A Game of Thrones - Taht Oyunları 1. Cilt

9,0/10  (49 Oy) · 
121 okunma  · 
61 beğeni  · 
1.307 gösterim
Entrika,baştan çıkarma,ihanet
Yedi aile bir taht
Olağanüstü çizgilerle
A Game Of Thrones: Taht Oyunları
Başlıyor...

A Game of Thrones: Taht Oyunları, George R. R. Martin ve fantastik romanların bir başka ustası Daniel Abraham tarafından romanın aslına sadık kalınarak uyarlandı ve Tommy Patterson'un olağanüstü çizgileriyle görsel bir şölene dönüştürüldü.

Her karesi bir poster niteliğinde olan çizgilerle A Game of Thrones: Taht Oyunları'nı keyifle okuyacak ve kitaplığınızda yıllarca saklayacaksınız.

A Game of Thrones: Taht Oyunları hayranları ve çizgi roman hayranları için tam bir hazine.
 • Baskı Tarihi:
  2013
 • Sayfa Sayısı:
  240
 • ISBN:
  9786055381592
 • Çeviri:
  Deniz Candaş
 • Yayınevi:
  Akılçelen Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Abdullah turgut 
08 May 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Ben kitapta edebiyat arayan birisi değilimdi r bu yüzden beni hipnotize eden içinden çıkamadığım kitapları severim ve bu kitabı okurken kafamı bile kaldıramadım başka hiç birseye dikkatimi çekmedi bomba patlasa duymam öyle mükemmel bi kitap

Selin 
14 Kas 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Buz ve Ateşin Şarkısı benim en sevdiğim epik fantastik seridir. George R. R. Martin bana o muhteşem hayal gücü ve kurgu zekasıyla sonsuzluğa uzanan kapıları açtı. Bu yüzden bu yaşlı, huysuz adama her zaman hayran ve minnettar olacağım.

Bu dört ciltlik çizgi roman - resimli roman- Buz ve Ateşin Şarkısı'nın ilk kitabından, yani Taht oyunundan uyarlama. Ne yazık ki sadece ilk kitabın çizgi romanları var. Bu bir yandan en mantıklı seçim çünkü Martin'in kurgu dünyasını televizyon ekranları bile zor taşırken, çizgi romanlardan bunu beklemek biraz fazla olur ama aynı zamanda şu seride illüstrasyonunu görmek istediğim o kadar olay var ki!

Resimli romana dönersek zaten asıl hikayeye laf yok. Olaylar dizideki gibi "Hangisi en dikkat çeker?" şeklinde değil, "Hangisi karakterleri ve kurguyu en iyi şekilde anlatır?"düşüncesiyle seçilmiş. Çizimler zaten muazzam. Tommy Patterson'ın harika çizimleri olduğu bilinen bir gerçek ve doğruyu söylemek gerekirse çizimlerin kitaptakilere bu kadar uyması beni şaşırttı. Yani anlayacağınız işçilik muazzam.

Romanı okurken aşırı pimpirikli davranmama rağmen sadece tek bir çeviri hatası gördüm. O da zaten ciltleri devamında yoktu. Yani çeviriye güvenebilirsiniz. Yayınevi'nin de işçiliği güzel. Bunun dışında ne söylesem diye düşünüyorum ama söylenecek pek bir şey yok. Buz ve Ateşin Şarkısı... Muazzam be Hani ilk kitabı okumaya korkuyorsanız, gelin bu çizgi romanlara bir bakın.

Bilal celebi 
25 Eki 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Ormana karanlık çökmeye başlarken "Artık geri dönmeliyiz " ısrar etti Gared. "Yabanıllar öldü"
"Ölüler seni korkutuyor mu? " diye sordu Sör
Waymar Royce.Yüzünde belli belirsiz bir gülümseme vardı.

Cemre Kara 
10 Şub 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

Genelde ilk kitabını okur sonra diziyi ,filmi izlerim ama bunda farklı oldu ilk diziyi izledim iyi ki de öyle yapmışım çünkü kitapta karakter sayısı ,mekan ve olay sayısı oldukça fazla bu yüzden zor anlaşılıyor önerim siz de öyle yapın .

Kitaptan 10 Alıntı

Cemre Kara 
10 Şub 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 6/10 puan

Ancak yanmış bir adam cehennemin nasıl bir şey olduğunu bilebilir.

A Game of Thrones - Taht Oyunları 1. Cilt, George R. R. Martin (Sayfa 296)A Game of Thrones - Taht Oyunları 1. Cilt, George R. R. Martin (Sayfa 296)
Cemre Kara 
10 Şub 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 6/10 puan

Ve nasıl bir kılıcın keskin kalmak için bileği taşına ihtiyacı varsa ,aklın da kitaplara ihtiyacı var.

A Game of Thrones - Taht Oyunları 1. Cilt, George R. R. Martin (Sayfa 125)A Game of Thrones - Taht Oyunları 1. Cilt, George R. R. Martin (Sayfa 125)
Hilal Aslan 
24 Ağu 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Ortada korkacak bir şey yokken, bir korkak da herhangi bir adam kadar cesur olabilir. Ve ortada ödenecek bedel yokken bizler vazifemizin başında dururuz. Böyle olunca onur denen yolda yürümek ne kadar kolaydır. Ama er ya da geç her adamın hayatına zor günler gelir. O yolda yürümenin kolay olmadığı günler. Seçim yapmak zorunda kaldığı günler.

A Game of Thrones - Taht Oyunları 1. Cilt, George R. R. MartinA Game of Thrones - Taht Oyunları 1. Cilt, George R. R. Martin

Bütün bunlar onlar için sadece bir oyun, kocaman bir turnuva. Zafer ve şan ihtimalinden başka bir şey görmüyorlar. Masallarla ve şarkılarla sarhoş olmuş çocuklar bunlar. Bütün çocuklar gibi ölümsüz olduklarını sanıyorlar.

A Game of Thrones - Taht Oyunları 1. Cilt, George R. R. Martin (-Catelyn)A Game of Thrones - Taht Oyunları 1. Cilt, George R. R. Martin (-Catelyn)
Rojin Keskin 
16 Ara 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Bir adam korkmuş haldeyken yine de cesur olabilir mi?"
"Bir adamın cesur olabileceği tek an odur."

A Game of Thrones - Taht Oyunları 1. Cilt, George R. R. MartinA Game of Thrones - Taht Oyunları 1. Cilt, George R. R. Martin
Mehmet Faruk 
10 Eki 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"-Kişi korkuyor olduğunda dahi cesur olabilir mi?
-Bir adamın gerçekten cesur olabileceği tek andır korktuğu an."

A Game of Thrones - Taht Oyunları 1. Cilt, George R. R. Martin (Sayfa 14)A Game of Thrones - Taht Oyunları 1. Cilt, George R. R. Martin (Sayfa 14)