Giriş Yap

Emeran Mayer

Yazar
7.8
31 Kişi
131
Okunma
5
Beğeni
475
Gösterim
Vagus sinir yoluyla iletilen sinyallerin yüzde 90'ı bağırsaktan beyne doğru gönderilirken yalnızca yüzde 10'u beyinden bağırsaklara doğru karşıt yönde ilerler. Aslında bağırsaklar, faaliyetlerinin çoğunu beynin herhangi bir müdahalesi olmaksızın gerçekleştirebilirler, beyin bağırsaklardan gelen yaşamsal bilgilere büyük ölçüde bağımlı gibi görünmektedir.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Vücudunuzdaki stres veya diğer olumsuz duygulara dikkat etmezseniz, bu duygular sizi sağlıksız da olsa rahatlatıcı yiyecek aramaya yöneltebilir. Bu yüzden, yemeğe oturmadan önce bedeninizi ve zihninizi dinleyerek o anki duygularınızı anlamaya çalışın. Stresli, endişeli veya öfkeliyseniz bağırsaklarınızdaki hengameye bir de yemek eklemekten kaçınmaya çalışın.
Modern gıda üreticileri daha fazla üretmek ve karlılığı artırmak için, mikrobiyal dünyanın karmaşıklığını ve doğal yaşamın çeşitliliğinin önemini görmezden gelmektedir. Sığır etinin, kümes hayvanlarının, balığın ve diğer deniz ürünlerinin endüstriyel olarak yetiştirilmesi, ekolojik prensipleri yok sayar, sadece antibiyotik ve diğer kimyasal maddelerin kullanımı ile sürdürülebilen harap edilmiş ekolojik manzara parçacıkları yaratır. Dahası, hayvancılığın yapıldığı yerlerde ve balık çiftliklerinde ortaya çıkan atıklar ile bunları çevredeki ekosistemlere taşıyan antibiyotiğe dirençli mikroorganizmalar, etraftaki yaşam alanlarına da zarar verir. Sonuçta, ister su ister toprak veya hava olsun, bu bozulmuş ekosistemlerden gelen ürünler size ulaşacak bir yol bularak sağlığınız için risk oluşturmayı sürdürürler.
Bağırsaklarınızı dinlemeyi öğrenin, yani bağırsaklarınızın doğal olarak yetişen sebze, meyve ve diğer bitkisel gıdalarla birlikte daha az miktarlarda hayvansal proteini sindirebilecek karmaşık bir sistem olarak evrim geçirdiğini ama bütün o yağlarla, şekerle ve gıda endüstrisinin işlenmiş yiyeceklere eklediği katkı maddeleriyle baş etmekte zorlandığını bilin.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Yapılan yeni bir küçük çalışmada, kırmızı şarabın bağırsak mikrobiyotamızın yapısında olumlu etkilere sahip olabileceği gösterilmiştir.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
2
13
124 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.27.30