Hugh Howey

Hugh Howey

Yazar
8.3/10
50 Kişi
·
71
Okunma
·
5
Beğeni
·
1.126
Gösterim
Adı:
Hugh Howey
Unvan:
Yazar
Doğum:
Amerika, 1975
İnsanlar devamlılık istiyor. Yarının üç aşağı beş yukarı düne benzemesini istiyorlar.Teminat istiyorlar.
"İnsanlar kendilerini güvende hissetmek ister." dedi Anna. "Kötü bir senaryo yaşandığında sığınacak birileri ya da bir yerler olduğunu bilmek isterler."
...tehlikeli bir adamdı Bir fikir adamıydı. Fikirlerini fısır fısır anlatırken yakaladığımız, etrafındaki insanlara zehir saçan türlerden biri...
Doğarız, gölge oluruz,kendi gölgemizi büyütürüz ve sonunda da gideriz. Tüm umut edebileceğimiz iki gölge altımız tarafından hatırlanmaktır.
Hugh Howey
Sayfa 158 - Juliette
İnsanlar makineler gibiydi. Bozuluyorlardı. Takırdıyorlardı. Dikkatli olmadığınız takdirde sizi yakıyor ya da sakat bıraka biliyorlardı.
Hugh Howey
Sayfa 130
İnsanlar durağanlığı severdi, o da bu aldatmacayı devam ettirebilirdi. İnsanlar değişiklikten korkuyorlardı, dolayısıyla bun örtbas edebilirdi. Her iki ofisi de kendisi idare ediyorken kim kendisine karşı durabilirdi ki?
Silomuz tek bir kötü gün geçirdi. Ama bir gün yetti. Kimse o güne kadar ki yılların gözünün yaşına bakmadı. Hiç kimse.
520 syf.
·88 günde·Beğendi·6/10
Konusu hosuma giden kitaplar arasinda fakat yazar okadar uzun ve detaycıl anlatiyorki bazi sayfalari atlaya atlaya gectigimi itiraf etmeliyim. Onun disinda guzel konu
408 syf.
·Beğendi·7/10
Wool serisinin bu son kitabı aceleci bir yaklaşıma sahip. İlk iki kitapta oluşturulan dünyalar kesişip olaylar sonuçlanırken bu his kendini belli ediyor.

Kitabın sonunu çok tatmin edici bulamadım. Evet kahramanlarımız içine sıkıştıkları cehennem benzeri dünyadan kurtuluyor ancak bunu yaparkenki süreç kitapta çok hızlı ve detaysız gelişiyor.

Kahramanlarımız kurtulurken bazı gerçekleri kavrasa da asıl merak edilen soruların yanıtlarını bulamıyoruz.

Ancak tüm bu yorumlarımdan kitabın kötü olduğu sonucu çıkmasın. Aslında ilk iki kitaptan ötürü okurun serinin sonu olan bu kitaptan beklentisi doğal olarak yükseliyor.
520 syf.
·Beğendi·9/10
Distopya türündeki bir serinin ilk kitabı. Klasik distopyalardan farklı olan bir yapısı var. Daha hareketli ve daha gerçekçi. Ayrıca okurda merak duygusunu çok güzel oluşturuyor. Roman boyunca pek çok soru insanın zihninde sıralanırken verilen cevaplar ise az kalıyor. Bunun nedeni bazı soruların yanıtlarına ikinci kitapta ulaşılabiliyor oluşu.

Kısacası gerçeklerin saklanmasının imkansızlığı çok güzel dile getirilmiş bu romanda.
520 syf.
·6 günde·Puan vermedi
Distopya (Kara Ütopya) örneklerinden biri. Diğer başarılı örneklere bakarak olumlu gelişmeler de içeriyor. Tabi serinin ikinci ve üçüncü kitaplarını da okumak lazım.

Bir silonun içinde yaşayan ve yaşadığı yeri 'dünya' zanneden insanların, düşünmenin, sorgulanmanın yasak olduğu, olana inanmaktan başka seçeneği olmayan insanların çaresiz arayışlarını okuyacaksınız. Yaşadığı gerçekliği tek gerçeklik zannedenlere özellikle tavsiye ederim.
Yakın zamanda serinin diğer iki kitabını da okuyacağım.
520 syf.
·10/10
Silo'nun en güzel tarafı herhangi bir editör tarafından kırpılmadan, tamamen internet üzerinden yayınlanmış olması. 90'ların başında çocuk olan ve Fallout'la büyümüş neslin elinden bırakamayacağı bir kitap. Post - apokaliptik romanlar içinde ilk 5'e oynayacak kalitede...
520 syf.
·Beğendi·10/10
Denilecek herhangi bir şey varsa bu da kitabın muazzam oluşudur. Akıcı cümlelerle ilerleyen roman aslında bir kaç bölümün birleşimi. Bu yüzden çok uzun gelebilir. Fakat o durumu o kadar iyi yaşatıyorki eğer bilimkurgu/gerilim seviyorsanız, elinizden bırakamayacaksınız!
520 syf.
·10 günde·8/10
Tesadufen elime gecen bir romandi.simdi serinin diger 2 romanini okumak icin sabirsizlaniyorum.cok basarili bir kurgu,akici bir dili var. Bence guzel bir senaryoyla harika bir film de olur. Ilgililere duyurulur:)
508 syf.
Tüm seriyi keyifle, merakla, bazen dehşete kapılarak, bazen de hüzünlenerek çok kısa bir sürede bitirdim. Bittiğinde hani 'bir daha olsa yine' dersiniz ya, bu seri de geçtiği mekan, yaşattığı izlenim, hayal gücünün ahenkli alışverişleri ile beni mest etti. Şiddetle okuyun derim.
508 syf.
·8 günde·Puan vermedi
Wool serisinin ilk kitabı SILO daki karakterleri bu kitabın sonlarında azıcık göreceksiniz,.. Çünkü kitap taaaa en başa gidiyor Silo lar nasıl kuruldu? Neden kuruldu? Kim kurdu? Bunların hepsinden bahsediliyor. Çok sürükleyici birinci kitapla hemen hemen aynı tadı alabileceğiniz muhteşem bir kitap..
520 syf.
·7/10
Ilk başta yani 200-300 sayfa kitap gerçekten çok keyifliydi ve okurda şu soruyu bırakıyordu "acaba başka silolarda var mı?". Sonra okudukça merak azalıyordu.Gereksiz uzun tutulmuş bence.

Yazarın biyografisi

Adı:
Hugh Howey
Unvan:
Yazar
Doğum:
Amerika, 1975

Yazar istatistikleri

  • 5 okur beğendi.
  • 71 okur okudu.
  • 4 okur okuyor.
  • 127 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.