Dilek Taygun

Dilek Taygun

Yazar
7.8/10
93 Kişi
·
200
Okunma
·
22
Beğeni
·
2.561
Gösterim
Adı:
Dilek Taygun
Tam adı:
Dilek Taygun Yelomi
Unvan:
Wattpad yazarı
Sosyal paylaşım platformu Wattpad'de "@Yelomi" adıyla yazmaktadır.
"İçimdeki özlem günden güne kavrulmama, yok olmama sebep oluyordu. Tek taraflı sevginin bu denli can acıttığını bilmezdim. Hayat fazla acımasızdı. Ben onun için yanarken, o başkası uğruna yanıyordu."
Dilek Taygun
Sayfa 163 - Mortena Yayıncılık
Hayat istediğim gibi gitmiyordu. Oysa ne planlarım vardı... Geleceğe dair ne umutlarım vardı. Her şey bir hatayla yok olup gitmişti. Geleceğim ellerinin arasından kayıp gitmişti. Ben ise sadece izlemekle kalmıştım. Tıpkı şu an yaptığım gibi...
Sevgili meslektaşım @dilektaygun 'un okuduğum dördüncü kitabı Gelinim. Sık rastlanan bir konu olan mecburi bir evlilik teması işlense de çok farklı bir açıdan anlatılması kitabı merakla okumamı sağladı. İlk başlarda Funda karakterini fazlasıyla şımarık ve bencil bulsam da kitabın sonlarına doğru tüm taşlar yerine oturunca güzel bir hikaye okuduğumu ve bundan keyif aldığımı hissettim. Akıcı bir anlatım ve ön planda aile birliğinin vurgulayan konusu ile her daim okuyabileceğim yazarın ellerine sağlık diyorum
Baran ve Ezgi kader onların ağlarını ördü. Nasıl mı?
Baran’nın hayalleri işindeki konumunu korumak hatta terfi almaktı; Ezgi'nin hayalleri günü kurtarmak ve yarını garantiye almaktı. İki farklı insanın hayatlarının kesişmesi ise bir yanlış numaradan olurdu.
Ezgi yurtlarda büyümüş ve şimdi kendi ayakları üzerinde durmaya çalışan bir kız. lokantada bulaşıkçı olarak çalışıyor ve evi dar deyim yerindeyse kutu kadar bir alana sahip ama o ona yetiyor. Asla da fazlasında gözü yok, kanaat etmeyi biliyor ve şükür ediyor bu durumuna da. Bir gün Ezgi'nin telefonu çalar ve işler değişir.
Baran da annesi ve babasını kaybettikten sonra O da yurtlar da büyümüş ve çok çalışıp bir yerlere gelmeye çalışmış ve başarmış ta.... Baran, dediğim gibi, çalışkan, zehir gibi bir adam. Tek kusuru beyaz bir yalan söylemiş olması. Patronuna söylediği o yalan ayaklarına dolanacağını elbette kestiremez ve olacakların da önüne geçemez.
Çok güzel bir romandı.Mecburi bir evlilik ile yolları kesişen Ömer ve hukuk fakültesini yeni bitirmiş ailesinin biriciği Buket 'in aşk dolu hikayesini okumaktan büyük bir keyif aldım. Akıcı kurgusu ve sıkmayan anlatımı kitabı bir gecede bitirmemi sağladı. Ayrıca kitabın yazı puntosu ve basım bir o kadar kaliteliydi. Güzel zaman geçirmek için birebir bir kitap. Sabaha kadar nöbetim nasıl bitti anlamadım .
Deniz yurt dışında bir şirkette çalışıyor, evli bir adam olan patronu tarafından istemediği bir olaya maruz kalınca 5 yıl sonra ülkesine dönüyor ve abisi gibi gördüğü Ayaz'ın zoruyla eskiden tanıdığı ve sert mizacından sürekli ürktüğü Ahmet ile hamile olduğu için evlenmek zorunda bırakılıyor. Başka çaresi olmadığı için kabul ediyor. Çünkü çocuğunu doğurmak istiyor eğer aldırırsa belki de bir daha çocuğu olamayacağı gibi bir sağlık sorunu ortaya çıktığı için. Ahmet ile gençken de hiç anlaşamazlar mış. Bu yüzden çekiniyor ve Ahmet Ona bu zorunlu bir evlilik olsa da gerçek bir evlilik olacağını söylüyor.
Ahmet ise, yıllardır kendini bildiğinden beri Deniz'e aşık, ama bunu söyleyememiş bir türlü çünkü Deniz'in Ona karşı hiç ilgisi yok, oda bu gerçeği kendisine saklayarak başka biriyle evlenmiş bekli Deniz'i unuturum diye, ama Deniz'in gölgesi hiç eksik olmamış bu evliliğin üzerinden, Ahmet'in karısı bu evlilikte çok acı çekmiş ve kanser olunca bir süre sonra hayata gözlerini kapamış karısı ve Ahmet oğluyla tek başına kalmış,sonrasında da kendisini işine vermiş.
Ahmet, Deniz'in evli ve çocuklu bir adamdan hamile kalmasını kabul edemez ve Deniz'e çok kötü davranır. Ama Deniz Ahmet'in oğlu ile çok iyi anlaşır . Sonra Deniz çocuğunu düşürür Deniz ayrılmak ister ama Ahmet kabul etmez. Araları düzelir ve gerçek evliliğe döner, Deniz Ahmet'in ölen karısının günlüğünü bulmuştur ve gizli gizli okumaktadır. Sonra evin hizmetçisine yakalanır ve aynı zamanda Ahmet'te odaya girer ve Deniz'e çok kızar ve Ahmet Deniz'i evden kovar.
