1000Kitap Logosu
George R. R. Martin

George R. R. Martin

Yazar
Derleyen
BEĞEN
TAKİP ET
9.0
9,2bin Kişi
29,8bin
Okunma
1.513
Beğeni
26,9bin
Gösterim
Tam adı
George Raymond Richard Martin
Unvan
Amerikalı Yazar
Doğum
New Jersey, ABD, 20 Eylül 1948
Yaşamı
George Raymond Richard Martin (d. 20 Eylül 1948), Amerikalı yazar ve fantezi, korku ve bilim kurgu senaryo yazarı. Kendisi en çok Türkçe'ye Buz ve Ateşin Şarkısı olarak çevrilen ve daha sonra Game of Thrones adıyla dizisi çekilen A Song of Ice and Fire isimli epik fantezi roman serisinin yazarı olarak bilinir. Martin, Time tarafından "2011'in en etkili 100 kişisi" arasına seçilmiştir.
Taht Oyunları
OKUYACAKLARIMA EKLE
Buz Ejderhası
OKUYACAKLARIMA EKLE
A Game of Thrones - Taht Oyunları 1. Cilt
OKUYACAKLARIMA EKLE
Ateş ve Kan
OKUYACAKLARIMA EKLE
Buz ve Ateşin Dünyası
OKUYACAKLARIMA EKLE
A Game of Thrones - Taht Oyunları 2. Cilt
OKUYACAKLARIMA EKLE
Tyrion Lannister
OKUYACAKLARIMA EKLE
Mesut Sevinç
Gece Kuşları'ı inceledi.
388 syf.
·
8 günde
·
Beğendi
·
8/10 puan
GECE KUŞLARI Taht Oyunları yazarından, birbirinden bağımsız altı bilim kurgu öyküsü İncelemelere şöyle bir göz attığımda biraz çekincelerim vardı. Çok fazla karakter olduğundan anlamadıklarına dair. Hani mahalleye yeni bir komşu gelir yeni iki kardeşle arkadaş oluruz da isimlerini karıştırırız hep. İlk öykü Gece Kuşları'nda öyle oluyor başlarda, diğer öykülerde kalabalık karakterler yok. GECE KUŞLARI: Kitaba ismini de veren ilk öykü, şu an Netflix'te dizisini izliyorum. İnsanlık tarihinden çok eski "Volcryn" ismini verdikleri eski, efsaneleşmiş bir ırkın uzayda yaptığı yolculuğun yeri tespit edilmiştir. Bir Ekip kiraladıkları uzay gemisi "Gece Kuşu"'yla bu ırkla iletişime geçmek istemektedir. Fakat geminin kaptanı tuhaftır ve gemide bazı arızalar ve kazalar sonucu ölümler olur. "Gece Kuşu" nun kaptanı yolcuları öldürmek mi, yoksa bir şeyden korumak mı istemektedir? İPTAL: Bu öyküde kolonileşmiş bir gezegende madencilik yapılmaktadır. Maden çıkarmak için ölü bedenler kullanan madenciler ve onları istemeyen koloniciler arasında geçenler konu edilmektedir. SAVAŞ BÖLGESİNDE HAFTA SONU: Elli yıldır savaş olmamış insanlar şirketlerin düzenlediği gerçek mermilerin kullandıkları savaş alanlarında eğlenmektedir. Hafta sonunu tenis oynamak yerine bu savaş alanına gelen bir adamın ne işim var benim burada dercesine macerasını okuyoruz. Beklenmedik finali güzeldi. SİTTİN SENE ÖLDÜRME İNSAN: İnsan oğlunun acımasız yayılmacılığını konu alan bu öyküde yine kolonileşmiş bir gezegen ve orada yaşamakta olan bir ırk. Onların ruhu yok onlar hayvan diyen general ve onlara yardım etmek isteyen bir tüccar. NE DE YILDIZ ÇEMBERİNİN RENGARENK ALEVLERİ: Hiçlik ve tanrıyı konu alan bu öykü anlaşılması en zor olanı. Pek çok kişi ne okudum diyebilir. Uzay, yıldızlar ve maddenin olduğu tüm evrenin sonu karanlık ve hiç bir şeyin hatta ışığın bile olmadığı bir yer. Bu yer nereye kadar gidiyor? LYA İÇİN BİR ŞARKI: Yine yabancı bir gezegen ve yabancı bir ırk. Bu sefer yabancı ırkla birlikte yaşayan insanlardan bir kısmı bu ırkın dinlerine katılıp onlarla birlikte intihar etmekteler. Nedenlerini araştırılmak için Telepat bir çift çağrılmıştır. Kadim kültürler, geleceğin kentleri, uzaylılar, yeni dünyalar, eski yerküreler, yıldız çemberleri, hiçlik, bir olmak, korkular, aşklar, boşluk, yalnızlık, sevgi ve Tanrı... Keyifli Okumalar...
Gece Kuşları
Okuyacaklarıma Ekle
42
Gülsüm
Taht Oyunları'ı inceledi.
847 syf.
·
20 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
TAHT OYUNLARI // GEORGE R.R.MARTİN
Merhaba arkadaşlar bugün birçoğumuzun bildiği bir dizinin kitabından bahsetmek istiyorum. Taht Oyunları bu zamana kadar okuduğum en iyi kitaplardan biri diyebilirim gönül rahatlığıyla. Yazarın yarattığı dünya atıfta bulunduğu olaylar ve karkater analizleri o kadar farklı ve zekice oluşturulmuş ki dizisinin milyonlarca izlenmesine şaşıramıyor insan. Kitap Jon , Sansa,Arya,Bran, Eddard ve bir çok karkaterin ağzından farklı görüş açılarından anlatılmaktadır. Kitaptaki olay örgüsü ise 3 ana olayı ele alıyor. Bir tarafta Demir Taht elde etmek için asil aileler arasında geçen siyasi çatışmalar anlatılırken,diğer tarafta tahtan indirilmiş ailenin son veliahtı Daenerys Targaryen'in geri dönüp tahtı almak için verdiği mücadele anlatılıyor. Bunlardan bağımsız son olay ise kuzeyden gelen tehlikelere karşı son direniş olan Gece Nöbetçileri 'nin mücadelesidir. Ben dizisini izlemedim neyi ne kadar anlatıyor bilmiyorum ama sizlere tavsiyem her zaman için ilk olarak kitabın okunmasıdır. Herkese iyi okumalar diler ve bu kitabı şiddetle tavsiye ederim. Kitapla kalın:))
Taht Oyunları
9.2/10
· 6,1bin okunma
Okuyacaklarıma Ekle
1
12