Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol

Adrian Tchaikovsky

Adrian TchaikovskyZamanın Çocukları yazarı
Yazar
7.7/10
24 Kişi
74
Okunma
4
Beğeni
1.259
Görüntülenme

Hakkında

Unvan:
Yazar

Okurlar

4 okur beğendi.
74 okur okudu.
1 okur okuyor.
62 okur okuyacak.
9 okur yarım bıraktı.
Reklam

Sözler ve Alıntılar

Tümünü Gör
Heyecan önemli tabii
Meshner'ın içindeki heyecan bitti, kapandı ve silindi. Onun yerine, bir anlığına olumsuz duyguların bir kargaşasına maruz kaldı: Karamsarlık, gurur, hor görü, çaresizlik, perişanlık...
Reklam
Siz Senkovi gibi olmayın.
İhtiyacı olduğundan değil de sırf yapmış olmak için; meslektaşlarının beklentilerini karşılamak adına, sırf insanlar yapıyor diye bir sürü şey yapmaya alışmıştı zaten.
Bazen sona gelince anlıyorsun yaptığın seçimlerin yanlış olduğunu
Dünya'dan hiçbir insanın yapmadığı kadar çok uzaklaşmış, bir nesil boyunca yolculuk etmiş, politik kargaşa içinde parçalanmakta olan bir gezegeni arkalarında bırakıp bu ıssız küreye yaşam bahşetmeye gelmişlerdi. Meğer geç kalmışlardı. Orada zaten yaşam vardı.
"İnsanoğlu hiçbir rakibe tahammül etmez, kendi yansımasına bile."
Zamanın Çocukları
Zamanın Çocukları
Reklam

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
640 syf.
5/10 puan verdi
·
35 günde okudu
Belki başka zaman okumalıydım
Askerde okuduğum kitaplardan biriyle karşınızdayım. Bilim kurgu sever biri olarak DR de çok uygun fiyata aldığım bu kitabı okumak askerde nasip oldu. Ama maalesef kitao beklentilerimi hiç karşılamadı. Başlarfa iyiydi ama sonra kitaptan kopmalar yaşadım. Diper okuduğum kitaplar gibi içine bir türlü dalamadım. Dondurulmuş insanların geleceğe kapak atması ve örümceklerle kapışması güzel bir düşünce ama kitap beni yordu. Normalde pek betimleme sevmem ama bu kitapta betimleme neredeyse hiç yoktu karakterler aklımda kalmıyor bile. Üzücü. Çok daha iyi olabilirdi. Belki askerdeyim diye içine giremedim boş kafayla tekrar okumam lazım ama askerdeyken başka kitaplarda okudum onların içine girip kendimi kaptırırken bunda kaptıramıyprsam kitapta sorun vardır diye düşünüyorum. Üzüldüm bitirmek için bitirdim kitabı. Bilim kurgu manyağı ve çok yokluktaysanız belki gideri olabilir onun dışında başka kitapkara yönelmenizi tavsiye ederim
Zamanın Çocukları
Zamanın ÇocuklarıAdrian Tchaikovsky · Eksik Parça Yayınları · 202060 okunma
·
Puan vermedi
Romanı kitapçıda incelerken hakkında iyi yorumlar aldım, Zaten Romanın açıklamasıda merakımı oldukça cezbetmişti. Konular gereksiz uzatılmış, dilimde oldukça ağır. Her geçen sayfa daha çok bırakmak istedim romanı. Bence Zaman kaybı.
Zamanın Çocukları
Zamanın ÇocuklarıAdrian Tchaikovsky · Eksik Parça Yayınları · 202060 okunma
%4 (30/640)
1/10 puan verdi
Kitabın adı, konusu ve arka kapağındaki yorumlar beni çok cezbettiği için okumak istedim. Ancak dilinden mi, kurgusundan mı, ya da benim adıma doğru bir zamanlama olmadığından mı bilemiyorum devam edemedim. Yaklaşık 130 sayfa kadar okudum, hala gelişme ķısmına gelemediğimi hissettim. Üstelik olaylar arası atlamaları karışık buldum. Kısacası büyük beklenti ile başladığım bu kitap bir okur olarak beni hayal kırıklığına uğrattı. Sevemedim.
Zamanın Çocukları
Zamanın ÇocuklarıAdrian Tchaikovsky · Eksik Parça Yayınları · 202060 okunma