George R. R. Martin

George R. R. MartinTaht Oyunları yazarı
Yazar
Derleyen
9.0/10
11bin Kişi
42,5bin
Okunma
1.960
Beğeni
44,8bin
Gösterim

George R. R. Martin Yorumları ve İncelemeleri

George R. R. Martin yorumları ve incelemelerini, George R. R. Martin kitabı hakkındaki okur görüşlerini , George R. R. Martin puanlarını 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.
847 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
6 günde okudu
Fon Müziği Çalmaya Devam Ediyor...
Yazların kısa, kışların ise bir ömür sürdüğü Westeros'tan ; ileri derecede sürükleyici ve fantastik hikayeler... George R.R. Martin... Onun hakkında hakkında yazmadan duramayacağım gibi. Fantastik hikayeler denilince akla gelen ilk kalem. Çok beğendiğim yazar listesinin en başlarında yer
Taht Oyunları
Taht OyunlarıGeorge R. R. Martin · Epsilon Yayınları · 20138,5bin okunma
736 syf.
9/10 puan verdi
·
Beğendi
·
9 günde okudu
Ateş ve Kan
Yer yer sinir krizi geçirip yer yer aşırı keyif aldığım bir hikaye oldu benim için. Targaryen soyu hakkında oldukça detaylı bilgilere ulaştım bu kitap ile. Kaldı ki Targaryen hanesi benim George R.R. Martin'in yarattığı dünyada en sevdiğim karakterlere sahip ve Valyria kanı taşıyan kadim bir hane. O nedenle okurken heyecanla ve merakla okudum. Targaryenların sonunu ancak yine Targaryenlar getirebilirdi zaten. Tüm haneler içerisinde ejderha kanına sahip olup ejderha binicisi olma ayrılacıkları olduğundan dolayı da en güçlü hane olarak gözüküyorlar ancak gel gör ki taht ve yönetme hırsı haneyi içten içe parçalıyor. Kral Jaehaerys ve Kraliçe Alysanne mezarında ters döndü yemin ediyorum. Ejderhalara yapılan soykırım da yüreğimi parçaladı. Bir insan elindekilerin kıymetini ancak bu kadar bilemez. Kötü sonlara alıştık artık ama yine de George R.R Martin'in kaleminden ne çıksa okurum. Harikaydı!
Ateş ve Kan
Ateş ve KanGeorge R. R. Martin · Epsilon Yayınevi · 2019825 okunma
600 syf.
·
Puan vermedi
Kitabı halen okuyorum. Rob’un öldürülmesini dört gözle bekliyorum. Kendi etti kendi bulacak. Bu arada seri de gül yüzü gören yok. Bu yüzden gerçek dünyayı bu anlamda çok iyi yansıttığını düşünüyorum. Herkes mutsuz :)
Kılıçların Fırtınası - Kısım 2
Kılıçların Fırtınası - Kısım 2George R. R. Martin · Epsilon Yayıncılık · 20163.631 okunma
504 syf.
10/10 puan verdi
·
3 günde okudu
Buz ve Ateşin Şarkısı... Yazların yıllar, kışların bir insan ömrü sürebildiği topraklardan sürükleyici hikayeler...
Taht Oyunları
Taht Oyunları
'ndan sonra gelen ve serinin ikinci kitabı olan ;
Kralların Çarpışması - Kısım 1
Kralların Çarpışması - Kısım 1
adlı kitabımızın incelemesine başlayabilirim. Kral Robert ölmüş taht oyunları resmen
Kralların Çarpışması - Kısım 1
Kralların Çarpışması - Kısım 1George R. R. Martin · Epsilon Yayınları · 20115,1bin okunma
336 syf.
·
Puan vermedi
Şövalye olmayan bir Şövalyenin maceraları
Taht oyunları kitabında ki entrika beklentisi ile okumak isteyenler uzak dursun. Kitap bir şövalye ve yaverinin başından geçen ve Targeryan dönemini daha iyi anlamamızı sağlayan hikayelerden oluşuyor. Dili çok akıcı hikayeler eğlenceli . Şahsen keşke devam kitapları olsa dedim ama Martin abimiz 10 sene de bir kitap bitiremediği için çok bekleriz gibi :)
Yedi Krallık Şövalyesi
Yedi Krallık ŞövalyesiGeorge R. R. Martin · Epsilon Yayınevi · 2021228 okunma
600 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
Taht Oyunları - Kılıçların Fırtınası II (Baştan Sona Sarsıcı)
Kuzeyin soğuğunda bir önceki kitap kadar gezinmesek de oradan pek ayrılmadan kral topraklarına, yani güneye iniyoruz. Karşımıza çıkan itaatsizlikler öylesine sarsıcı bir etki bırakıyor ki sayfalar birbiri ardına çevriliyor. Spoiler vermemek çok zor ancak okuduğunuzda bunu siz de göreceksiniz. Sarsıcı olaylar birbiri ardına gerçekleşiyor. Krallık bir yandan oldukça güç kazanırken diğer yandan tehlikeli ve kimsenin farkında olmadığı uzak diyarlarda Demir Taht için yürüyen bir Fırtınadoğan var. O alevlerin kraliçesi, ejderhaların annesi ve tehlike yüklü kanatlarıyla tehlikenin farkında olmayanların üzerine uçuyor. Beklenmeyen olaylar bir sonraki yaşanacakların beklentisi ve heyecanıyla sizi çok heyecanlandıracak. Surun ötesine ve surdaki savaşa tanıklık ediyor ardından tekrar kral topraklarına dönerek söylenmemiş gerçeklerle karşılaşıyoruz. Heyecanın dinmediği böylesine güzel bir macerayı okumak çok güzel bir deneyim idi. Çeviri gayet güzel ve yazarın üslubu dahil olayları anlatış sırası ve şekli kitabın akıcılığını arttırıyor. Heyecan yüklü macera devam ediyor ve ben bir sonraki kitaba geçerken size bol okumalar.
