Richard Carlson

Richard Carlson

Yazar
8.0/10
307 Kişi
·
1.042
Okunma
·
31
Beğeni
·
2.733
Gösterim
Adı:
Richard Carlson
Unvan:
Amerikalı yazar,psikoterapist
Doğum:
Piedmont, 1961
Ölüm:
13 Aralık 2006
Richard Carlson
Yazar
Doğum: 16 Mayıs 1961, Piedmont, Kaliforniya, ABD
Ölüm: 13 Aralık 2006, San Francisco, Kaliforniya, ABD
Eğitim: Pepperdine University
Kitaplar: Ne Olursa Olsun Mutlu Olabilirsiniz
Başqalarının fikirlərində, az da olsa, həqiqət axtarın. Əgər öyrənməyi sevdiyiniz qədər başqalarını xoşbəxt etməyi də xoşlayırsınızsa, bu fikir ürəyinizdən xəbər verəcək.
155 syf.
"Bugünü, dünyadaki son gününüzmüş gibi yaşayın. Belki de öyledir. "

Daha sakin olmak isterdim
Birazcık da olsa hırslı olmak isterdim
Şiir yazabilmeyi çok isterdim
Sitede bir çok üye ile tanışmak isterdim
Hissettiklerimi kağıda olduğu gibi aktarabilmeyi isterdim
Bir tane de kızım olsun isterdim
Hayatımı küçültüp, daha küçük mekan daha az insan olsun isterdim
Para diye bir şeyin olmamasını isterdim
Hep aşık kalabilmeyi isterdim
Hiç yalnız hissetmemek isterdim
Sadece kitap okuyabilmeyi isterdim
İnsanların kalbini görebilmeyi isterdim
Kimsenin kalbini hiç kırmamış olmayı isterdim
Gidemediğim yerlerin hepsine gidebilmeyi isterdim
Affedebilmeyi başarmayı isterdim
Mutluluk ise bir olasılık işte, ne çok zor ne de çok kolay olan ama yine de herkesin mutluluğu yakalamasını isterdim.

Yazar ne anlaşılır bir şekilde ifade ediyor hayatın özetini ;

"Unutmayın ki, öldüğünüz zaman yapmanız gereken işler listesi hala dolu olacak."

İsterdim de isterdim :)
Keyifli okumalar.
Ləman Abbasova
Ləman Abbasova Ufak Şeyleri Dert Etmeyin'i inceledi.
@leaniiea·06 Nis 16:34·Kitabı okumadı
Baksanıza ne kadar insan zamanını ufak şeylere harcıyor ve buna koskoca enerji sarf ediyor. İşte bu yüzden onlar hayatının mistik tarafı ile ilişkiyi tamamen kaybediyor ve onun güzelliklerini göremiyorlar. Kitabın içinde bizim öyrene bileceğimiz bazı şeyler var evet ama tam olarak kendimizi ve kendi gelişimimizi tamamlayacak o kadar da mükemmel şeyler bulunmuyor. Yani ekser fikirler bir çoğumuzun bildiği ve günlük hayatında kullandığı şeyler. Kitap zaman kaybıdır diyemem ama insana katacak çok şeyi olduğunu pek sanmıyorum. Ve kitabı pek sevdiyimi söyleyemem.
155 syf.
·2 günde
Əslində hər kəsin başına çətin günlər gəlmişdir. Mərifət isə həmin günlərimizi bizə fayda verəcək hala gətirməyimizdir. Bu kitabda da 71-dən çox maddə halında izahı verilmiş çox anlamlı yollar göstərilmişdir. Mənim diqqətimi çəkənlərdən biri isə 18-ci maddədə qeyd etdiyim : “Kendi Cenazenize Katıldığınızı Farzedin” oldu. Hər şey bitib və bizim gözümüzdə böyütdüyümüz hər kiçik şeylər isə bizə hər şeyi ciddiyə alaraq ömrümüzün uzun olmasını düşünməyimizdir. Həyat çox qısadı buna görə ancaq bizi xoşbəxt edəcək şeylərə zaman ayırmalıyıq.
155 syf.
·10/10
Ufak şeyleri dert etmeyin.Kusursuz olmayabileceğinizi kabullenin.
Sevgi kapasitenizi geliştirin.
Unutmayin öldüğünüz zaman ,yapılacak işler listeniz hâlâ dolu olacaktır.Kimsenin sözünü kesmeyin,cümlesini siz bitirmeyin.
Birisine bir iyilik yapın...Ve kimseye bundan bahsetmeyin.
Bırakın ilgiyi başkaları toplasın.Içinde bulunduğunuz anı yaşamayı öğrenin.Daha sabırlı olun.Sevgi elini önce siz uzatın.


Her sayfasında yaşadıklarımı sorguladığım ,ya ben ne gereksiz şeylere üzülmüşüm dediğim kişisel gelişim kitabı..

