Muharrem Kılıç

Muharrem Kılıç

Yazar
9.0/10
4 Kişi
·
9
Okunma
·
1
Beğeni
·
779
Gösterim
"Gök Tanrı dininin Türklere özgü bir inanç olduğu, "Tanrı" (Tengri) sözcüğünden anlaşılmaktadır. Gök Tanrı inancı bütün Türk toplulukları arasında yaygın olduğu için, Tanrı sözcüğü de Türkçe aslıyla bütün Türk lehçelerinde kullanılır."
"Millî kimliğinden ve dini kimliğinden habersiz bir toplum ise, başkaları tarafından güdülmeyi hak eden zavallı bir sürüden başka bir şey olamaz."
"Türkiye'de Türk yoksa, Balkanlar'da Türk yoksa, Avrupa'da Türk yoksa bu coğrafyada konuşulan Türkçe ve Türkçe kökenli sözcükler buralara nasıl gelmiş ve bu kadar yaygın şekilde yerleşmiştir?"
"Abd halkları, bir millet, bir ulus olma özelliklerinden yoksundur. Buna rağmen abd, yeryüzündeki yetmiş iki milletten toplama unsurlardan meydana gelen bir "amerikan milleti" meydana getirmişse, Türk milleti kendi köklerini araştırmak ve kendi çocuklarıyla kendi gerçek gücüne ulaşmak durumundadır."
"En eski Türk dili Sümercedir. Her ne kadar gerek yabancı gerekse yerli akademisyen dil bilimcileri Sümerce'de bulunan Türkçe kelimeleri "alıntı" olarak kabul etseler de biz 500 kelimeye kadar Sümerce kelimenin ve Sümer gramerinin Türkçe olduğunu gösterdik."

Selahi Diker, Tarih Sümerde başlar 1 adlı makale, Orkun dergisi, Sayfa 41
"Bize öğütlenen birleşmek değil, bölünmektir. Dünyada başka hiç bir milletin yapmadığı bir Istiklâl Savaşı destanını yaratan bu milletin çocuklarına, bölünmenin ne kadar yararlı olacağı anlatılmaktadır. Doğal olarak aramızdan da kendileri hesabına çalışacak insanlar bulabilmektedir. Çıkar hesapları ile bu güçlere hizmet edenleri tarih affetmeyecektir."
"Düşünün ki bir toplum var, bu toplum yaratılışı kendince yorumluyor. Efsanelerinde işliyor, daha sonra geliştirdiği yazı metoduyla önemli eserler vücuda getiriyor. Bu eserler dünyanın öbür ucunda, Amerika kıtasında ortaya çıkıyor. Bu eserlerin Uygur Türkleri tarafından yapıldığını, bizzat bu araştırmayı yapan yabancılar söylüyor. Fakat bugün baktığımızda, halen ortada bu büyük tarihin ipuçlarını verecek buluntulara ulaşılmamış. Ve bu tarihin aksine, bu büyük millet at sırtında dağ bayır dolaşıp, çapul yaparak geçinen bir toplum olarak anlatılmaya çalışılıyor. Kim tarafından? Kendi torunları tarafından!"
"Uygurların yaratıcı gücü, kuş sembolü ile tanımladıkları bilinmektedir. Niven, Meksika'da yaptığı araştırmalarda çok sayıda tablete ulaşmıştır. Bunlardan 30 tabletin kuş sembollerine ait olduğu bilinmektedir. J. Churchward, "Bunlar bilinmeyen Uygur halkınca çizilmişlerdir" diyor."
"Bu konuda da çok kıymetli tespitler yapan J. Churchward'ın "Yaradan'ın Kuş Sembolleri"ne ilişkin tespiti, yaratıcı gücün sembollerinin yayılma alanlarını göstermesi açısından çok önemlidir. Aynı sembollerin Pasifik adalarında, Kuzey Amerika'da, Orta Amerika'da, Mısır'da, Meksika'da ve Asya'da bulunması çok önemlidir. Bundan da önemlisi, bu sembollerin Uygurlar tarafından yapıldığının tespit edilmesidir."
"Bilindiği üzere, Türk tarihinde Kaplumbağa sembolü sık olarak yer alan bir semboldür. Gücü ve dayanıklılığı ifade eden kaplumbağa, Orta Asya'daki Türk devletlerinde anıtlaştırılmış bir semboldür. Bunun en son örnekleri Orhun abideleridir. Bu yazıtların bazıları bir kaplumbağa üzerinde duran anıt şeklinde tasarlanarak yapılmıştır. Bu kaplumbağa biçimli anıtlar Asya'nın çok uzaklarındaki, Orta Amerika'daki Maya, Inka, Aztek kültürlerinde de karşımıza çıkmaktadır."
Yazara henüz inceleme eklenmedi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Muharrem Kılıç
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 9 okur okudu.
  • 5 okur okuyacak.