Harun Özkan

Harun Özkan

Yazar
8.1/10
39 Kişi
·
77
Okunma
·
3
Beğeni
·
696
Gösterim
Bilinmezliğe açılan bir vakaydı her hayat
Yolun sonunu tek başına görmek mi? Heyhat !
Ne gam, ne keder ... Sivri bir acı ...
Acı yaramdan değil, ruhumdaki sancı ...
Baharlar sizin olsun bana Eylül'ü verin
Eylül ki semada şamdan ...
Kemal'den Eylül'e

Eylül ki gök kubbe yıkıldı üzerine
Eylül ki kuş uçmaz, kervan geçmez kulübede.
Canının bam telini kaybetti o gece
Hiçbir melodi tutmadı yerini o gidince
Eylül yalnız, Eylül mahzun, Eylül'ün canı gitti
Her hayat bir vakadır, bizimki acı bitti ...
Eylül'den Kemal'e
“Eylül yalnız, Eylül mahzun, Eylül’ün canı gitti
Her hayat bir vakadır, bizim ki acı bitti...”
Harun Özkan
Sayfa 304 - Eylül’den Kemal’e
Hani şu kadınların biraz daha güzel görünmek için gösterdiği çabalarından dolayı kocalarını beklettikleri en bilindik zaman dilimi." Hayatım! Beş dakikaya geliyorum." yalanı bir erkeğin duymak istediği en son sözdür belki de.
Sadakat, pamuktan ince bir ip gibidir. Önemli olan ipin ne zaman ya da nasıl kopacağı değil; ipin ucunun kimin elinde olduğudur.
İnsan yaşadıklarıyla büyür.Kazanımlarıyla, kaybettikleriyle büyür.Gördükleriyle duydukları ile büyür.Bomboş yıllarla ömrünün sonuna gelmiş biri büyümüş değildir.
Ellerindi ellerimden tutan
Ellerimdi ellerinden tutan
Bıraktığı anda ellerimiz ellerimizi
Gökyüzüne vuracaktı gölgeleri ellerimizin
Kim bilir kaç martı halinde...
Harun Özkan
Sayfa 204 - Renkitap
Bir paramediğin kaleminden çıkan harika eser.. Ana kahramanımız Kemal in hayat hikayesi, paramedik olma öyküsü ve görev boyunca onu etkileyen olaylar zinciri... Okunmaya değer harika bir eser..
Çok güzel bir kitap kesinlikle okuyun! Kitabın ilk bölümlerini anlayamayabilirsiniz ama pes etmeyin kitabı bitirdiğiniz anda bütün olaylar çözülmüş olacak.
Okudum bitti. Nasıldı peki? Öncelikle bana göre biyografik roman olarak değerlendirilmesi gereken bir kitap. Paramedik (pratisyen hekim ile acil tıp teknisyeni arasında tecrübeli sağlık çalışanı ) olan yazarın yine bir Paramedik baş karakterin hayatını ve özellikle adı ile müstesna karşılaştığı vakaları akıcı bir anlatımla romanlaştıran güzel bir kalem. Tabi yazar da sağlıkçı, konu sağlık ile ilgili olması, üstüne okurun da sağlıkçı olması kitabı daha bi okunası yapıyor. Tıpkı kitabın kapağında yazan not gibi, aslında herkesin hayatı bir vakadır, sadece bazıları tatlı sonla bazıları acı sonla biten. ..
Harika bir eser. Bu mesleğin zorluklarını bu kitapla daha ayrıntılı gördük. Sağlıkla bu denli harmanlanmış bi kitabı sağlıkçı olarak okumak ayrı bi tat veriyor..
Öncelikle bende bir paramedigim.ve bizden birisinin bu denli mesleği yaşanan zorlukları bu denli güzel anlatmasını bilinmeyen gerçekleri dile getirmesine bayildim.İlk çıktığında alıp nöbetlerimde okuduğum bı kitap şuan 2.sini okuyacağım.Devamini bekliyorum severek
İlk kitabına göre beni daha da cezbetti hem bı polisiye sever olarak hem de paramedik olarak seve seve okudum sonunun biraz kırıklık biraz hayatın gerçeğiyle alakalı olması güzeldi
Kitap ne iyi ne de kötü.Sadece editörün kitabı iyi incelemediğini düşünüyorum.Çünkü anlatım bozukluğu,kelime yanlışları ve kahramanları birbiriyle karıştırma gibi hatalar vardı.Tabi yazardan kaynaklı birr hatada vardı o da betimlemeleri uzatmasıydı.Anlatımı güzel ama betimlemeleri uzun olması konuyu sıkıcılaştırıyor.Merak ederek aldığım bir kitaptı ama beklentimi karşılamadı.
Çok farklı olacağını düşündüğüm bir kitaptı ama öyle olmadı. Gereksiz uzun detaylar ile dolu. Yalan yok Kemal ile eylül den çok İsmet ile Narin’i sevdim Türk filmi tadında
Bir paramedik olan Eliz'in yolda tesadüfen karşılaşmış olduğu bir hastaya müdahale etmesi gelecek hayatını da etkiler.
Ve kocalarını aldatan kadınları gözünü kırpmadan farklı yerlerden bıçaklayan, lakabı MARCELLUS olan bir seri katil.. Sanırım konuyu yazarsam spoiler vereceğim.. O yüzden şiddetle okumanızı öneriyorum️.. ️
Bitti !!!
Vaka.. Bir paramediğin kaleminden...
Görevi insanlara yardım etmek olan bir insanın yardıma muhtaç kalmasından daha trajikomik bir şey olabilir mi ? Evet olabilir, üstelik o gün doğum günüyse...
Kemal’in unutamadığı vakalar vardı, kendi hayatıyla da özdeşleşen. Kendi geçmişini ona hatırlatan.
Çok sevdiği kadın Eylül’ün istediğini gerçekleştirmek için girdiği bir vaka vardı ve başladıysa bitmeliydi.
Tüylerim diken diken ola ola okudum. Acil tıp teknisyeni ve paramedik olmanın zorluklarını gördüm sanki yaşadım. Yaşadım diyorum çünkü yazar o kadar güzel yazmış ki, aldı beni götürdü kendimi vakadan vakaya giderken buldum. Yazım şekli, anlatımı, akıcılığı, kullandığı üslup on numaraydı. Kesinlikle alın, okuyun ve 112’nin meşgul edilmemesi gereken bir numara olduğunu sadece gerekli zamanlarda aramanız gerektiğini öğrenin ve çocuklarınıza öğretin.
10/10 hemde yıldızl

Yazarın biyografisi

Adı:
Harun Özkan
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 3 okur beğendi.
  • 77 okur okudu.
  • 4 okur okuyor.
  • 55 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.