Gudbergur Bergsson

Yazar 2,9/10 · 14 Oy · 1 kitap · 23 okunma ·  0 beğeni

Yazarın Bilgileri

Yazar İstatistikleri

0 okur beğendi.
14 puanlama · 5 alıntı
0 haber · 565 gösterim
23 okur kitaplarını okudu.
4 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
0 okur kitaplarını şu anda okuyor.
2 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Gudbergur Bergsson'un Biyografisi

Guðbergur, 1955 yılında Milli Eğitim İzlanda Üniversitesi'nden öğretmen olarak nitelikli ileri çalışmalar için İspanya'ya gitti ve o İspanya'da zamanının çoğunu harcadı O zamandan beri 1958 yılında Barcelona Üniversitesi'nden İspanyolca, Edebiyat ve Sanat Tarihi bölümünden mezun oldu.
Onun ilk kitap, roman Musin sem læðist (Creeps That Fare) ve Endurtekin Ord (Mükerrer Kelimeler), çeşitli o yayınladı sayıda kitap bu yana 1961 yılında ortaya çıktı şiir: kısa öykü, 20'den fazla roman, çocuk kitapları , otobiyografik roman ve daha fazlası. O da gazete ve dergiler için edebiyat, sanat ve sosyal konular hakkında makaleler yazmıştır.
Guðbergur Bergsson İspanyolca gelen İzlanda'nın en üretken çevirmenler biridir ve bu nedenle bir oynadı Guðbergur 2004 yılında İsveç Akademisi Nordic Ödülü'nü aldı

Gudbergur Bergsson'un Kitapları Kitap Ekle

2,9/ 10  (14 Oy) ·  23 Okunma
Kitap Koçu, bir alıntı ekledi.
31 Mar 20:16 · Kitabı okudu · 3/10 puan

Çünkü bir şekilde vücudun için çalışıp duyguların için yaşıyorsun.

Kuğu, Gudbergur Bergsson (Sayfa 88)Kuğu, Gudbergur Bergsson (Sayfa 88)
Kitap Koçu, bir alıntı ekledi.
31 Mar 12:23 · Kitabı okudu · 3/10 puan

“Yaşam , acayip bir biçimde ölüme yakındı.”

Kuğu, Gudbergur Bergsson (Sayfa 57)Kuğu, Gudbergur Bergsson (Sayfa 57)
angelsbooks, bir alıntı ekledi.
11 Tem 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 2/10 puan

"Ama elinde hoşuna giden bir şekerleme olduğu halde yeni bir tane istemez misin?"
"Evet," diye cevap verdi.
"Sevgililer de aynı. O yüzden en iyisi hiç olmaması. Böylece dişlerin çürümez."

Kuğu, Gudbergur Bergsson (Sayfa 116)Kuğu, Gudbergur Bergsson (Sayfa 116)
angelsbooks, bir alıntı ekledi.
11 Tem 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 2/10 puan

"...iyi kötü yaşlanıp olgunlaşmadan, hayattaki gerçekten tatsız şeyler ön plana çıkmaz."

Kuğu, Gudbergur Bergsson (Sayfa 64)Kuğu, Gudbergur Bergsson (Sayfa 64)
angelsbooks, bir alıntı ekledi.
11 Tem 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 2/10 puan

"İnsan sevgisinden başka hiç kimse denizin sahibi olamaz, tıpkı biri seninle evlenip kendine alsa ve sen de onu alsan bile, senin sahibin olamayacağı gibi," demişti babası.

