Isabelle Filliozat

Isabelle Filliozat

Yazar
9.0/10
60 Kişi
·
100
Okunma
·
14
Beğeni
·
375
Gösterim
Adı:
Isabelle Filliozat
Unvan:
Fransız psikoterapist ve yazar
Doğum:
Paris, Fransa, 12 Aralık 1957
Çocuk küçükken birlikte gülmeyi bilir, birisine gülmeyi bilmez. Çünkü birine gülmek ona mesafe koymaktır. Onda neşe değil, güç hissi vardır. Çünkü samimiyetin getirdiği neşe kaybolmuştur.
İnsan kendi içinde gerçekten yetişkin olamadığından şüphe ettiğinde dış görünüşüne tutunur.
Isabelle Filliozat
Sayfa 226 - Pegasus
Bir davranış sizi şaşırtıyorsa, sinirlendiriyorsa, dikkatinizi çekiyorsa, çocuğunuz size alışılmadık gelen bir duyguyu ifade ediyorsa, sürekli olarak itiraz ediyorsa ya da başka semptomlar gösteriyorsa bunlar alarm noktasına gelmeden kendinize şu soruyu sorun:
Ne söylüyor?
Pek çok kişi yalnız başına,kimsenin elini tutamadan,korkularından,isteklerinden,pişmanlıklarından bahsedemeden ölüyor.Çünkü ölümden korkuyorlar evet,ama asıl duygulardan korkuyorlar.Korkunun,gözyaşlarının,öfkenin karşısında güçsüz kalmaktan korkuyorlar.
Isabelle Filliozat
Sayfa 42 - Pegasus
312 syf.
·14 günde·9/10
Basmakalıp ifadeler dışında kalan, özellikle anneliğin toplum tarafından bize sunulan boyanmış, cicili bicili paketlerle sunulmuş yönünü değil de gerçekten duygusal gel-gitleri irdeleyen, annenin iç dünyasını gerçekçi bir şekilde ortaya koyan bir kitap.
288 syf.
·22 günde·Beğendi·10/10
Yadsıdığımız duygular, kendi çocukluk yaralarımızın kim olduğumuza, yetişkinliğimize, ebeveynliğimize etkileri ve duyguların dünyasına ilişkin birbirinden anlamlı satırlar... Dinlenilmemiş, önemsenmemiş, görmezden gelinmiş, küçümsenmiş ve hatta ifade edilmesine izin verilmemiş her duygunun ruhumuzda nasırlar oluşturduğunu ifade eden muazzam bir kitap... Tekrar tekrar elime alacağım ve danışacağım bir başucu kitabı olacak benim için; çocuğa dair ebeveynliğe dair okumak isteyenlere öneririm... Muhakkak okuyun okutun...
176 syf.
·Puan vermedi
Sevgili @isabellefilliozat 'ın ilk okuduğum kitabı. O kadar içten, anne diliyle yazmış ki, olaylara bakış açısı ve sunduğu çözümler içime sindi. Bir çok önerisini uyguladım kızımda ve çok iyi sonuçlar aldım. Duyguları anlamak önemli.
.
.
288 syf.
·Puan vermedi
"Çocuğum yaramaz,söz dinlemiyor, başedemiyorum" demeyin. Zor çocuk yoktur,duyguları dinlenilmemiş çocuk vardır. İster 1 aylık,Ister 1 yaşında veya 10 yaşında olsun farketmez. Çocuğunuzu dinleyin konuşun. Sorunları gözardı ederek hiçbirşeyi çözemeyiz. Her ağlamanın mutlaka bir sebebi vardır. Sevgi, çocuğun en önemli ihtiyacıdır. .
.
Ya Isabelle sen Harikasın. Kendimi anneliğimi tekrardan sevdirdiğin için sonsuz teşekkürler .öyle sıcak öyle içten içtenlikle anlatmışsıın ki kendimden çok şey buldum..annelik rehberi
176 syf.
·29 günde·9/10
Her ebeveyn'in okuması gereken kitap ! Özellikle de görsel anlatımını çok sevdim. Çünkü görsel hafızaya daha rahat alıyorum ben. Anlatılmak istenilenler karikatür ile kısa ve net şekilde yansıtılmış.
288 syf.
·10/10
Çocuğun Duygusal Dünyası şimdiye kadar okuduğum ebeveynlik kitapları içinde benim ihtiyaçlarıma en çok cevap veren kitap oldu. Kitaptan almam gereken o kadar çok şey var ki altını çizmeden geçtiğim çok az sayfa var. Çocukların duygularını yaşamalarına nasıl rehberlik edebiliriz bunun uzun dönemli ne gibi yararları olur merak ediyorsanız notları hiç okumadan direkt kitabı okumanızı tavsiye ederim. Çünkü benim de sık sık geri dönüp kendime hatırlatmam gerekecek çok güzel tespitlerle dolu.
288 syf.
·Beğendi·9/10
Oldukça faydali ve dolu dolu bir kitap. Çocuk gelişimi için okunmasi gereken ilk kitaplardan olduğu kanısındayım. Çocuklarımızı anlamak adina müthiş bakis acilari kazandiriyor. Okuyun okutturun
312 syf.
·43 günde·Beğendi·9/10
İçime, içimdeki çocuğa, olmak istediğim ve olduğum anne arasındaki mesafenin acısına dokunuyor Isabelle in kitapları. Gerçekçi bir bakışla ve size kendinizi anlaşılmış hissettirerek yapıyor bunu. Çocukluk yaralarınızı ve çocuklarınızla aranızı nasıl iyileştirebileceğinize ilişkin bir ek bölüm var kitap sonunda ki sırf bu bölüm için bile okunmaya değer.
176 syf.
·7/10
Kitapta bütün annelerin en zorlandığı konulara deginilmis, ve en önemlisi uygulanabilir yöntemler anlatılmış. Bunlari fotoğraflarla desteklemişler bu da kitabı daha da akıcı yapmış.

Yazarın biyografisi

Adı:
Isabelle Filliozat
Unvan:
Fransız psikoterapist ve yazar
Doğum:
Paris, Fransa, 12 Aralık 1957

Yazar istatistikleri

  • 14 okur beğendi.
  • 100 okur okudu.
  • 23 okur okuyor.
  • 130 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.