Ejderhaların Dansı - Kısım 1 Buz ve Ateşin Şarkısı 5. Kitap

9,2/10  (109 Oy) · 
337 okunma  · 
101 beğeni  · 
1.392 gösterim
Buz ve Ateşin Şarkısı 5. Kitap - Ejderhaların Dansı Kısım 1

Kötülüğün yükseldiği bir vakitte olaylar; kanunsuzların, rahiplerin, askerlerin, derideğiştirenlerin, asillerin ve kölelerin büyük roller oynadığı bir sahnede geçmektedir. En zorlu dans, Ejderhaların Dansı başlamaktadır.

Daenerys Targaryen, toz ve ölüm dolu topraklar üzerinde hüküm sürmektedir. Tyrion Lannister, yeni müttefikler edinmiş, bilinmezlerle dolu bir serüvene çıkmıştır. Donmuş kuzeyde Jon Kar, Surun ötesinden gelen buzdan düşmanlarla ve en yakınları arasından hasımlarla karşı karşıyadır.

Yedi Krallıkın akıbeti, uçurumların kenarındadır...

"Fantastik edebiyat tarihinin en iyi serilerinden."
Los Angeles Times

"Edebiyat dervişi George Martin... Çok yaşa!"
The New York Times

"Ejderhaların Dansı, olması gerektiği gibi bir epik fantastik eser: tutku dolu, merak uyandıran, tatmin edici derecede detaylı, güzelce hayal edilmiş."
The Washington Post

"Buz ve Ateşin şarkısı sağlam bir şekilde çok satanlar listelerinde çünkü muhtemelen en iyi fantastik seri."
Detroit Free Press

(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2013
 • Sayfa Sayısı:
  608
 • ISBN:
  9789944826976
 • Çeviri:
  Sibel Alaş
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınları
 • Kitabın Türü:
Nemesis 
19 Mar 16:37 · Kitabı okudu · 16 günde · Beğendi · 9/10 puan

Kimin kim olduğunu takip etmek gittikçe zor olsa da mükemmel bir kurgu olduğu inkar edilemez... Özellikle de tyrion lannisterın bölümlerini okumak kıvrak zekâsı ve üstün espri yeteneği nedeniyle çok büyük bir keyif :))

Uğur D. 
 26 Mar 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Büyük seride Kargaların Ziyafeti ile çok fazla okumadığımız karakterlerin daha fazla olması ile rölantiye aldığımız seride Tyrion, Daenerys ve Jon gibi esas karakterlerimizin geri dönmesi Buz ve Ateşin Şarkısı tekrardan eski temposuna döndü ve okuru nefessiz bırakmaya kaldığı yerden devam ediyor ama sinirleri bozarak. Bundan önceki okuduğumuz kitaparda bize önemsiz gibi gelen 1 - 2 paragraf içinde okuduğumuz küçük olaylar bu kitapta karşımıza daha önemli olaylar olarak geri dönüyor ve bu da Martin'in ne kadar devasa bir kurgusu olduğunun en büyük örneği ve bu devasalık ile okuru da ancak bu derece sinir edebilmesi de cabası. Buz ve Ateşin Şarkısı' nı kesinlikle okuyun hatta HBO yapımlı dev dizi projesi ile eş zamanlı izleyerek.

NigRa 
10 Kas 2016 · Kitabı okudu · 34 günde · 8/10 puan

Bitirmemin bu kadar uzun sürmesinin sebebi %50 bensem %50 oradan buradan kopuk kopuk her yerden biraz bahsetmesiydi belki yazarın. 2.Kısmı da bitirmeden yorum yapmak doğru değil belki ama karman çorman hissediyorum şuanda ve ana hikaye çok uzakta bir yerde kalmış gibi. 5 kitap oldu hala ötekilere ait kesin bir şey belirtilmedi. Starklar'dan çok az haber alabildik bu kitapta Jon hariç ki o da Snow zaten. ;) Spoiler olur diye söylemek istemiyorum ama Targaryan'a ve Greyjoy'a ait yerler çok yabancı hissettirdi hikayeye.

Görüntü hala bulanık,hikaye ne yöne gidiyor hala belirsiz ve kurguya sürekli yeni kişi ve hanedanlar ekleniyor.

Ramazan Bilgiç 
01 Eki 2016 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 9/10 puan

Güzel bir kitap her zaman ki gibi. Her ne kadar durağan geçse de hikayenin gelişmesi adına önemli bir kitap olmuş. Durağanlığın verdiği küçük hayal kırıklığı 2.kısımı okuma isteğini artırıyor. Catelyn Stark'tan bahsetmemiş olması biraz can sıkıcı çünkü Leydi lady stoneheart'ı merak ediyordum geçen kitaptan ama olsun yine de beklenen seviye de oldu benim için. Genellikle hikaye Sur'da ve Meeren'in yolllarında geçti yeni ve farklı karakterler tanıdık. Bu açıdan gayet keyifliydi kitap.