Kuğu, Gudbergur Bergsson (Sayfa 12)Kuğu, Gudbergur Bergsson (Sayfa 12)

Gudbergur Bergsson kitap incelemeleri

Sergen Özen, Kuğu'yu inceledi.
 30 Nis 2016 · Kitabı okudu · 1/10 puan

İskandinav, diğer edebiyat ödülleri, kitabın arka kapağındaki övgü dolu sözler vs, başlıca alma nedenimdi. Oysa buraya şöyle bir göz atmış olsaydım heralde almazdım. Önyargıyla başlamadım fakat kitabın yapmacıklığını anlamam 30 sf’yı geçmedi. Küçük bir kızın cezalandırılarak köyden çiftlik evine gönderilişini çok duygulu anlatıyor yazar.- yazarken ağlamıştır belki de.
İyi bir roman, belirli bir olayı gerektirmez kesinlikle. Okuyucuyu yeni duygu ve hislerle tanıştıracak, farklı dünyalara götürecek, karakterin yerindeymiş gibi hissettirecek, hissettirmelidir.-ki fantastik bir romanın en belirgin özlellikleridir bu terimler. “Kuğu” gibi kitapları zaman kaybı olarak nitelendiriyorum. İşin kötü tarafı, ismi cismi duyulmayan İskandinav denen ödülü kitabın üzerinde görmem. Bu bir hırsızlık. Dünyada kitap kalmamış olmalı. İskandinav, Norveç, İzlanda, İsveç gibi ülkeleri kapsıyor olsa gerek. Bu da bölgenin edebiyat yetersizliğinin en büyük göstergesidir heralde.
Bu tür kitapları okuyunca, insan ister istemez kendi edebiyatıyla gurur duyuyor.
Kitaplığımda Çalıkuşu, Aylak Adam, İçimizdeki Şeytan gibi okunacak seksen küsür kitap var. iyi kitapları her zaman en sona bırakmak iyidir.
Tasvirleri beğendim sadece. Bir çocuğun okuyabileceği bir kitap olabilir diyeceğim ama yer yer cinsel anlatımların olması bu durumu olanaksızlaştırıyor. Ne taraftan tutarsanız tutun elde kalıyor bu kitap maalesef.
Pek başarılı olamasam da ilk defa hızlı okuma denemesini bu kitap üzerinde yaptım. Karaladım, Esnedim, yırttım, 2 saatim yandı kül oldu.
Şükürler olsun.

angelsbooks, Kuğu'yu inceledi.
13 Tem 2015 · Kitabı okudu · 2/10 puan

Geçen yıl CNR kitap fuarından almıştım bu kitabı. Puanı düşük diye okumayı erteleyip durmuştum. İskandinav Edebiyat ödüllü bir kitap. İzlanda Edebiyat ödülünü de almış. Ama bana hitap eden bir kitap değilmiş. Beğenmedim :/ Kitabın kahramanı hırsızlık yaptığı için, çalışsın diye köye gönderilen 9 yaşında bir kız çocuğu. Kurgunun bir amacı yok. Belki finalle toparlar diye devam ettim ama ı ıı, olmadı.

Mehtap mercan, Kuğu'yu inceledi.
22 Tem 2017 · Kitabı okudu · 12 günde · Puan vermedi

Böyle bi kitap yok arkadaş. Az önce bitirdim. 156.sayfadan sonrasini atlaya atlaya okudum. O sayfaya kadar zaten bisey anlamamistim o sayfadan sonrada anlamadim. Zaten zor zamandan gectigim icin bayaa ara vermistim ama yok yani. Ödül almışta bilmemneymiş. Hic kusura bakma Bergsson ödül alan bu kitabin cok kotuydu. Berbat. Berbat ötesi. Bunu okuyacaginiza gulüveri bi kac kere okuyun daha iyi. Harcadigim zamanima uzuldum simdi. Neyse bitti sukurler olsunki bitti

Düzensiz Şiir, Kuğu'yu inceledi.
15 Ağu 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kapak tasarımı oldukça iyi... Kitap bize dış görünüşün bizi yanıltabileceğinin en canlı örneği olarak; kendini göstermek için basılmış olsa gerek.
Elbette boş bir kitap yoktur. Her kitap insana yeni ufuklar açar lakin kanaatimce o ufukları bu kitaba uğramadan farklı eserlerde aramakta büyük fayda var.
Oldukça sıkıcı, okumaya gerek olmayan bir roman.