tezat duygusal ve karmaşık kişiliğe sahip bir genç kız..
Mert; istediğini elde etmeye alışmış, genç, hırslı ve başarılı bir iş adamı. Aşka inanmayıp, evliliği aileler arasında bir çeşit iş anlaşması olarak görüyor... Evlilik, Mert için görevden başka bir şey olmayacaktı. Asla aşk evliliği yapmayacağını biliyordu. Zamanı geldiğinde, çıkarları doğrultusunda en uygun seçimi yapacağından şüphesi yoktu. Yine de önünde Nehir'e doyacağı uzun bir süre vardı. O, âşık olduğu kadına sahip olmak için her şeyi göze alabilecek derecede çılgın, ama onunla evlenmek istemeyecek kadar katı mantıkla hareket eden bir erkek…
Nehir ile Mert yılbaşı partisinde ilk kez tanışırlar ve maalesef pek iyi bir tanışma olmaz. Mert Nehir'i zengin koca avcısı olduğundan şüphelenir ve Ona itham da bulunur.
Uzun aylar sonra iş için tekrardan karşılaşırlar ve Nehir Mert'e çok soğuk davranır Mert Nehir'in peşini bırakmaz ve Onu elde edene kadar uğraşır...

ROMANTİK AŞK, Sana Aşık Değilim'i inceledi.
12 Ara 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Vefa Enver Romantik komedi tarzında kitap yazan bir yazarımız ve ben kitalarını çok beğeniyorum. Bu kitabında da beni hayal kırıklığına uğratmadı. çok güzeldi.
Lal ve Kenan'nın ;Rusya ve Türkiye arasında geçen hikâyesini ...
Lal, bir müzik dehası. 13 yaşında Rusya'da kabul edildiği okul bunun en büyük kanıtı. Aile ilişkileri pek normal olmasa da ona göre ailesi olması gerektiği gibi. Babasının intiharı ile çocuk dünyası yıkılır. Ve buna Kenan isimli adamın sebep olduğunu annesi tarafından öğrendikten sonraki tek hayali Kenan'dan intikam almaktır. Okul için Rusya'ya geldiğinde Aleksi ile tanışır. Aleksi ile sağlam bir dostlukları var. Lal son on yılını intikam planları ile geçirirken Aleksi desteğini esirgemez. Nihayet intikam zamanı geldiğinde masumiyeti ve güzelliği ile Kenan'ı kolayca kendine çeker ancak nefret ve aşk arasındaki ince çizgi onu zorlamaya başlar.
Kenan, Erdinç'e büyük bir nefret beslemiştir. Yıllar öncesine dayanan bu nefret, Kenan'ı yıllar geçtikten sonra gurur duymadığı bazı şeyler yapmaya zorlar. Kadınlarla daima geçici ilişkiler kurmuştur. Ta ki Lal'i görene kadar. Lal dik kafalı, cesur, değişik bir kadındır. Ondaki gizemi çözme isteğini bastıramaz.