Kılıçların Fırtınası - Kısım 2
Kılıçların Fırtınası - Kısım 2George R. R. Martin · Epsilon Yayıncılık · 20163.631 okunma
624 syf.
8/10 puan verdi
Evvela diziyi beğenip seriyi okumaya başlayacaklar için bu yazdıklarım. Ejderhaların Dansı(part 1 part 2 olarak ayrılsa da aslında serinin 5. kitabı), Game of thrones- Buz ve ateşin şarkısı serisinin yayımlanmış son kitabı olması nedeniyle sanki dizideki finali bu kitapta okuyacağız diye düşünülebilir. Ancak yazar G.R.R. Martin 7 kitap olmasını planladığı serinin henüz son iki kitabını yayınlamadı. Bu kitaptaki olaylar dizide 6. Sezonun sonuna denk geliyor. Yani 7. Ve 8. Sezonlar senaristlerin hayal ürünü. Ben seriyi okumaya başladığımda bu detayları bilmediğim için sanki seri dizideki olaylara paralel ilerleyip aynı şekilde bitecek diye düşünmüştüm. Kitaba gelecek olursam ejderhaların dansını, kargaların ziyafetine göre daha çok beğendim. Bakış açısı karakterleri, daha başrol diyeceğimiz kişilerden olduğu için okuması daha keyifliydi. Atmosferine ve karakterlerine hayli alıştığım seri sonuca bağlanmadan bittiği içinse üzücüydü.
Ejderhaların Dansı - Kısım 2
Ejderhaların Dansı - Kısım 2George R. R. Martin · Epsilon Yayınları · 20132.761 okunma
600 syf.
9/10 puan verdi
·
4 günde okudu
İlk cildi de ele alarak düşünüyorum. Diğer iki kitabı daha okumadım ancak muhtemelen seride hikaye akışının en sağlam olduğu, en heyecanlı anları barındıran kitaptı benim için. İlk ve ikinci kitabın en az bir iki tık üstü olduğunu düşündüğüm bu kitabı gözümü kırpmadan okudum. Öyle ki sadece bu kitap için seriye başlamaya çekinen arkadaşlarımı ilk iki kitabı zorla okumaya ikna edebilirim.
Kılıçların Fırtınası - Kısım 2
Kılıçların Fırtınası - Kısım 2George R. R. Martin · Epsilon Yayıncılık · 20163.631 okunma
847 syf.
·
Puan vermedi
·
45 günde okudu
Kitap sayfa sayısı çok olmasına rağmen sürükleyici olduğu için hiç yorulmadan okunuyor..Olayları farklı karakterlerin gözünden akış içinde okumak ayrıca zevkli.. Kimi çocukça kimi aklın yolunda kimi zorlukların ve yorgunluğun altında kimi işin eğlencesinde olan karakterlerin her biri farklı bir tat katmış .. Bu kadar karakteri çıkarıp aynı zamanda mükemmele yakın olay örgüsünü çıkarmak duygusal ve mantık açısından deha olmayı gerektiğini düşünüyorum.. Tolkienden sonra şimdilik en beğendiğim yazar diyebilirim serinin diğer kitaplarını okumayı beklerken mutlaka zaman kaybetmeden başlamanızı tavsiye ederim .. keyifli okumalar:)
Taht Oyunları
Taht OyunlarıGeorge R. R. Martin · Epsilon Yayınları · 20138,5bin okunma
736 syf.
7/10 puan verdi
·
2 saatte okudu
George R.R. Martin ne yazsa okurum diyen biri olarak, beni büyük hayal kırıklığına uğratan bir kitap oldu. Yazar, tarih kitabı formunda, üç farklı kişinin gözlemlerine dayanılarak ortaya çıkarılmış Targaryen Hanedanlığı'nın geçmişini anlatan bir kurgu eser ortaya koymuş. Buz ve Ateş'in Şarkısı serilerinde ortaya koyduğu yaratıcılık ve akıcılıktan eser yok. Yazım tarzındaki farklılıklar göz önüne alındığında bu normal geliyor ancak 700 sayfa boyunca kitabı neden böyle yazdığını sorgulamadan edemedim. Şayet, Taht Oyunları gibi bir roman olsaydı çoğu okuyucunun daha fazla zevk alacağına eminim. Zaten gerçekliğe dayanmayan bir kurgu metni, "tarihi" kurgu olarak tasarlayıp, okuyucuya belirsizlikten ibaret vasat bir kağıt israfı bırakmak büyük ahmaklık. Ayrıca 300. sayfadan sonra çeviri el değiştirmiş, sizi Translate çevirisi gibi düzensiz bir karmaşa karşılıyor. İmla hatalarından tut cümle düzensizliğine... Neresinden tutsanız elinizde kalır. Dizisinin ilk sezonu ne kadar iyiyse, kitabı bir o kadar felaketti.
Ateş ve Kan
Ateş ve KanGeorge R. R. Martin · Epsilon Yayınevi · 2019825 okunma
250 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.