1000Kitap Logosu
Allame Muhammed Hüseyin Tabatabai
Allame Muhammed Hüseyin Tabatabai
Allame Muhammed Hüseyin Tabatabai

Allame Muhammed Hüseyin Tabatabai

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
9.1
24 Kişi
83
Okunma
21
Beğeni
489
Gösterim
Unvan
Din Alimi, Müfessir, Filozof ve İslam İlahiyatçı
Doğum
Tebriz, 1902
Ölüm
İran, 7 Kasım 1981
Yaşamı
Muhammed Hüseyin Tebatebayi, İranlı Şii din alimi, müfessir, filozof ve islam ilahiyatçı. İslam dünyasında her zaman farklı bir bakış açısına sahip olmuş Şii mezhebinde önemli bir yeri olan alim, El Mizan fi Tefsir'ul Kur'an adlı 20 ciltlik bir Kur'an tefsiri yazmıştır.
Fatih Çakır
Özün Özü'ü inceledi.
119 syf.
·
2 günde
·
Puan vermedi
Bir arkadaşımın hediyesi olan bu kitabı okudum. Bolca ağır kelimeler olmakla beraber bir kocaman vadiye farklı bir yerden bakıp gördüklerini anlamlandırmaya benziyor. Pek çok farklı he önemli bilgi var ancak bir yeri halen kafamı kurcalıyor; kalplere hükmetmek için hatıraları ve hayalleri ortadan kaldırmak gerektiğini bununda Allah'ın adını anmakla olacağını anlatıyor. Bu konu üzerine halen düşünüyorum. İyi okumalar
Özün Özü
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
a.
Qadın'ı inceledi.
250 syf.
·
1 günde
·
8/10 puan
Kitab daha çox bugünkü İslamın qadın hüquqlarına olan iradlara cavab verməyə çalışmışdı. Təbatəbainin qələmi çox sərtdi , qərəzini kənara qoyaraq oxumayan şəxs bir bəhrə götürə bilməyəcək , məncə. ( ya da çox az götürəcək ) İslamda qadın haqları haqqındakı mövzularda mənim düşüncələrimin bəzilərinin sırf inad olduğunu , şüurla yanaşanda tərtəmiz göründüyü göstərdi mənə kitab. Ümumiyyətlə isə sırf bu kitabın bir ayrı seçkiliyi yoxdu , hər cür vasitəylə tapıla biləcək məlumatlar idi.
Qadın
OKUYACAKLARIMA EKLE
14
Elgun Razavi
Tüm Boyutlarıyla İslam’da Şia'yı inceledi.
256 syf.
·
5 günde
·
10/10 puan
İslam Tarihi gerçeklerini öğrenmeniz için tavsiye ediyorum. Genellikle Mantıksal ve Tarihi ispatlara esasen yazılan bu değerli eser sizlere ve gerçekleri öğrenmek isteyenler için başlangıç düzeyde yeterli olacağına inanıyorum. Yazarın Felsefe, Hadis, Fıkıh ilimlerine vaakıf olması eserin ne kadar başarılı olduğu kitabı okurken daha da belli oluyor.
4