"Hayat Bir Sıvavdır Altı Üstü Bir Sınav"

Yazarin bu sözünden başka söze gerek yok bence,keyifli okumalar...
155 syf.
·22 günde·Beğendi·10/10
Merhaba arkadaşlar. İnanın bana bu kitap benim hayatıma yeniden bakmama ve aslında ufacık şeyleri nasıl dert etmemi görmemi sağladı.Mutlaka okumanız lazım derim ve bazı güzel yanların demek isterim.İlk önce aslında herkesde olan egonun her birimiz tarafından kabul edilmediğini açıkca bize gösterir ve nasıl egolu olduğumuzu ve bunu nasıl yok etmenin yollarını açıklıyor.Yaşarken pek de kendi hayatımıza bakmayıp hep enerjimizi diğer insanların üzerinde nasıl kaybetdiğimizi izah eder.Kendi kötü yanlarımızı hep görmemezlikden geldiğimizi , israrla bunu bazı durumlarda yanlış yapabileceiğimizi kabul etmediğimizi bununla da aslında kendimize nasıl zarar verdiğimizi göstererek bundan kendimizi olduğumuz gibi kabul ederek , eleştirilere açık olarak kötü yanlarımızı da iyiye çevirmenin mümkün olduğunu sana öğretir.Fazla söze gerek yok tam da şuan şimdi google.dan derhal indirmeniz ve okumanız lazım olan bir kitap. Okudukdan sonra içinizin nasıl hüzur bulduğunu ve belki de bunun için bana teşekkür edeceğinizi şimdiden hiss ediyorum.İyi okumalar.Sevgiyle kalın:)
155 syf.
·4 günde·7/10
Kitap size bilmediğiniz hiç bir şey anlatmıyor.Ama farkındalığı artırmak,unuttuklarımızı hatırlatmak için tam bir başucu rehberi.Cok yalın ve sade bir dilde gün içinde daha az stres ve karmaşa yaşamak,hayata daha pozitif bakmak ve kendi kendine motive olabilmek için yapılabilecek 100 davranissal/düşünsel öneri içeriyor.Okurken sık sık "evet ya ben bunu hep yapiyorum" ya da "kesinlikle bu bende eksik" dediğimiz minik hatırlatmalar...
155 syf.
·8/10
Hayatın içinde planların arasına sıkışıp yaşam mücadelesi veriyoruz.Bazen bu planların sonunda mutlu bazen mutsuz oluyoruz.’Mutluluk bir varış noktası değildir.Mutluluk yolculuğun kendisidir ‘ diyor drrichardcarlson. ufakşeyleridertetmeyin Amerika’da 5,7 milyon satış yaptı.İnsanda bu rakam merak uyandırmıyor değil.Büyük bir merakla okumaya başladım-aslında hepsi bildiğimiz ama uygulamadığımız minik tavsiyelerden oluşan sıcak,samimi kaleme alınmış müthiş keyifli bir kitapKitaptaki tavsiyelerin hayatımızı olumlu yönde etkileyeceğini düşünüyorum.Okuma listelerinde bulunması gereken faydalı bir kişisel gelişim kitabı. Ben çok sevdim Okumayanlara tavsiye ederim
155 syf.
·Beğendi·10/10
Bu kitabın bende anlamı çok büyük. Daha 5. ya da 6. sınıfa giderken babamın çekmecesinde görmüştüm bu kitabı. Dikkatimi çekmişti. Neyi kafama takabilirdim ki o yaşlarda. Hayat sadece bir oyundan ibaretti. Kitabı elime aldığımda sayfalar arasında gezinmeye başlamıştım. Konu başlıklarını okuyordum sadece. Hızlı hızlı göz gezdiriyordum. İlgimi çeken bir konu varsa bir iki dakikamı ayırıp okuyordum arada sırada. O kitabı bu şekilde bir iki defa okuduğumu hatırlıyorum baştan sona kadar hızlı ve öz bir şekilde. Fakat pek ciddiye almamıştım. Okudum bitti. Ama şunu farkettim kendimde diğer insanlara göre daha sakin bir yapım vardı. Ablam bana "Yer yarılsa umurunda olmaz" derdi hep. Zor bir durumda kaldığımda strese girmektense hayatı akışına bırakmayı öğrenmiştim. Bilmiyorum bu kitap mı beni farkında olmadan etkilemişti yoksa ben mi böyleydim. Kişisel gelişim kitapları okumaya başlamam bu kitap sayesinde gerçekleşti. Geçen sene aklıma geldi bu kitap tekrardan bi çırpıda yeni baskısını okuyup bitirdim. Hepside bildiğim şeylerdi nedense. O zaman anladım bu kitabın benim kişiliğim üzerinde etkisi çok büyüktü. Abilerime, ablalarıma, kardeşlerime tavsiye. Bu kitabı okumadan kişisel gelişim ile ilgili farklı bir kitap okumayın. Bu hayattaki en zor şeylerden birisi sağlıklı ve doğru karar vermektir. Doğru kararın en büyük düşmanı ise strestir. Bu zorluğuda bu kitap sayesinde atlatabileceğinizi ve güzel bir hayat kurabileceğinizin ümidindeyim. Herkese iyi okumalar

Yazarın biyografisi

Adı:
Richard Carlson
Unvan:
Amerikalı yazar,psikoterapist
Doğum:
Piedmont, 1961
Ölüm:
13 Aralık 2006
Richard Carlson
Yazar
Doğum: 16 Mayıs 1961, Piedmont, Kaliforniya, ABD
Ölüm: 13 Aralık 2006, San Francisco, Kaliforniya, ABD
Eğitim: Pepperdine University
Kitaplar: Ne Olursa Olsun Mutlu Olabilirsiniz

Yazar istatistikleri

  • 31 okur beğendi.
  • 1.042 okur okudu.
  • 61 okur okuyor.
  • 375 okur okuyacak.
  • 18 okur yarım bıraktı.