Furkan 
23 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 17 günde · 9/10 puan

Olayların gizlice sona ermeye başladığı kitabın ilk kısmında her ne kadar 'asıl olaylar' yeni başlıyor gibi görünse de kesinlikle bu kitapta sona yaklaşılıyor. Sivrilen karakterler törpülenmeye başlıyor ve ihanetler silsilesi majör savaşlara yol açmaya devam ediyor. Seri grafiğinde heyecanı zirve noktasına ulaştıran kitabın ikinci kısmına geçmek için can alıcı bakış açıları sona saklanmış. Martin, hünerli ellerini ovuşturup yazmaya devam etmiş.

Sezgin Alp 
14 May 2016 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Bir şekilde kargaların ziyafetinin özürü olmuş diyebileceğim bir kitap. Akıcılık ve merak ettiğimiz karakterlerin geri dönmesiyle rahat bir nefes aldırıyor okuyucuya. Bu serinin yazılmış son cildi olması dolayısı ile de diğerlerine nazaran daha yavaş okuduğumu belirtmem gerek.

Kitaptan 23 Alıntı

Hayriye Talay 
13 Nis 22:51 · Kitabı okudu · 7/10 puan

"Bilgi silahtır Jon. Mücadeleye gitmeden önce kendini adamakıllı silahlandır."

Ejderhaların Dansı - Kısım 1, George R. R. Martin (Sayfa 131)Ejderhaların Dansı - Kısım 1, George R. R. Martin (Sayfa 131)
Nemesis 
18 Mar 20:10 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

"Kelimeler ne kadar mülayimse, altlarında mutlaka o kadar karanlık gayeler vardır."

Ejderhaların Dansı - Kısım 1, George R. R. Martin (Sayfa 453 - Epsilon Yayıncılık)Ejderhaların Dansı - Kısım 1, George R. R. Martin (Sayfa 453 - Epsilon Yayıncılık)
Nemesis 
20 Şub 23:38 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

"Siz Batıdiyarlılar hep aynısınız," dedi. "Bir ipek parçasının üstüne bir hayvan resmi işliyorsunuz ve birdenbire aslan, ejderha ya da kartal kesiliyorsunuz."

Ejderhaların Dansı - Kısım 1, George R. R. Martin (Sayfa 36 - Epsilon Yayıncılık)Ejderhaların Dansı - Kısım 1, George R. R. Martin (Sayfa 36 - Epsilon Yayıncılık)
NigRa 
05 Kas 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

“Hayatın bir şaka olduğunu düşünüyorum. Seninki, benimki, herkesinki.”

Ejderhaların Dansı - Kısım 1, George R. R. Martin (Tyrion Lannister)Ejderhaların Dansı - Kısım 1, George R. R. Martin (Tyrion Lannister)
Nemesis 
21 Şub 00:22 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

"İnsanlar, açlıktan kırıldıklarında ve korkmaktan yorulduklarında, bir kurtarıcı ararlar."

Ejderhaların Dansı - Kısım 1, George R. R. Martin (Sayfa 38 - Epsilon Yayıncılık)Ejderhaların Dansı - Kısım 1, George R. R. Martin (Sayfa 38 - Epsilon Yayıncılık)
Nemesis 
18 Mar 20:01 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

"Kaplanlar pençelerini göstermeyi severler ve tehdit edilirlerse filler bile öldürürler."

Ejderhaların Dansı - Kısım 1, George R. R. Martin (Sayfa 451 - Epsilon Yayıncılık)Ejderhaların Dansı - Kısım 1, George R. R. Martin (Sayfa 451 - Epsilon Yayıncılık)
NigRa 
05 Kas 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

“Tanrılar kördür ve insanlar sadece görmek istediklerini görürler.”

Ejderhaların Dansı - Kısım 1, George R. R. Martin (Tyrion Lannister)Ejderhaların Dansı - Kısım 1, George R. R. Martin (Tyrion Lannister)
Nemesis 
02 Mar 17:12 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

"Ne çeşit tanrılar fareler, vebalar ve cüceler yaratır?"

Ejderhaların Dansı - Kısım 1, George R. R. Martin (Sayfa 99 - Epsilon)Ejderhaların Dansı - Kısım 1, George R. R. Martin (Sayfa 99 - Epsilon)
3 /