1000Kitap Logosu
Robert A.Day

Robert A.Day

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
34
Okunma
0
Beğeni
1.018
Gösterim
Tam adı
Robert Addison Day
Unvan
Yazar
Doğum
Belvidere, Illinois, ABD, 18 Ocak 1924
233 syf.
·
Beğendi
·
8/10 puan
Akademik kariyer düşünen kişilerin elinde bulunması gereken herkesin anlayabileceği basit bir dille yazılmış bir kitaptır. Yayın tarihi biraz eski olmasına rağmen hala içeriği geçerlidir denebilir. Akademik kariyer düşünenlerin edinmesini şiddetle tavsiye ediyorum.
352 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Çevirisi yapılmış beşinci baskıdaki özellikle yayınlama sürecindeki bilgiler güncellenmiş. Yazarın okuyucuyu eğlendirmek için kullandığı Amerikan mizahı daha küresel bir mizahla değiştirilmiş. İngilizcenin nasıl kullanılması gerektiği ile ilgili ufuk açıcı bir kitap. Sanılanın aksine karmaşık sözcükler içeren uzun cümlelerden oluşan bir İngilizce’nin aslında bilimsel bir makale için iyi bir İngilizce olmadığını ve anlaşılabilirlik adına nasıl bir İngilizce kullanılması gerektiğini eğlenceli bir şekilde ele alıyor. İlk olarak Robert A. Day’ın öğrencilere verdiği konferansların derlenmesiyle ortaya çıkan ve gördüğü yoğun talep üzerine kitaplaştırılmış hem eğitici hem referans olma niteliği taşıyan bu eserini dili fark etmeksizin bilimsel bir makale yazmak isteyen herkesin okuması gerekmektedir.
How to Write and Publish a Scientific Paper
Okuyacaklarıma Ekle
197 syf.
·
2 günde
·
Puan vermedi
Kariyer planlarım için gerekecek olan kültürlerden birisi bilimsel makale yazmak. Yüzeysel bilgilerdense ömür boyu kullanacağım detaylı bilgileri tercih ettiğim için bu kitabı okudum. Basımı eski olduğu için değişen teknolojiye göre bazı kısımlar yararsız kaldı açıkçası yeni basımı var mı bilmiyorum. Ama makalenin yazımı konusunda verdiği öneriler, öğrettiği teknikler kesinlikle faydalı ve kayda değer. 30 yıldan fazla vaktini bu işe vermiş birinin tecrübelerini okuyorsunuz sonuçta.