.. Güzel bir yazarın yazdığı güzel bir kitap.. Hemen alıp okuduğum ve hâlâ da etkisinden çıkamadığım 2 defa bitirdiğim kitaplardan.. Herkese tavsiye ederim.. Sizi temin ederimki beğeneceksiniz..
ÇOK GÜZELDİİ...OKUNASIII
Tabiri caizse dumanı üstünde denir ya hani yayından çıkar çıkmaz okumak büyük keyifti. Sevgili meslektaşım @dilektaygun emeğine, gönlüne sağlık. Rahatlıkla kolay okunabilen, yormayan, sıkmayan konu akışı her ne kadar klişe gibi (romantik komedi) olsa da ben severek okudum. Hele yazı puntosu da ayrı bir güzel göze hitap eden cinstendi ?. Yazım kuralları son derece düzgün basımı kaliteli bir kitap. Konusu; patronu nişanlı olduğunu biliyor fakat işi kapmak için yalan söylemiştir Baran. Ajanstan nişanlı oyununu oynayacak bir kız ayarlar en yakın arkadaşı Sarp. Ama gelin görün ki Baran, numarayı yanlış arayınca karşısına kriterlerine hiç de uymayan tipte ve karakterde Ezgi çıkar. Tabi ki bekar olup bir de çok güzel olması dışında. ??. İşte hikaye böyle başlıyor ve çok da okunası yani. Tavsiye mi? Tabiki de ediyorum ??
Güzel bir kitaptı. Ama Dilek Taygun'un diğer okuduğum kitapları kadar değildi. Ama yine de güzeldi.
Beraber büyüyen Doğan ve Funda Funda'nın babasının ısrarı ile evlenmek zorunda kalıyorlar. Funda Doğan'dan nefret ediyor. Ama evliliği yapıyorlar. İyi okumalar.
Güzel bir kitaptı. Konusuna gelince, İnci üniversiteye hazırlanabilmek için babaannesinin uzaktan bir akrabasının oğlunun yanına gidiyor. Yani Gökhan'ın. Gökhan ise; İnci’nin tam tersi, sakin ama aslında sert bir adam, düzen hastası olduğunu da söylemeden geçemeyeceğim. Biraz da titiz bir adam, İnci’nin tam aksine ve iş kolik. Daha sonra işte olaylar başlıyor. Kitap gerçekten akıcıydı. Okurken sayfalar akıp gidiyor. Kapağını, iç tasarımını ve yazı puntosu da çok hoşuma gitti.
Anlatımı akıcıydı. Sağlam bir kurgusu vardı.
Buket ve Ömer'in aşkı anlatılıyor. Gerçekten çok güzeldi. Özellikle sonlara doğru kitap daha da güzelleşti.. Güzel bir aşk romanıydı. Bence...
Ünlü, başarılı, zengin ve yakışıklı iş adamı Ömer ATAY gücüne güç, parasına para katmak için dedesinin vasiyetinde yazan şartı kabul eder… Hiç görmediği, tanımadığı taşrada yaşayan Buket SAY ile evlenecektir…
Buket SAY annesi, babası ile birlikte kendilerine ait küçük çiftlikte yaşıyordur… Bir akşam gelen iki adamın babasına verdiği bir mektup sonrası zor bir karar onu bekliyor… Ya Ömer ATAY ile evlenecektir, ya da babası hapse girecek ve küçük çiftlikleri ellerinden alınacaktır… Ve Buket o gece kararını verir artık Buket ATAY olacaktır…
Ömer, gençlik yıllarında yediği kazığın acısını fazlasıyla Buket'ten çıkardı. Buket çok çekti Ömer'den....
Ömer'in güvensizliği Buket'i gün gün öldürmeye yetiyordu. Çünkü igneleyici dili ve herşeyi para ile çözebileceğine inanan hayata bakışı ile hiçte sevilesi bir adam olduğunu söyleyemem.
Evlendiği kadının avukat olduğunu bile bilmeyen bir adamdan bahsediyorum size arkadaşlar... Ömer işte öyle biri...
@dilektaygun öncelikle gönlüne sağlık diyerek başlamak istiyorum. Adıyla, kapağıyla, baskısıyla ve yazı puntosuyla bile göze hitap eden hoş ve okunası bir kitap. Daha önce yazarın Kalbime Fısılda adlı kitabında ismen tanıdığım Ahmet ve Deniz 'in geç gelen ve bir sürü olumsuz yaşanmışlıklar üzerine kurulan musmutlu evliliğini okudum. Bana en çok hitap eden annelik duygusunun duygusal yansıtılması ve vurgulamasıydı. Ardından inat ve gururun çoğu zaman beklenmedik kötü sonuçlara gebe olacağını. Bu kalemi ve dolayısıyla yazarcım seni çok sevdim. Yazmaya devam

Yazarın biyografisi

Adı:
Dilek Taygun
Tam adı:
Dilek Taygun Yelomi
Unvan:
Wattpad yazarı
Sosyal paylaşım platformu Wattpad'de "@Yelomi" adıyla yazmaktadır.

Yazar istatistikleri

  • 22 okur beğendi.
  • 200 okur okudu.
  • 6 okur okuyor.
  • 105 okur okuyacak.