Julianna Baggott

Julianna Baggott

Yazar
7.5/10
29 Kişi
·
66
Okunma
·
3
Beğeni
·
863
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
468 syf.
·12 günde·Puan vermedi
Benim için zor geçen bir kitaptı. Birinci kitabın aksine olaylar daha karmaşık ve içinden çıkılmaz gibiydi. Ama zor geçme sebebi kitabın akıcı olup olmaması ile ilgili değil yazı boyutunun küçültülmesi ve çok daha fazla kişinin bakış acisi ile yazılmış olmasıydı. Takip biraz daha zorlaşıyordu.
%NAN (Tülin Er/Tülin Er)
·Beğendi·8/10
''Burada olduğunuzu biliyoruz, kardeşlerimiz. Bir gün Kubbe'den çıkacağız, barış zamanında buluşmak için sizlerle. Şimdilik uzaktan izliyoruz, merhametle'' kitap bu mesajıyla bize başlangıç yapıyor ve ilk sayfalarından itibaren bizi sürüklüyor. Kitap Japonya'daki atom bombası sonrası yasananlara dikkat çekmek için birebir ve macera dolu bir serüven. Bilim kurgu sevenler düşünmeden okumaya başlayabilir :)
492 syf.
·2 günde·6/10
Distopyaları seven biri olarak aradığımı bulamadamda bir solukta okudum. Serinin diğer kitaplarını hemen okuma isteği uyandırdı. Çok büyük bir beklenti içine girmeden okunursa keyif alınabilir.
468 syf.
·Beğendi·8/10
Serinin ikinci kitabı olarak füzyon karşımıza çıkıyor birinci kitabın aksine bizi farklı olaylara ve yepyeni gelişmelere sürüklüyor. Elimden hiç bırakmak istemediğim bir kitap oldu. Bilim kurgu hastası olarak yine bitirmek istemediğim bir seri daha. Üçüncü kitabını daha yavaş okuyacağım sanırım :)
%NAN (Tülin Er/Tülin Er)
·Beğendi·8/10
Kitabı okumaya başladığımda seri olduğunu bilmiyordum. Sonradan öğrendiğimde çok sevindim bu yüzden :) Kitap Japonya'da atom bombası sonrası yaşananlara göndermelerle dolu ve çıkış noktası da bu tarz bir yok etme operasyonu zaten. İnsanların şekli bozuklukları çok yaratıcıydı, aynı şekilde doğanın değişimi de. Karakterlerin tamamını çok sevdim. Hatta o kadar ki ilerde birilerinin başına bir şeyler gelir mi diye şimdiden endişeleniyorum :) Yani kitap güzel bir başlangıç olmuş. Bilimkurgu severlere şiddetle önerilir!! :)
%NAN (Tülin Er/Tülin Er)
·Beğendi·8/10
Bu kitabı indirimli ürünler arasında görmüştüm.Arka kapak yazısı çok hoşuma gitmişti.Ve 3 kitabını da 30 liraya almıştım.Kitapta şunu anlıyoruz.Atom bombası gibi bir bomba patlatilmis Dünya'da.Etraf harabeler içinde.Insanlar farklı şeylerle kaynaşmislar.Mesela baş karakterlerden biri olan kızımızın eli yerine bir bebek kafası var.Ve birde kubbe gibi bir yer var.Oradakiler Pür ' ler.Tamamen kusursuz insanlar.Gerisini eğer okursanız görürsünüz. :) Ben pek fantastik sevmememe rağmen bu seriyi begenmiştim.3 kitabıda enfesti.Fantastik sevenlere önerilir. ^

Yazarın biyografisi

Adı:
Julianna Baggott
Unvan:
Yazar,şair

Yazar istatistikleri

  • 3 okur beğendi.
  • 66 okur okudu.
  • 43 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.